Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most lesz 10 éve hogy együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most lesz 10 éve hogy együtt vagyunk párommal házasság nélkül, nem tervezzük hogy házasodnánk, mi erről a véleményed?

Figyelt kérdés
Én fiatalon még szerettem volna, de párom házasság ellenes. Ahogy teltek az évek, egyre kevésbé lett jelentősége számomra a házasságnak, mostmár úgy gondolom, tökmindegy a papír, számomra nem az bizonyítja a kapcsolat szintjét. 32/N

2021. febr. 7. 15:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 A kérdező kommentje:
43-as hozzászólásomban leírtam fentebb.
2021. febr. 8. 19:52
 52/64 anonim ***** válasza:
85%
Nem találok erre választ abban. Ha "mindegy" neki, csak felesleges, miért tabu megindokolni rendesen ahelyett, hogy megjegyzésekből találgatsz? Nem érdemelnéd meg 10 év után, hogy megbeszéljétek? Azt hiszed fél, hogy vallásosnak nézik egy polgári esküvőtől, vagy a szüleitekké váltok? Miközben te félsz őszinte lenni vele, inkább gondolatolvasni próbálsz. Egyik sem túl logikus. Inkább már spirituális :)
2021. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:
Több szempontból félreérted, nem tabu megindokolni, írtam hogy beszélgetések alkalmával elmodnta a véleményét, de én nem faggagtam, vagy nyomultam ezzel a témával, mert nyilván nem érdekelt annyira engem se. Az első időkben érdekelt, de akkor túl korainak tartottam erről beszélni, aztán meg rájöttem, hogy igazán nem is vágyom ezt a papírt, vagy jogcímet, csak hogy ne kössetek bele. Miben félnék őszinte lenni vele? Ha őszintén nem vágyom ilyesmire. Tudom nem hiszed/hiszitek el, nem tudom te ugyanaz vagy-e mint az elöbbi? De beleláttok/bele látsz olyasmiket, amiket magadból vetítesz ki rám. Gondolom te is nő vagy, azért? De hihetetlen módon léteznek olyan nők, akiknek nem a házasság a legfontosabb a világon. Köszönöm az aggodalmat egyébként, én is ilyen vagyok, az itteni válaszolóknak mindig a legjobbat akarom ☺️
2021. febr. 8. 22:46
 54/64 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam! Nem azt akartam írni, hogy válaszolóknak, hanem hogy kérdezőknek.
2021. febr. 8. 22:52
 55/64 anonim ***** válasza:
78%

A te életed, a te dolgod.

Nekem édes mindegy ki milyen életmódot folytat, mindenkinek a magánügye.

De én azért többre vágytam a saját életemben, mint egy Pasim- csajom kapcsolat.

A magam részéről NEM maradtam volna olyan pasival aki csak egy épp aktuális barátnőt akar x évre, és ennél többre ne is számítsak. Az ilyenek többsége amint megtalálja az igazit, lelép és el is veszi. ( Több barátnőm is tapasztalta ezt az elmúlt években) Szép dolog egy párkapcsolat, de hosszútávon, ha én elkötelezem magam valaki mellett, nekem ez így egyszerűen kevés, hogy a csaja vagyok. Ennyi.

Mert számomra a házasság nem csak egy papír. Törvényes- hivatalos hozzátartozói vagyunk egymásnak általa!!! Nekem ez miatt volt fontos, és a mai napig is az.

A férjemmel teljesen egyet is értettünk ebben a témában, ő is ugyanúgy szerette volna, elég hamar megkért, és össze is házasodtunk 1,5 év kapcsolat után. Én szeretek házasságban élni vele, szeretem hogy a férjem, én a felesége, és azt is, hogy felvehettem a nevét. Egy család lettünk a törvény előtt is. Idén leszünk 10 éves házasok.:) 35/N, (32/F)


De ha ti így vagytok boldogok, házasság nélkül, azzal sincs baj. Feltéve, ha nem csak feladtad ezt a vágyadat miatta. Ha feladtad, pedig valójában legbelül vágysz rá, a tüske örökre ott marad.

2021. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 A kérdező kommentje:

Értem, neked ez az állaspontod akkor, nekem meg más. Nem tudom te most melyik hozzászóló vagy, és miért érzitek/érzed úgy, hogy többedik alkalommal is itt bizonygatod ezt nekem, mindezt úgy kezdve, hogy neked édes mindegy. Nekem ez kezd nagyon fura lenni!


Az egyik hozzászóló írta itt, hogy gyakorlatilag most is úgy élünk, mint egy házaspár, én ezzel értek egyet. Értem hogy reklámozni akarjátok a házasságot, és tudom, hogy ez egy társadalmi elvárás, de attól még engem és a páromat ugyanolyan érzelmi kötelék köt össze, mint akármelyik házast. Úgy érzem elég választ kaptam a kérdésemben, és minden oldalról meg lett közelítve a téma, köszönöm az összes hozzászólónak!

2021. febr. 8. 23:37
 57/64 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem többüknek eddig az jött le, hogy te jobb híján engedted el ezt és igazán sosem beszéltétek meg, mert nem akartad zaklatni vele, nehogy ijesztő elvárás legyen. Mint írtuk - nem meggyőzésből meg kritikaként, hanem információként - a házasság nem csak az érzelmekről szól, meg nem valami ósdi szokás, hanem szorosabb jogi és gazdasági kapcsolat. 50,52 voltam.

(Off.: Aki meg spirituális az úgy hiszi, nem csak véletlenül van pont a másikkal (...aki egy materialistának logikusan bárki más is lehetne, ha stimmel a kémia meg csak jókor vagy jó helyen és egy esztétikai vagy anyagi kategória vagytok, és már összeköt sok emberbarát és bajtársi emlék, belefeccölt idő és pénz, és így olyan kényelmes, amíg jó nekem, meg hátha egyedül rosszabb... - meg hasonló elméletek vannak itt mindig:)). Csak azért írom, ne nézd le vagy ne szégyelld, nem rossz taktika a hit az életre.

2021. febr. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
79%
A kérdésed azt bizonyítja, hogy te vágysz házasságra, de a pasidnak nem kellesz úgy, ezért visszaigazolást keresel, hogy nem is fontos a házasság, pedig ez nem így van. A jogi része az ami sokaknak fontos és jelentős. Legbelül mindenki tudja, hogy nem véletlen van az a papír. Van aki pont ezért nem meri aláírni, mert ennyire nem akar elköteleződni. A többi csak önigazolásra szánt szöveg. A részedről is. Legalább magaddal lehetnél őszinte.
2021. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 A kérdező kommentje:
Szerintem nektek valami bajotok van😃
2021. febr. 9. 17:01
 60/64 anonim ***** válasza:
Akkor miért írod ki a kérdést? :)
2021. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!