Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most lesz 10 éve hogy együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most lesz 10 éve hogy együtt vagyunk párommal házasság nélkül, nem tervezzük hogy házasodnánk, mi erről a véleményed?

Figyelt kérdés
Én fiatalon még szerettem volna, de párom házasság ellenes. Ahogy teltek az évek, egyre kevésbé lett jelentősége számomra a házasságnak, mostmár úgy gondolom, tökmindegy a papír, számomra nem az bizonyítja a kapcsolat szintjét. 32/N

2021. febr. 7. 15:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:
Igen, szóval én megértem azt is, akinek fontos. Nem véletlenül lett kitalálva az egész házzasságosdi, és nem véletlenül ilyen népszerű. Köszönöm a válaszokat, több negatív válaszra számítottam, de elfogadom mindenki véleményét!
2021. febr. 7. 18:47
 32/64 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem a házassághoz akarok hozzámenni, de úgy akarok élni, hogy boldog legyek. Olyan, mint a gyerekvállalás, vagy hogy hol akar élni az ember. Nem jönnék össze valakivel, aki nagy családot akar, mert nekem 1 gyerek a max, de az sem baj, ha nincs, mert csak szenvedünk. Nem akarok összejönni olyannal, aki egy tanyát vagy egy nagyvárosban akar élni, mert szintén nem lennék boldog, mert nekem fontos, hogy zöld, nyugodt környezetben éljek, ahol azért nem okoz gondot a bevásárlás, autó nélküli bejárás, stb. Ahogy egy másik embertől sem várhatom el, hogy ő megváltoztassa az ő vágyait miattam. Nekem a házasság is ilyen fontos: házasságban akarok élni a párommal, az tesz boldoggá. Ha ezeket a dolgokat az első egy-két randin letisztázzuk, akkor egyikünk sem sérül azzal, hogy egymásba szeretünk, de van köztünk egy összeegyeztethetetlen ellentét, és nem pazaroljuk egymás idejét.

Persze, lehet mindenféle kompromisszumokat kötni, és van is, amiben kötök: de ilyen kardinális kérdésekben nem. Szerintem nem is lehet, mert itt csak valaki feladhat valamit. A ti esetetekben sem kompromisszumot kötöttetek, hanem te feladtad a vágyadat. Ezzel semmi baj nincs, ha te így boldog vagy, de én erre én nem vagyok hajlandó. Meg amúgy is, minden olyan ember, akiért valaha igazán odavoltam, azok mind házasságpártiak.

2021. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:
Feladtam a vágyamat a papírért, egy olyan ember miatt aki túlszárnyalta minden elképzelésemet, amit egy kapcsolattól elvártam. Szerintem azért ez egész jó kis kompromisszum.
2021. febr. 7. 19:20
 34/64 anonim ***** válasza:
86%

Én ezt nem kompromisszumnak nevezném, hanem inkább cserének. A kompromisszum az, hogy ő is felad valamit, te is feladsz valamit, és így mindkettőtöknek bizonyos szinten jó lesz. De itt ebben csak te adtál fel. Ő is megtehette volna, hogy elvesz téged, és ő feladja a vágyát :). És akkor meg csak ő adott fel.

De ez teljesen mindegy, semmi baj azzal, hogy neked többet ért ez a kapcsolat, mint a házasság, tényleg az a lényeg, hogy neked megérte, semmi más, te boldog vagy. Én el akarom kerülni, hogy valaha ilyen választás elé kerüljek, ezért lezárom azon a ponton az ismerkedést. Szerencsére találtam olyan férfit, akivel passzolunk ezekben a fontos dolgokban, és egyikünknek sem kell feladni semmit, hogy boldogan együtt éljünk.

2021. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:
Amúgy sajnálom, 2x is elolvastam amit írtál, de minél jobban belegondolok, annál jobban nem értek veled egyet. De ez az én véleményem.
2021. febr. 7. 19:31
 36/64 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell egyetértened velem, én sem értek veled egyet. :) Mindenki úgy él, ahogy szeretne, olyan nézetek mentén, ami nekik fontos, ezt többször hangsúlyoztam. Szerintem ezt fontos tiszteletben tartani. Szerencsére nekünk nem kell párkapcsolatban lennünk egymással :).
2021. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:
Igen ebben én is természetesen egyetértettem mindvégig!
2021. febr. 7. 19:56
 38/64 A kérdező kommentje:
Kaptam egy nagyon kedves üzenetet privátban, köszönöm szépen! ☺️ Úgy érzem végképp leszámoltam a társadalmi elvárásokkal
2021. febr. 7. 20:06
 39/64 peca1000 ***** válasza:
100%
Szakításnál könnyebb, ha nincs papír (válás miatt), gyereknél, öröklésnél nagy jelentőssége van.
2021. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:
Ez is igaz! Hát én nem gondolkodom gyereken, nekem ez is csak egy társadalmi elvárás. Nincs bajom a gyerekekkel egyébként.
2021. febr. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!