Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most lesz 10 éve hogy együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most lesz 10 éve hogy együtt vagyunk párommal házasság nélkül, nem tervezzük hogy házasodnánk, mi erről a véleményed?

Figyelt kérdés
Én fiatalon még szerettem volna, de párom házasság ellenes. Ahogy teltek az évek, egyre kevésbé lett jelentősége számomra a házasságnak, mostmár úgy gondolom, tökmindegy a papír, számomra nem az bizonyítja a kapcsolat szintjét. 32/N

2021. febr. 7. 15:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a házasság a másik tisztelete és a komoly elhatározás, közösség és felelősség vállalás "jele". Akkor is ha sokan ma esztelenül fellángolásból vagy eleve úgy mennek bele, hogy "legfeljebb elválunk" (ők el is szokták). Akik azt mondják, csak egy papír, meg nekik mindegy félnek tőle, hisz ha mindegy... - a felelősségtől is meg az esetleges lehetőségeik elvesztésétől. Talán mert már megégették magukat, talán a szüleik példája miatt, talán mégsem biztosak az érzéseikben. Nagyon sok, általában inkább nő vágyna a klasszikus menetrendre, mint kislány korában a mesékben, míg a királytól simán lusták, sokszor úgy vannak vele (tisztelet a kivételnek), hogy már enélkül is mindent megkaptak egy együttélésben és félnek a felelősségtől, macerától, vagy a vagyonukat elveszteni, így meghagyják a kiskaput, a nő meg belemegy, mert fél a férfit elveszíteni vagy csak egyedül lenni, aztán jobb híján megmagyarázzák maguknak, hogy ők is modernek.

Szóval jobb ebben már az elején egyezni. Ugyanúgy, mint a gyerekek számában, vallásban vagy politikában... stb. És nem csak telepátiával kommunikálni.

2021. febr. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
100%

Itt igazából az a kérdés, hogy ki mit tart házasságnak.

Egy papírért én sem házasodnék, de nekem nem ezt jelenti, hanem jóval többet.

Én hasonló helyzetben azért elbeszélgettem volna a párommal, hogy ha tud őszinte lenni, akkor mondja meg, hogy mégis miért házasságellenes? Számos ok húzódhat emögött. Lehet teljesen érthető is (pl. sok rossz példa), de lehet bizalmatlanság (pénzügyileg vagy irányodban) vagy nem mondja ki, de "várja a jobbat". Vagy az ő fejében a házasság=nagy lagzi sok emberrel és ettől kap kiütést, de egy aláírást bevállalna a párja kedvéért, akinek ez fontos.

2021. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:

Ja, már az elejétől tudom az okokat. Egyrészt értelmetlennek tartja, ő a tesójának is megmondta, amikor bejelentette hogy nősül, hogy "minek?", másrészt a sok rossz példa miatt ahogy mondod, és harmadrészt nagyon jól beletaláltál, mert a sok ember és hajcihő nagyon idegesíti, elég introvertált emberek vagyunk, igazából ez engem is nagyon zavarna.

Igazából én sosem vetettem fel ezt a kérdést, ezek csak szimpla beszélgetések kapcsán jöttek fel, szóval soha nem is erőltettem, vagy ilyesmi. Azt tudom, hogy kicsit egyedülálló gondolkodása van a többi emberhez képest akit ismerek, olyan szórakozott professzor típus😃 de amiket értem és a családomért megtett, az nekem bőven bizonyító erejű, annál is inkább mert ő egyszerűen képtelen megjátszani magát, logikusan gondolkodó ember, a spiritualitás abszolút hiányzik belőle, szóval én ezért is tudom elfogadni hogy nem akar házasságot. Másrészt ha erőltetném, az nem lenne igazi, úgy nem akarom, mert semmi értelme.

2021. febr. 8. 12:24
 44/64 anonim ***** válasza:
76%
Azt ugye tudod, hogy a házasság egy polgári jogi szerződés két fél között, így marha messze áll a spiritualitástól? Kemény, földhözragadt, jogi és pénzügyi következményei vannak. Na ezeket nem akarja a párod. Amivel semmi baj nincs, de ne keverjük a szezont a fazonnal. Az, hogy valaki ezen felül díszletnek templomot is tetet a képekre vagy esetleg tényleg mélyen vallásos és azért házasodik templomban, a magyar állam jogrendjét hidegen hagyja. Ennyit a spirituális részről. Amúgy mi is introvertáltak vagyunk a férjemmel, pont ezért volt szűk családi körben esküvőnk, mert herótunk van a felhajtástól. Hiába próbálod megmagyarázni magadnak, valójában igenis bánt, hogy nem vett el a párod. Sajnálom.
2021. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:
A spirituális szót én itt nem ebben az értelemben használom. Igen, tudom mit jelent a házasság, köszönöm. Nem értem miért sajnálsz, és miért próbálsz fölényeskedni, ezt már kezdem viszont sértésnek venni. Ok, a te véleményed más, megbeszéltük. Igen, érdekelt mások véleménye is, de ne húzd rám kérlek a te értékrendedet, mert nem csak az létezik, azt hittem ebben maradtunk. Egyébként mint írtam a válaszok egytől egyik megerősítettek abban, amit gondolok, és sajnálom, de én akkor sem a házassághoz akarok hozzámenni.
2021. febr. 8. 16:22
 46/64 anonim ***** válasza:
71%
Miért ki akar a házassághoz hozzámenni? Pont, hogy egyetlen hozzászóló sem utalt ilyesmire. Én írtam a 28-as és 44-es választ. A 28-ast akkor, amikor csak a kérdést olvastam, ez a véleményem arról, ha valaki nem házasodik, mert nem akar. Ennyit az értékrendem másra erőltetéséről. Csak a kérdés alapján úgy tűnik, ti a pároddal így döntöttetek, mert nektek így jó. Akkor tök jó. Ezért írtam a 28-ast. Aztán elolvastam a hozzászólásokat is, közte a tiedeket. Ez árnyalta a képet annyira, hogy most már egyértelműen látszik, szó sincs arról, hogy ez akárcsak közös döntés lett volna, vagy, hogy ez neked jó lenne. A párod indokait felsorolod, megmagyarázod, hogy tulajdonképpen jó ember ő, szeret is, az a fránya papír meg különben is minek. Hogy 10 év alatt fel sem hoztad neki, azt meg inkább nem kommentálom. Nem sértésnek szánom,egyszerűen ez teljesen egyértelmű külső szemlélőként olvasva a hozzászólásaidat. Mondtam, hogy sajnálom. De az nem változtat a helyzeteden. Nekem tök mindegy, én férjnél vagyok, mert nekem fontos volt, hogy velem azonos értékrendű emberrel kössem össze az életemet, igen, jogilag, pénzügyileg, Isten és ember előtt. De a te kérdésed marhára nem arról szól, ahogy feltetted. Hanem visszaigazolást keresel, hogy ugye nem a papír számít, attól még szeret a Jóska, ha nem vállal fel? Hát erre született a 44-es válasz. Sok boldogságot és további jó önáltatást.
2021. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:
Én ilyen stílusú kommentekre nem szoktam inkább válaszolni, mert ott már más bajok is vannak, úgyhogy részemről ennyi.
2021. febr. 8. 17:14
 48/64 anonim ***** válasza:
63%
Pontosítok: Nem a stílusa nem tetszik - hiszen abban semmi kifogásolni való nincs-, hanem a tartalma. Sajnos betalált.
2021. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:
Rendben,gondold így ☺️ ez olyan mint a homofóbra azt mondani, hogy meleg.
2021. febr. 8. 17:57
 50/64 anonim ***** válasza:
88%

Nekem van olyan rokonom, aki úgy házasodott, hogy még a szüleik se tudtak róla vagy fél évig és akkor is csak véletlenül derült ki ügyintézés kapcsán, szóval ehhez nem kell nagy felhajtás feltétlen, ha csak ennyi a kifogás.

A házasság leegyszerűsítve jogilag azt jelenti, hogy közös a fizetés és közös a hitel is, örököltök egymás után és egymásnak a legközelebbi hozzátartozói lesztek és automatikusan ő lenne a gyerekeid apja. Mit ellenez ebből vajon a párod?

2021. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!