Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez normális egy házasságban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális egy házasságban?

Figyelt kérdés

A szüleimről van szó. Tudom,hogy már nagyon régen nem volt közöttük semmi szexuális kapcsolat,mert anya nem akarja. Ez még talan normális,bár nem egészséges.

A nagyobb baj,hogy anya megengedte apának,hogy "megoldja mással" csak titokban. Viszont ha tud ezzel a tudattal élni,akkor valószínű nem szereti apát,inkább csak megszokta.

Ezek mellett apa folyton veszekedni akarna,anya próbál hárítani,de nem sok sikerrel. Anya azzal a szöveggel jön,hogy az elégedettség meg a boldogság ugyanaz és,hogy ő elégedett ember. Viszont nem boldog és szerintem apa sem.

A válás lenne a megoldás vagy inkább viseljék el egymást? Én értem,hogy a szerelem elmúlik,de szerintem ez már nem normális és aggódok értük.



2018. máj. 29. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Megnyugodhatsz, hogy anyud is reszel mással.

Apád nem véletlenül zabos.

2018. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Anyukád se nem boldog, se nem elégedett, csak önmagát is becsapja, mert az sokkal kényelmesebb, mint szembenézni azzal, hogy tönkrement a házassága és ő meg a férje is leszerepeltek társként.

Hány éves anyukád? Az, hogy nem akar szexelni, egyáltalán nem normális, nem is egészséges. Hacsak nincsen valamiféle fizikai akadálya, akkor jó eséllyel a szexuális vágy hiánya már eleve egy következménye annak, hogy valami rosszul működik a párkapcsolatban! Hidd el, előbb unta meg az egészet és múltak el az érzései, nem pedig fordítva. Az nem fér a fejembe, miért jó, ha a másik "titokban" megy félre engedéllyel, hiszen attól, hogy nem számol be róla, még nincs titokban, tök nyilvánvaló. Ez már tényleg csak arról szól, hogy anyád nem akar egyedül maradni magányosan, lehet, hogy anyagilag sem tudná fenntartani magát, vagy valamilyen neveltetési, elvi okai vannak annak, hogy ő nem akar szembenézni egy tönkrement házassággal - pl. fél esetleg a család, a rokonok véleményétől, vagy hogy megbélyegzik, szégyenérzete lesz a válás miatt stb. Az is lehet, hogy már nagyon régóta rosszul mennek a dolgok, de a "gyerekek miatt" nem történt válás, ilyet is gyakran látunk.


Mindenesetre egyáltalán nem boldogok így a szüleid, nem szeretik egymást, folyton veszekednének, nincs közöttük intimitás, de még csak tisztelet sem. Minek küzdjenek, miért érné meg elviselni egymást? Ez már halálra van ítélve. Tudatosítani kellene bennük, hogy még azért állnak előttük évek, még nincsenek fél lábbal a sírban és nekik is joguk van a boldog, tartalommal teli életre. Mert ugye sokszor az gátolja a párt a válásban, hogy félnek, mi lesz utána, nem találnak majd maguknak senkit stb.

2018. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2%
Egyessel egyetertek. Biztos, hogy anyad is kefel massal. Nem kell azert lenezni valakit, mert nyitott, es a testi oromoket nem csak a szerelmevel eli meg. Attol, hogy te nem vagy nyitott gondolkodasu, azert nem anyadeknal kell keresni a hibat.
2018. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

"A válás lenne a megoldás vagy inkább viseljék el egymást?"

Egyik sem. Tisztelni kéne megtanulni egymást.

2018. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1-es,3-as szerintem félreértettetek.

Anya már jócskán a változó korban van,jobban ismerem őt mint ti,tényleg nem kívanja a szexet. 1000%,hogy nem "kefél" mással. Apáról viszont el tudom képzelni,de azok után,hogy anya megengedte neki nem ítélem el.

2018. máj. 29. 13:15
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
De nem lehet, hogy anyukád is csak apukáddal nem kívánja? Ha lenne egy számára vonzó férfi szerintem kívánná! Van az a mondás, hogy " te mindig kívánod a szexet? Hát attól függ kivel?"
2018. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Bence_ ***** válasza:
100%

Ez az Ő dolguk.

Édesanyád áltatja magát mert neki így kényelmesebb. Ennyi.

2018. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a te dolgod
2018. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves hogy igy aggodsz,de ez tenyleg nem rad tartozik.

A mi gyerekeink se foglalkoztak soha a mi szexualis eletunkkel,pedig mar 30 fele jarnak...ez ket ember maganugye.

2018. máj. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, az van, hogy a változókorra nem lehet ezt ráfogni. Tévhit, hogy a nőknél ott egyszerűen elvágják a nemi vágyat és soha többé nem akarnak szexelni. Sőt, simán van, hogy egy más minőségű együttlétre nyílik lehetőség, újra felfedezni a szexualitást. Rengeteg kutatás van a témában, ha érdekel, szívesen mutatok. Ez nem érv, hogy anyukád elérte a menopauzát és már nem vágyik a szexre. Nem természetes és nem normális. Mint már mondtam, szinte biztos, hogy ott eleve problémák voltak. Vagy a párkapcsolatban vagy a szexben, valami, ami az intimitással összefügg. Pl. ha sose élvezte a szexet igazán, akkor végre elérkezett a változókor, és szépen rá lehetett fogni, hogy most már ezért nem fog szexelni és kész. De ez csak egy példa, nem mondom, hogy anyukádnál ez van, de amíg nem néz szembe a valósággal, addig nem is fog ez változni soha. Amíg neki ez így tök jó, mert ő "elégedett", apukád meg simán félredughat bárkivel, addig egyikük sem lesz motivált arra, hogy változtassanak. Sem a kapcsolatuk rendbehozását illetően, sem a válás felé való elindulásban.
2018. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!