Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfi vagyok és hamarosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfi vagyok és hamarosan háztartásbeli. Kicsit tartok tőle. Megosztanátok a tapasztalataitokat ebben a témában? Illetve, akinek nincs tapasztalata, mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, a feleségem megkapott egy munkát amivel 3-szor annyit keres mint én, viszont nagyon megterheli. Nekem viszont így semmi értelme a régi helyemen gürizni, inkább itthon maradnék, és kitanulnék egy másik szakmát, amit lehet részmunkaidőben, esetleg itthonról csinálni (tudom, hogy ez sci-fi kategória, de azért hallottam már olyat aki hallotta h vannak ilyen állások is).

Nyilván tartok tőle, elég sok szempontból, de kiváncsi vagyok a tapasztalatokra, meg h mire érdemes odafigyelni.


2019. jún. 7. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokat nem tudok segíteni, talán csak annyit, hogy van egy Apu-kalipszis nevű blog, ami egy férfi szemszögéből írja le ezt az egészet és talán az segíthet.

De azt szeretném leírni, hogy le a kalappal azelőtt, hogy képes vagy reálisan látni a dolgokat és vállalod ezt a szerepet. Nem azért írom, mert feminista lennék, vagy "libsi", hanem mert sajnos sok férfi attól érzi magát férfinek, hogy ő nem vesz részt a gyereknevelésben és inkább kierőszakolja, hogy ő dolgozzon akkor is, ha racionálisan, anyagi okokból nem ez a logikis lépés. Szóval le a kalappal, hogy te tényleg egy Felnőtt Férfi vagy és kitartást kívánok.

2019. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom nincs benne, de az a vèlemènyem, hogy semmi baj nincs ezzel. Semmivel sem másabb, mint mikor az anya háztartásbeli. 3 gyerek mellett azèrt igen húzós ha mindkèt szülő teljes állásban dolgozik. Főleg ha mèg kisebbek. Nálunk is 3 gyerkőc, ès mindketten 8 órásak vagyunk. Hát igen húzósak a napok, ès van nagyszülői segítsèg is, mivel az egyik mama a szomszèdban lakik, szokta vinni őket oviba, suliba, hogy ne kelljen olyan korán menniük, meg hamarább èrtük megy, mert èn csak 5-re èrnèk èrtük. Igazság szerint jobb lenne egyikünknek csak rèszmunkaidő, de sajna abban nem bővelkednek a lehetősègek.

De ha ti megtehetitek, hogy valamelyik őtök otthon legyen, akkor az tök rendben van. Neki is jobb, hogy a meló mellett mèg nincs rajta a háztartás terhe is. (Mèg ha feleznètek, akkor is). Ha nem múlik rajta a megèlhetèsetek, nem èrdemes megszakadni.

2019. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem htb vagyok, csak olyan a munkám, hogy 90% itthon végzem évek óta es nő vagyok.

Amin nagyon könnyű elcsuszni, az az időbeosztás. Legyen napi, heti terved, amihez tartsd is magad. Né ragadj bele a lustizasba, "raerek délután is" dologba, mert könnyen szetfolyik az idő.

A másik, legyenek programjaid. Felesegeddel, barátokkal, mert különben becsomorlesz egy idő után.

2019. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél olyan mint apám aki semmit nem csinált otthon, hanem továbbra is mindent a nejétől és kiskorú lányától várt el, akik a nap nagy részében otthon sem voltak.
2019. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%
Az a véleményem hogy férfiatlan. Idő kérdése mikor hajt rá a feleségedre az új munkahelyén egy igazi férfi.
2019. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem férfiatlan, én nincs vele gond...

de viszont ne kényelmesedj el, és tényleg csináld meg a háztartásbeli munkákat.


Egy ismerősömnek is otthon van a pasija, az elején nem csinált semmit. Hazaért a munkából a nő, a pasi korgó gyomorral várta, kérdezte "mi lesz a kaja?"

"hát amit főztél", majd ment tovább a nő a dolgára :D

Ez megragadt bennem, elég vicces volt mikor mesélte.

Azóta mondjuk már ő is megcsinálja amit kell.

2019. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!