Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban, két gyerekkel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban, két gyerekkel, elemehtek a barátaimmal kikapcsolódni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a kérdésem ,hogy feleségem, akinek nincsenek barátai, nem nézi jó szemmel, ha heti egyszer-kétszer egyetlen egy barátommal (én is antiszociális voltam mindig is, de a srác mondhatni sorstárs) elmegyünk beszélgetni, vagy sportolni valamit.

A családdal foglalkozom, a családnak élek, feleségem sem hanyagolom el, a gyerekeket sem.

Kiveszem a részem a házimunkában, fürdetek, mosok, főzök, mosogatok, mert neki "nincs ideje a kisebbik gyerek mellett semmire".

Ha kimegyek nélkülük az udvarra a saját dolgomat csinálni, akkor is "hiszti" van, mert direkt otthagyom őket, nem akarok velük lenni. Ellenben ha a kutya végterméke az udvaron van, akkor azért kapok, ha kupi marad az udvaron azért kapok.

De a lényeg... van-e joga egy férjnek ,egy családos embernek heti 2-szer 1-2-3 órát a család nélkül kimozdulnia egy barátjával? Főleg, hogy hívtuk feleségemet is! Csak nem akar jönni...


27/f



2020. okt. 12. 15:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Korábban is ilyen volt? Nekem úgy tűnik, hogy nagyon frusztrált a megváltozott helyzettől és ezt rajtad éli ki, pedig nincs is igazi probléma. Próbálj meg kedveskedni neki, esetleg szervezz le neki valami csajos programot néha, vegyél le terhet a válláról, hogy újra önálló egyéniségnek érezhesse magát.

Minket nőket azért könnyen bedarál az anyaság. Apukák elmennek dolgozni, sörözni, stb. Nem sok minden változik az életükben, egyel többen vannak otthon. Anyuka menedzseli a gyerekek életét, közben merőben megváltozik az élete, felnőtt szót egésznap nem hall a pici(k) mellett. Mire apuka hazaér már energiája és kedve sincs normálisan szólni bárkihez is. Szép lassan bekebelezi a magány és a depresszió. Ne szídd, segítségre van szüksége, pszichésen, nem a gyakorlatban. Vagyis nem fogja megoldani a helyzetet az, hogy elmosogatsz helyette.

Azért van ez az érzésem, mert éb is ilyen voltam sokáig. Egy őszinte, zokogásba fajult beszélgetés segített, ahol én kimertem mondani, hogy tudom, hogy elviselhetetlen vagyok, de nem tesz boldoggá az anyaság. Egy biorobotnak érzem magam, imádom a lányunkat, de nem tudok felnőni a feladathoz! A férjem pedig nem hőzöngve hisztizett, hanem megkérdezte hogy segítsen nekem?

Heti két alkalommal elkezdtem csoportos sportra járni, ez lekötött egy-egy órára, volt felnőtt társaságom is. Hétvégente engedélyeztünk nekem is néha pár óra gyerekmentes kimenőt, amikor a férjem van a lányunkkal. Anyukám is többet jött picit és babaúszni is elkezdtünk, ott is találkoztam emberekkel azért. Nekem így normalizálódott a helyzet. A lányunkban csúnyán szólva már nem egy szeretnivaló hatalmas stressz forrást láttam, mert nem voltam 0-24-ben összezárva vele.

Este, ha lefekszenek a gyerekek, kezdeményezz beszélgetést úgy, hogy elmondod hogy látod, hogy feszült és nagyon szeretnél segíteni neki, de ahhoz, hogy ez működjön, kommunikálnotok kell.

2020. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Igen, ez egy teljesen jó megfogalmazás, és 1000%-ig igazad van.

Ám amit tudni kell még pluszban, hogy rengeteg lehetősége adott volna a kimozdulásra, lehetnének barátnői, mehetne vásárolni, lenne kivel kimozdulnia. Pl velünk is!

De mindig jön a kifogásokkal, mindig ellök magától mindenkit.

2020. okt. 13. 08:32
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval nagyon egyetértek. Annyival kiegészíteném, hogy nagyon sokszor magunknak sem vagyunk képesek ezt bevallani. Hogy az anyaság nem tesz feltétlenül boldoggá. És ettől rossznak érezzük magunkat. Meg akarunk felelni a külvilág elvárásainak, akár valósak, akár képzeltek.

Lehet, hogy úgy érzi magát, hogy rossz anya lenne, ha kikapcsolódni akarna.


Van valaki, aki közel áll hozzá, nő, és segíthet neked? Anyukája, lánytesója, barátnője. Akivel tudsz beszélni, hogy szerinted mi a helyzet, és hogy segítsen kimozdítani a párod.

Megbeszélnéd vele, hogy vigyázol a gyerekekre, a segítő hölgy meg egyszerűen állítson be és cipelje el valahová pár órára.

2020. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták: muszáj lenne kimozdítani.

Egy délutánra kettesben, gyerek nélkül nemhogy joga van a párnak, hanem kötelező is lenne (nem éjfélig tartó bulikra gondolok mindennap, de meginni egy kávét vagy megnézni egy filmet).

Jó ötletnek tartom, hogy ne csak te mondd, hanem beszélj tesóval, anyukával, stb. hogy ő is beszéljen a feleségeddel, hogy bízza rá a gyerekeket, amíg ti elmentek valahova.

2020. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

11 vagyok. Igen. Igaza van a 13-asnak, ez kimaradt. Nálunk is sok vita vezetett eddig a beszélgetésig, mert nem akartam beismerni magamnak sem, hogy engem ez az egész helyzet nem tesz boldoggá. Úgy éreztem megbuktam és magamba zárkóztam. Segítségünk sem igazán volt, de azzal sem igazán életünk, ami éppen lett volna. Szerintem kis gyerekekkel nagyon nehéz fejben átzökkenni az új kerékvágásba. Valakinek könnyen megy, valakinek nem. Egy addig teljesen önálló, buzgó nőnek nagyon fura hirtelen teljesen mástól függni és csak a gyerek társaságában időt tölteni. Ugyanolyan nehéz segítséget kérni is. Eleinte szánalmasnak éreztem magam, ha felhívtam anyukámat, hogy töltsenek nálunk 1-2 napot és segítsenek, pedig ők mindig örültek a lehetőségnek.

Szerintem kifejezetten előnyös, ha néha teljesen távol van a családtól, vagyis tőled is. Persze fontos, hogy ketten is töltsetek együtt értékes időt, de olykor kell a teljes kiszakadás/hátrahagyás néhány órára.

Nem szabad ráhagyni és végképp nem szabad kidobni, ahogy itt sokan tanácsolják általában az ilyen kérdéseknél. Nem rád haragszik, hanem az egész helyzetre. Minden megváltozott körülötte, nehéz helyzetben van és segítségre van szüksége akkor is, ha ezt most még nem ismeri be.

2020. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!