Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak! Ti elfogadnátok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti elfogadnátok, ha a feleségetek háztartásbeli?

Figyelt kérdés

Tehát nincs állása, csak a háztartással foglalkozik, akár még a gyerekszülés előtt is.


Ha igen, ha nem, miért?


2020. dec. 6. 23:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Kerdezo, rossz oldalra jottel, ha htb pro ervekre vagysz. Itt az oldalon csak kamu havi 20millat kereso informatikusagyszebeszszupermenek vannak. A legtobb pali itt minimalber korul visz haza. Ok pedig persze, h azt fogjak mondani, menjen csak melozni az asszonyka is.
2020. dec. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

Ha olyan anyagi helyzetben lennék, persze. Nem egy olyan nővel jönnék össze, akit ellenségnek tekintenék, mint aki kihasznál, hanem a páromat látnám benne. Ha a párom pedig jobban érezné magát otthon, és feltalálná magát, az életében haladna előre, akkor benne lennék. Ő viszont mindent intézne otthon. Számomra ez normális lenne.


De beszéltem már olyan nővel, akinek mondtam, hogy így gondolom. Hihetetlen, de felháborodott, hogy (állás nélkül!) még hogy ő háztartásbeli, csak ő gürizzen otthon? Nem, a férfi is vegye ki a részét belőle! Úgy, hogy a férfi dolgozik mellette. Szóval hihetetlenül vak volt és ellenséges.

2020. dec. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%

Jelenleg nem dolgozok. Gyereket ébresztem, beszélgetünk reggel, hogy jó hangulatban legyen(7kor kel), felügyelem a reggeli készülődést és csinálom én is. Felkelés, fogmosás, öltözés, mosakodás, megcsinálom a haját, ugyanez nekem is, összekészítem csekkolom ami aznapra kell az intézménybe, ahova jár, esetleg rendberakom előtte azt a kupit, amit reggel csináltunk. Ha valami nem megy, segítek neki, esetleg előre megcsinálok és belenyomok egy kis reggelit is. Ha valahova megyek sminkelek, kiöltözöm, azt a felkelése előtt. Elviszem az oviba, közben átveszem vele a napját, nehogy elfelejtse.


Számontartom milyen ételek van szükség, mi hol éri meg, mi a heti kaja, bevásárolok. Ha valami kell, fogyócikk, megveszem. Ha valami háztartási lakberendezési cucc kell(ami épp megéri) megveszem. Neten csekkolom 5000 porszívó körül, hogy àr érték arányban melyik kell, mert van vízszűrős, hepa szűrős, sima szűrős, porzsákos, porzsák nélkül, x szívóerős, y kiszállítasi díj, hánx wattos, mekkora, milyen formájú, hány kg, milyen fejei vannak.. megy e a háztartáshoz a színe, mennyire megbízható a bolt, miket írnak róla.. és ez csak egy holmi a sok közül. Mindent csekkolok és számontartok, ha megkérdezed milyen anyag van az egyik krémemben, vagy miért azt a kézfertőtlenítőt vettem, meg tudom mondani, mert előtte utánanéztem.


Takarítás, rendrakás, állat, főzés, ételrendelés, egészséges táplálkozás, előre csekkolt receptek.. papírmunkát, intézést is én csinálok, én dekkolok kormányablakban, neten számlafizetés, upcnál várok a sorban, veszek fel kpt a bankból, cipelem a holmikat, edzem, rendben tartom a gyereket, együtt programot(bentit is) csinálunk. Beszélgetek vele, jó kapcsolatunk van, segítek abban ami nem megy, elviszem fejlesztésre, különóràra, otthon fejlesztem játékos feladatokkal, leckeírás, meg ilyenek. Én tartom a kapcsolatot a baráti körével(anyukák), hogy legyen közös program is, számontartom melyik haverjának esett ki a foga, kinek van névnapja, kinek mit ígértünk, kivel videócsetel, vagy 5 ilyen gyerek dolgait tudom, ha leállok kopik a kapcsolat.


Küldözgetem(aki kér), szelektálom, készítem a képeket.


Van, amit használtan szerzek be, mert egyszerűen jobban megéri és amúgy se látszik, mittudomén váza mondjuk, a mi holminkat meg eladom. Lemérem a belső talphosszt, kerületet, derekát, milyen anyagból van, felrakom, lemeccselem hol tudják/tudom átvenni, időpontot egyeztetek és átadom/átveszem a dolgokat(ez a legkimerítőbb).


Számontartom árukeresőn mi mikor mennyi, meg vagy 5 ruhaoldalt, járom a boltot leárazásért, így mindenünk nagyon kedvezményesen van véve. A gyerekem ruhái mennek egymáshoz(kivéve egy kettő amit magának választott), az én dolgaim is jóminősègűek, színtípusunkhoz, egymáshoz stílusban passzolók, kényelmesek, szépek.


Néha kikapcsolok, mint most, vagy filmetnézek, de mostanában csak hangoskönyvre futja.


Intézek dokit, leletkiadást, időpontfoglalást, szerelőt, nagyritkán fodrászt, magamnak manikűrözök(szépen, nem úgy mint a legtöbbek), meg a gyereknek, megveszem az xy nevű testápolót, befestem magamnak a szempillám, szemöldököm, szőrtelenítek naponta, szemöldököt szedek, sarkat reszelek, arcbőrt karbantartok, tájékozódom akciós kezelésekről és a folyamatokról. Hogyha azt hallom mezoterápia, ne csak lessek kukán. A fogaimat ápolom, fogselyem, fehérítő krém, lámpa, fogorvos, dentalhigiénikus, időpont, észbentartás..


Továbbá tanulok(képzem magam), duolingo, grasshopper, meg ilyen gondolkozást serkentő játékok, hogy ne zombuljak be.


Van szociális életem, ezt neten fent kell tartani (pár)naponta, különben eltűnnek a barátok, ismerősök, néha találkozni is kell velük. Intézem az állatom is, karomvágás, fésülés, mosdatás néha, egészséges táp meg minden ami vele jár, féregtelenítés, időpontkérés tájékozódás.


Csekkolom a ház állapotát is, meg folyamatosan újítgatom, most pl vízzárót keresek a konyhapulthoz, youtubevideókat nézek hogyan csináljam az apró dolgokat, bútorfóliázás pl házilag.


Locsolom a virágokat, észben tartom mikor melyik hol legyen, mennyit adjak neki, hánynaponta, tápoldat, hidegtűrés..


Rokonokkal naponta tartom a kapcsolatot, (segítek az időseknek) és a házuk körüli dolgokat is néha intézem, vásárolok amit kérnek, viszek ezt azt, szerzek embert, időpont stb.


Ha kell polcot felfúrni, tiplit venni, villanykörtét cserèlni, lámpát bekötni, konnektort igazítani én csinálom.


Tudom, hogy élnek mások a környezetemben és tudom, hogy nem csinálnak olyanokat, mint én, nem tudnak olyanokat, mint én. Én sem csináltam ezeket és én sem tudtam, amíg volt munkám. És a nap végére(és közben)igyekszem nem ideges lenni és valahogy kinézni, pedig most jobban kivagyok, mint mikor dolgoztam..


Bementem megvettem az első porszívót, az első testápolót és nem érdekelt, hogy két hete 5000el olcsóbb volt, vagy hogy miből készült.


A felnőtt életben(mikor gyerekről, házról, állatról kell gondoskodnod) annyi sok teendő van, hogy nem győzi egyedül az ember. Ide is hetente egyszer takarítónő jàr, mert egyedül nem győzöm. Le merném fogadni mondjuk, hogy itt szinte senki nem takarítja a mosógép adagolója mögötti öblítő részt(azt se tudjátok, hogy az kivehető)és az masszívan rohad, belemosva a ruháitokba azt az undi cuccot, ami ott megülepedett.


Na mindegy, ha sok dolgod van, amiről gondoskodnod kell, akkor sok dolgod van! A családban sok dolog van, szingliknek vagy két szinglinek, esetleg albizónak könnyű, ezerszer könnyebb.. és biztos nem írtam le mindent, amit most csinálok, illetve ha férjem lenne, több dologra kellene figyelnem. És igen, ha otthon akarsz jól teljesíteni, az nehezebb, mint a munkahelyeden, mert több területen kell helytállnod. Én is van, hogy zombulok, nèzek ki a fejemből napközben az ágyban és meg se mozdulok, annyira kivagyok, elfáradtam és kimarad egy fél nap. Ez az én szabadnapom, mert háztartásban nincs hétvége..

2020. dec. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha az összes háztartási munkát megcsinálja, akkor nagyon örülnék neki.
2020. dec. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%

13-as már kb jó, hogy azt nem írta le, hogy még az ételt is megrágja.


Nagyon szépen körbeírva, azt csinálod mint minden ember, csak más dolgozik illetve nem követi a termékek árát árukeresőn.

Az, hogy utána nézel valaminek a neten vagy hogy befizeted a csekket... hát azért elég sokan munka mellett is megteszik.

Mosol, főzöl, takarítasz. Na ez az egész 1 nap megvan másfél órában. A heti bevásárlásról meg nem is beszélve... ha tudja az ember mi kell neki és nem csak nézelődik a Lidl-ben akkor kb 30 perc alatt megvan a heti bevásárlás.

Az pedig, hogy van kapcsolatod emberekkel, hát nem egyedi.


Szépen terjengősen leírtad, hogy otthon megcsinálod azt 16 óra alatt amit más 6 alatt megcsinál.

Csak egy példa. Főzöd a levest amíg fő a leves addig meglocsolod a virágokat (10 perc), berakod a mosást, elindítod a mosogatógépet (10 perc) és mondjuk felmosol (30 perc). Ez nincs 1 óra és a leves még fő vagy 2-3 órát. Elviszed a gyereket a suliba, hazafelé beugrasz a Tesco-ba és mondjuk 45 perc alatt megcsinálod a bevásárlást. Hazafelé beugrasz a postára és a UPC-hez ami 15 perc. Mondjuk csinálsz egy portalanítást 1 óra. Ezzel majd egy hetes feladatod 4 óra alatt le lett zavarva.


Nem tudom ezt miért kellett annyira ragozni...

Más ember is jár postára, más ember is szokott bevásárolni és más ember is szokott mosni magára. Ismerős heti 6 nap 10 órában melózott és mosott magára, főzött magára, bevásárolt és még a kecóban se volt kupé... Ezt heti 60 óra munka mellett.

2020. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

"Én nem értem mit csinál egy háztartásbeli... Egész nap."


Faxságokat írogatni online... Olyan irritáló, gusztustalan pitsákkal akadok néha össze facebookon, az összes ez az otthoni unatkozó anyuka kaliber. Az ivadék ott virít gyakran a profilképen, aztán mehet is az okoskodás meg a pattogás, amíg apci dolgozik.

2020. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%
15: ugyanezt akartam írni... Szánalmas, hogy valaki ilyen szinten keres alibit arra, hogy semmit nem csinál vagy legalábbis semmi érdemlegeset. Ilyen listát akkoriban tudtam volna csinálni, mikor még gimnazista voltam és volt nyári szünet, ami szó szerint azzal telt, hogy csak terpesztetten.
2020. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%

17

Ezt nem értem én se...

4 órában így is el lehetne menni dolgozni akárhova, és ezekre a feladatokra még így is bőven meglenne az idő.

Azért 5 csekkel beállni a postára, heti 3x megfőzni a kaját (vagy megrendelni...), elvégezni heti 1x a bevásárlást meg felkelni reggel 6 kor azért nem egy megszakadós munka. Jó persze, azt mondom, hogy tanul a gyerekkel az az elején sok időt elvesz, de 5. osztálytól már sokat nem fog tudni hozzátenni és jöhet a magántanár, mert kémiában, fizikában nem lesz jártas...

Kicserélni az égőt az meg 2 perc se, tehát ilyet felsorolni...

Duolingo pedig kb mint halottnak a csók, basic nem rossz, de ettől senki nem fogja megváltani a világot.


Villanybekötéssel, átkötéssel én meg vigyáznék a helyében... csak megemlítem, hogy amennyiben nem megfelelő a bekötés és valakit megcsap az áram, úgy ő lesz a felelős. Rövidzár esetén pedig a biztosító nem fog fizetni villamos balesetből származó kár esetén:) Bár azért megnézném, ahogy átvezetékeli a házat és vágja a hornyot a falba amíg az ura dolgozik.

2020. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18%

Lol, ha megnéznéd hajnalban írtam, mert a rokkant nagyszülőm áthívott, hogy leesett és fel kell emelni a 70 kilóját a földről.


Nem, nem csináljátok ugyanazt, én sem csináltam ugyanazt, mikor dolgoztam, innen tudom. A takarításom meg a vásárlásaim, meg a termékismeretem, étkezésem, gyerekkel töltött időm mind minőségtelen volt! Persze van, akinek nem esik le, hogy felületesen csinál mindent maga körül, de ha az a munkád, hogy a magad körüli dolgokat minőségileg rendben tartod, akkor úgy egész más. Mellesleg engem nem tart el senki, a saját megtakarításom élem fel egyedülálló anyaként, mert ez most egy ilyen helyzet.


Ha nem megy a bemegyek az első boltba és a megveszem az első legközelebbi terméket és a megnézek 100tulajdonság alapján sorbarendezve 100 terméket és fix időben veszem meg közti különbség.. nem tudom, másik példa, sokaknak van akváriumuk, koszos, meghalnak benne a halak néha, de azért annyira nem vészes, megtépik benne egymást a halak, itt ott kicsit fityeg az úszója, ott egy kis alga, elszapaodtak a csigák, de mégis csak akvárium halakkal. Ez van a legtöbb embernek, akinek nincs ideje minőségre. Akinek van, annak megbámulják az akváriumát, évente 1x takarít és a halai éveken át élnek békességben, makulátlan az egész cucc.


Nem tudom máshogy mondani, ha munka nélkül leszel, fel fog tűnni(ha nem vagy lusta), hogy mennyivel jobban is lehet csinálni a dolgokat, mint eddig csináltad. A legtöbben összecsapják az életük sok részét de a munkájukat rendesen végzik. Ha amire összpontosítottál megszűnik, több energiád jut a maradék dologra, nem kell összecsapnod fáradtan. Most beteg gyerekkel vagyok itthon, mielőtt belémköttök, 3 csomagot várok, egyet feladok, elmegyek dokihoz, emailt írok az oviba, és nem, tudom, hogy

2020. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem oltásképp, de akkor válaszolok.

Nyilván átmegy az ember, ha segítséget kérnek, akár dolgozik akár nem.

Persze, hogy más a vehemenciád az étkezéssel és a gyerekkel ha ez a dolgod. Nyilván aki dolgozik, nem fog 1 órát enni, vagy gurméskodni, viszont egy normális kaja semmiben nem kerül többe elkészítés szempontjából. Csak példa, de hány ember kondizik.

Ha téged nem tart el senki, akkor minek írtad le a rutinod, meg hogy milyen sok dolog van. Azért tűnik soknak, mert kényelmesen csinálod. Görbékről, nem fogok beszélni, de a lényeg, hogy amennyivel több időt beleölsz valamibe nem biztos, hogy annyival jobb az eredmény.


Ez a bemegyek a boltba stb stb. Húst lehet venni, zöldséget lehet venni és kész. Nem kell mindenféle mirelitszart, meg csipszet venni. Ezeket te is megtudod csinálni nyershúsból, krumpliból stb és nem lesz adalék.


Az utolsó rész pedig.

Beteg gyerek van. Beteg gyereknek mi kell? Pihenés. Nem fogsz 24 órát felette ülni. Ha baja van szól, illetve viszel be neki napi 3-4x kaját és gyógyszert ha fel van írva. 3 csomagot vársz, aminek az átvétele 2 perc. Ha pedig nagy a csomag még be is hozzák. Dokihoz időpontra lehet most csak menni, ami miatt ez 30 perctől nem több. Emailt írni az oviba meg szintén 5 perc. Ergó ezt az egész napot letudtam 2 óra effektív "munkával".

2020. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!