Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elváljak vagy ne? Régi kérdés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváljak vagy ne? Régi kérdés tudom, de mégse könnyű.

Figyelt kérdés

15 éves házzasság, feleségem szerint menekülés volt. Szerintem nem teljessen. 2 gyerekünk van (13 és 8éves). Itthonról dolgozok és nagyából már mindent én csinálok. Folyamatossan úgy érzem kihasznál és átver.

A lényeg hogy szerintem egy házasság alapvetően az együttműködésről szól. Hát ebből sokat nem látok. Sőt Ő most önmegvalósít és nagyából minden idejét, pénzét és energiáját arra fordítja.Nem törödik a kapcsolatunkal sem igazán. Nem nagyon bírom már egyedül. De én tartom el a családot. Ő egyedül egyenlőre nem képes magát sem eltartani.


2015. nov. 22. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

A helyes szó: egyelőre.

A kérdésre a válasz: zavard el a francba, önmegvalósítson, te meg keress egy normális nőt!

2015. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na en pont igy vagyok a ferjemmel. Katasztrofa az egesz hazassagunk. Az o almai fontosak, az enyem hulyeseg. Nki vannak baratai, nekem nincsenek. Koltozes stb.miatt es mivel mindig en vagyok a gyerekkel lehetosegem sincs baratokat talalni. Csak nagyon nehez lepni. Gondolom a te fejedben is a lehetosegek kavarognak allandoan. Sokszor jutok oda,hogy akkor most vagy meg otven evig szenvedni akarok vagy boldog boldog lenni. NEHEZ, foleg a gyerek miatt. Sajnalom,hogy sokat nem tudtam segiteni,de minden elethelyzet mas es mas.
2015. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hasonló helyzetben voltam\vagyok.

Nálunk annyi volt a különbség, hogy én rengeteget dolgoztam , míg neki jóval több szabad ideje volt. De még így sem tudta a mondjuk úgy női feladatokat ellátni a háztartásban. Ezeket is nekem kellett sokszor úgy hogy havi két szabadnapom volt. És még ő panaszkodott hogy fáradt meg ez meg az. Szintén én is ezt éreztem amit te mondasz, kihasznált, átvert, és még érzelmileg zsarolt, valamit irányítani akart, de ezt a végén már nem hagytam.

Sokszor beszéltünk erről közösen de áttörő változás nem történt. Én is belefáradtam hogy mindent egyedül csináljak. Sőtt még arra sem képes hogy ne rondítson bele egy nap múlva a munkámba , legyen az rendrakás, takarítás, vagy bármi.

Ennek nem így kéne működni, hogy én mindent ő pedig szinte semmit nem tesz bármilyen cél érdekében is. Sokszor elnéztem mikor fáradtan vezettem haza: ott egy nő aki összesöpör a ház előtt, ott egy másik aki füvet nyír, egy mázlista lehet a férje gondoltam. Az én feleségem nemhogy ezeket ( nem is várnám el )de a tipikus női feladatokat sem látja el.

Aztán tudod egyszer csak tele lesz a puttony. Átkattant valami bennem és onnantól tudtam , lépnem kell.

Nyilván ő nem fog , nekem kell mert nem tudok így leélni egy életet, hogy mindennap miatta bosszankodok.

Eljött az a pillanat is mikor úgy voltam engem az sem érdekel ha egyedül maradok hátra levő életemben, de legalább nyugodtan élek. Kiszerettem belőle ezek miatt a problémák miatt . Nem akarom csak őt hibáztatni, én is hibáztam mikor őt választottam. Azt hittem változtatni fog ezeken a dolgokon , nem így lett, csak rosszabb sajnos.


Nekem eljött a pont hogy szakítottam vele.( nekünk is két gyerek, ház stb...)

Kérdés hogy neked mikor jön el, eljön e ?

Sokan nem mernek kilépni kapcsolatokból.

Kifogásokat keresnek, a jó időpontot keresik. De olyan sose lesz!

Persze én is kerestem, 2 évig pedig már akkor éreztem kiszerettem belőle a rossz tulajdonságai miatt. Sajnálom is hogy nem akkor száltam ki, elpazaroltam 2 évet az életemből.

Gondolkozz el ezen. Ha már megromlott a kapcsolat, vagy ő nem akar változtatni, előbb utóbb kiszeretsz belőle. Ne várd meg hogy a tányér dobálást lassák a gyerekek, hanem azt hogy szépen higgadtan elváltok.

2015. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as Hozzászóló!

Ismeretlenül is ráébresztettél,hogy nincs mire várnom.Nálunk már tányérdobálás van,a kisfiam is dobál,ha hisztizik,fezült valamiért.Érte lépnem kell.Nem biztos,hogy mindig az a helyes,hogy együtt maradunk a gyerekért.

A Kérdezőnek:Igen,válj el!De legalábbis költözz el egy időre,hátha észbe kap!

2015. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 es: jól esik ezt olvasni!


Elvégre ezért lenne ez az oldal hogy segítsünk egymásnak.

Csak a gyerekek miatt nem szabad együtt maradni. Látják ők hogy nincs rendben a dolog a szüleik között, nem hülyék ők, csak gyerekek.

Nekem szüleim együtt éltek sokàig egy rossz kapcsolatban. Láttuk mi a helyzet, és egyre csak rosszabb lett, végül 50 évesen elváltak. Na én ezért írtam nem akarom elpazarolni az életem olyanra aki nem érdemli meg.

2015. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaza van a 3-nak,én is egyszer csak éreztem,hogy lépnem kell,hogy nem megy így tovább,furcsán hangzik ez,de én egy reggel így ébredtem.Utána vagy 2 évre költöztem el,mert megpróbáltuk rendbe hozni,meg egyebek,de semmi értelme nem volt.Nálunk 2 gyerek van,sokkal hamarabb kellett volna lépnem,a gyerekek is sokkal boldogabbak kiegyensúlyozottabbak azóta.
2015. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom nem vagyok egyedül. Én is már 2 éve vívódok ugyanezen okokból. Annyi különbséggel, hogy amikor már én sem csináltam semmit, akkortól a feleségem átvette a férfi munkákat is. Persze csak felületesen csinál mindent.

Nálunk is én tartom el őket.

Szerintem dobd ki, de könnyű ezt mondani. Váláskor a férfit teljesen lenullázzák, kifosztják, és szinte esélye sincs, hogy megkapja a gyerekeket.

2015. nov. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!