Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Így meglehetősen könnyű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így meglehetősen könnyű házasságot kötni és gyereket vállalni, nemde?

Figyelt kérdés

Ismerősök most fognak házasodni hónap végén. Baba már úton, nagy esküvő lesz, ami milliókba kerül. A lényeg, hogy a lány szüleitől kaptak új építésű lakást kulcsra készen, legmodernebb berendezésekkel, stb. Kb. 50 milliós lakás, alsó hangon.


Azért így könnyen lehet házasodni.... más gürcöl, egész életét azzal tölti hogy egy tizenx milliós kis lyukra fussa 30+ évesen ők meg lazán kapnak lakást. Pedig nem gazdagok a szülők sem. Minden pénzüket amit kapni fognak esküvőn is magukra költhetik.


Egyre több ilyet látok hogy a fiatal pároknak lakást biztosítanak a szülők és legtöbb esetben a lány szülei. Ezek a férfiak nagyon tudhatnak vmit akik csak így befészkelik magukat a lány szüleitől kapott lakásba.


Nem fura kicsit?


30F


2020. júl. 7. 09:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Irigy vagy.
2020. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Borzasztó sok irigység van ebben a kérdésben. Igen, az élet nem igazságos. Más zabál éd nem hízik, valaki attól is hízik ha ránéz a kajára. Egyeyek szegények masok gazdagabbak. Ez sajnos ilyen.

Inkább örülni kéne hogy vannak akiket tudnak a szüleik támogatni.

Hála istennek engem is tudnak, bár nem ilyen szinten hogy 50 milkós lakásokat toljanak alám, de valamennyire igen. És őszintén nem érzem magam hibásnak, de ha többet kapnek se. Tudom hogy mennyit dolgoztal/dolgoznak sőt a nagyszüleim is. A nagyapámnak nagyon sok mindent köszönhetek (már nem él) anyagilag, emberileg is. Ő falusi kis parasztból küzdötte fel magát, jól menő, jól kereső ügyvéddé. Sosem herdálta a pénzt, magára sose költött sokat, inkább befektette, ápolta a beteg anyját, testvérét, stb. És emellett a gyerekeit, unokáit is támogatta.

Felnézek rá, példaképnek tekintem, nekem is "tolt a seggem alá". De sorry nem fogom hibásnak érezni magam, inkabb megpróbálok rá hasonlítani, hogy tovabb tudjam vinni azt amit ő elkezdezt hogy majd én is segíthesse a gyerekeimnek ha lesznek.

2020. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

De, könnyű. Nem fura.

És? :D

2020. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem szép dolog az irigység. Aki megteheti, az támogatja a gyerekét. Azon dolgozz, hogy majd te is negtehesd.
2020. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem látom mi ezzel a probléma.

A szüleim és a párom szülei is segítették a lakhatásunkat és az esküvőnket. Nem igazságos az élet, de aki megteheti, hogy segít, akkor miért ne tenné?

2020. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Nekem fiam van és mi vettük a lakást ahová a barátnőjével költözött. Mi sem állunk nagyon jól anyagilag,eddigi éveink alatt erre spóroltunk, + még a nagyszülők is támogattak egy kicsit.

Igen, könnyebben indulnak az életnek, ez tény, de attól még áms problémák, nehézségek lehetnek.

Viszont nem tudom,hogy a kérdésednek mi a lényege?

Ilyen fiatalok mindig voltak, ahogy az ellenkezője is, hiszen különböző anyagi/egzisztenciális háttérből indulnak.

2020. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem furcsa, szerintem az az alap, hogy ha egy szülő megteheti, akkor segíti a gyerekei életét. Én is bízom benne, hogy mire a lányom elég idős lesz, tudunk neki adni egy lakást, akár egy kis lyukat, ahol az egyetemi éveit töltheti, akár egy nagyobb rendes ingatlant ahol a családjával kezdhet közös életet. Hatalmas segítség az életkezdéshez, jól tudom, mert sem a férjemnek, sem nekem nem volt ilyen segítségünk a családtól (sőőőt, tőlünk inkább vinnék a pénzt, ha hagynánk), emiatt évekkel később tudtunk csak ténylegesen a saját családalapításunkra koncentrálni, mint szerettünk volna. Így is csomó kompromisszumot kellett kötnünk, ami miatt nem is tudunk egyelőre hátradőlve megnyugodni.


Szóval nem, nem fura egyáltalán, ez lenne a normális, és szerintem ebben semmi rossz nincs.

2020. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
Ha pénz van, minden van.
2020. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
De, jó nekik. Naés? Te nem vennél a gyerekednek, ha megtehetnéd?
2020. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Amerikában a frissen érettségizettek kapnak autót a szülőktől, nem órát vagy ékszert.. és egy óriási nagy bulit tartanak kibérelve báltermet is külön erre az alkalomra. Ezt mind a szülők fizetik amit a szegényebbek is kiperkálnak, sokszor hitelre. Az arab országokban ha nősülni akarsz szóba sem állnak veled ha nem tudsz virítani házat, autót pénzt, ott is a szülők támogatják a fiatalembert mert nem biztos, hogy kezdő fizetéssel megtehetné. Mo-on lehettek mindketten csórók összeházasodhattok és nincs olyan társadalmi nyomás sem mint az előző országokban.
2020. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!