Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez a hangnem normális és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a hangnem normális és belefér egy házasságba?

Figyelt kérdés
Nagyon régen együtt vagyunk a férjemmel,szinte kamasz korunk óta. Szeretjük egymást 90 % ban egyet is értünk mindenben, de mint minden házasságban vannak azért viták pl ha valamiben eltér a nézőpontunk.Én ilyenkor érvelek neki normális hangnemben ő viszont annyira felidegeli magát az érveléseimen hogy ilyeneket mond : kussoljál, te bolond vagy stb... Persze aztán megbánja és elnézést kér.Nem kérem hogy egyet értsen mindenben sőt szeretném ha elmondaná a véleményét nem pedig kiabálna. Ilyenkor nagyon bánt és sokáig szomorú vagyok, mert rosszul esnek ezek a szavak és agyalok rajta miért mondja.Szerintetek ez belefér egy házasságba Néha úgy érzem rossz vége lesz, de lehet csak túlgondolom és inkább örülnöm kéne hogy ennyi ideje együtt vagyunk nem csal meg stb.A mai világban már ennek is örülni kell

2021. jan. 26. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán nem.

A vita pedig nem egyenlő a tahósággal. Már bocs.

2021. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Ez nagyon habitusfüggő. Ha a mi veszekedésünket látná valaki kívülről, biztos rendőrt és mentőt hívnának. Ha lenyugszunk, csak nevetünk rajta, miket vágtunk egymás fejéhez, nem marad egyikünkben sem sérelem. Ha marad, az baj, akkor nem fér bele az adott hangnem. Szóval ezt nektek kell tudni és lekommunikálni.
2021. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

A nagyon régen kifejezés egyeseknek 3 hónap körül van, másoknak 30 hónapot tesz ki.

Ne akkor kérjen elnézést, amikor kimondta, hanem előtte gondolja meg a szavait és ha ki akarná ejteni, harapjon a nyelvébe. Ezt mondd meg neki, de ne vita közben, mert annál inkább győzni akar, hanem akkor mondd, amikor megdicséri az ételt, a ruhád, a frizurád. Lehangolódik, de alighanem magába száll.

Úgy veszem észre, hogy Neked ez már nem fér bele (joggal) a maradék 10 %-ba, tehát döntsd el, hogyan tovább. Szerintem erről a viselkedéséről még le lehet szoktatni, ill. lehet mérsékeltetni. Később végleg leszokik róla.

2021. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintetek ez belefér egy házasságba


Szerintem nem. Leginkább azért mert neked rosszul esik és egyre boldogtalanabb leszel, egyre inkább megpróbálod majd kimagyarázni h ez a te hibád, hogy Ő így viselkedik. Nem. A férjed egy felnőtt ember; egy felnőtt embernek pedig tudnia kellene kontrollálni az indulatait.

Viszont; elmondtad neki valaha h ez téged bánt?

2021. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3 as válaszoló! 20 éve vagyunk együtt és igen nekem ezek nagyon fájnak .Még ha esetleg igaza is van a vitában akkor is bánt a hangnem Próbáltam már megbeszélni de ő nem tartja ezt bántónak valószínű neki ilyen a habitusa. Viszont nem tudom nekem miért annyira rossz és miért nem tudom megszokni főleg ha elnézést is kér később
2021. jan. 26. 10:02
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves 4es! Valóba magamat hibáztatom sokszor azon gondolkodom nagyon rossz a felfogásom azokban a dolgokban amikben a vita folyamán nem tud higgadt maradni
2021. jan. 26. 10:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltam már megbeszélni de ő nem tartja ezt bántónak valószínű neki ilyen a habitusa."

Ha tudja, hogy neked bántó, de ő mégsem tartja annak, akkor nem a habitusával van gond, hanem azzal, hogy semmibe vesz.


"Viszont nem tudom nekem miért annyira rossz és miért nem tudom megszokni főleg ha elnézést is kér később"

Játsszunk el a gondolattal! Vegyél elő egy tányért, és teljes erőddel vágd földhöz! Széttörik? Naná. Majd mondd neki, hogy "bocsánat". Ettől a darabjai újra összeállnak egy ép tányérrá? Na, ugye, hogy nem.

2021. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Azért beszél így veled, mert tudja nincs tétje, nem lesz következménye, nem fogod otthagyni érte. Nőben ismertem ilyet, mindennek lehordta masok előtt a férjet, gondolom az elején meg bűbájos lehetett ő is. Csak változnak az idők, leül a vágy, a kapcsolat egyhangúvá válik, kijön az ember igazi természete. Egyes emberek ilyenek, azt nem becsülik aki ott van mellettük, bezzeg az új kihívás az új embererek előtt ismét alakoskodnak, bájolognak és kedveskednek hogy megnyerjék őket.
2021. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Egy házasság két egyenlő fél szabad akarata, ez a duma azt fejezi ki s zámomra (eufemizálva): "csend legyen, az én véleményem számít, buta vagy"... Számomra nem elfogadható. Kölcsönösen érdemes megvitatni problémákat.

Férfiként írok.

2021. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Amikor ismerkedtetek pozitivan értékelted a szenvedélyességét, lehengerlö stilusát, határozottságát, kompromisszum kerüléseit a környezetével szemben? Öszinte választ kérek:-)
2021. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!