Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vegyem rá a férjemet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjemet a mosogatásra?

Figyelt kérdés

Egy kicsit kattintás vadász a kérdés, de ezzel (is) lenne probléma.

6 éve ismerem, 4 éve vagyunk házasok, van egy kisfiunk. Amikor megismertem rendkívül imponalt hogy rendszerető, egyedül vitte a saját háztartását, szebben vasalt mint én pl. Tehát nem kellett nyaggatni hogy tegye a dolgát. Sajnos én tavaly márciusban a covid miatt elvesztettem az állásom és nem találtam mást csak szeptemberben. Eddig ugye én voltam otthon, ezért én is csináltam mindent (lakásban lakunk, nincs kertünk sajnos). Felfedeztem hogy szeretek sütni, fozocskezni stb és ehhez nagyon hozzákényelmesedett. Most hétköznap nem főzök, gyerek oviban eszik, én munkahelyen, ö is megtehetné(spórolnànk is vele), de inkább este fél 6kor nekiáll hagymás babot vagy ilyesmit csinálni. Ezzel nem is lenne probléma, csak nem pakol el maga után. Igazából most szakadt el a cérna H egy hétig konzervàlta a koszos edényeket, evőeszközöket, végül már egy tiszta kanál nem volt(én mindent elmosok magam után). Ha szóltam, akkor majd holnap. Végül én megcsináltam, de ez volt az utolsó. Nem értem mi történt vele.



2021. febr. 12. 12:35
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Azért furcsa ez nekem mert eddig nem így csinálta. Nem kellett külön kérvényt benyújtani hogy főhadnagy úr tessenek elmosogatni a koszos serpenyőt mert a fejére húzom. Nem tudom. Lehet hatásos lenne. 🤷🏼‍♀️
2021. febr. 12. 13:21
 12/31 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ugyanez a problémám. Mi mondjuk nem lakunk együtt. Számtalanszor szóltam neki, hogy legyen szíves rendet rakni maga után. Nem azért megyek át hozzá hogy takarítsak... Nem tudom hogy kéne még rá hatni.
2021. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Egy órával hamarabb indul mint én, ő viszi a gyereket. Délután a mama vagy a papa hozza, ezért akkor jobban rá ér mint én.
2021. febr. 12. 13:27
 14/31 anonim ***** válasza:
43%

De ezt lehet vele kellene megbeszélni nem?

Mi mit tudunk tenni vagy segíteni az ügyben?

2021. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinek hogyan sikerült egy nehezebb időszak után helyreràzódni. Logikus hogy amíg otthon voltam neki kiskiralysàg volt. De ez már elmúlt.
2021. febr. 12. 13:47
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik, miután volt egy törés a házasságunkban és megegyeztünk, hogy rendbe hozzuk amit elrontottunk, hogy azzonal kimondjuk, elmondjuk, ha valami zavar, vagy nem tetszik a másik viselkedésében. Mert a napokig, hetekig, hónapokig tartó duzzogás, sértődöttség kezdte el felőrőlni a mi házasságunkat. Meg persze a megfelelő kommunikáció hiánya. Botorság lenne azt gondolni, hogy nekünk, magunkank nincsenek olyan dolgaink, amik a másikat nem zavarják, csak neki vannak. Legfeljebb nem mondja. Benyeli.

Azt is megbeszéltük, hogy pitiáner dolgokért nem fogjuk a másikat b@szogatni. Pl egy földre dobott zokniért, vagy egy felhajtott wc ülőkéért, nálunk biztos nem lesz hirig este. Mi ezt így beszéltük meg. 1 héten keresztül csak beszélgettünk folyamatosan. Úgy nézki működik, ennek lassan 4 éve.

2021. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Mikor a férjemet megismertem, ő már külön háztartást vitt, én még kollégiumban laktam. Mosott, főzött, takarított, mindent megcsinált. Miután összeköltöztünk, én nehezen találtam itt munkát - erre számítottunk is - és természetesen én csináltam minden házimunkát. Ezzel nem is volt egyáltalán semmi gond egészen addig, amíg nem találtam végül álllást. Nekem egy órára volt a munkahelyem, neki akkor még tizenöt percre, mindketten tömegközlekedtünk. És ebből az lett, hogy este hazaértem, kezdhettem nekiállni főzni, elmosogatni, hétvégén mosni, port törölni, porszívózni stb. Elég hamar elegem lett, és nem kioktatva, hanem szép higgadtan leültem vele egyik este egy pohár bor mellett beszélgetni erről a helyzetről. Elmondtam neki, hogy teljesen megértem, hogy nehéz átszokni az új életritmusba, kényelmes volt eddig, hogy mire hazajött várta a vacsora, volt tiszta ruhája és egy kanalat nem kellett elmosnia, de ez a helyzet megváltozott, mert nincs energiám még ezekre a dolgokra is, miután lenyomom a nyolc és fél órámat és még 1-1 órát utazom is naponta. Ígérte, hogy változtat és jobban odafigyel erre. Párszor még figyelmeztetnem kellett, de szép lassan belerázódott. Azóta volt egy költözésünk, most már neki is egy óra az út, szóval egyre jobban kezdi megérteni, milyen helyzetben voltam.
2021. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
31%
Mosogatógép?
2021. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
18-cal értek egyet, ruházzatok be egy mosogatógépbe :) mostmar olyan gépek vannak, amik még olcsóbban is mosogatnak el, mintha kézzel csinálnád, és annyi időt vesz el, hogy bele kell csak pakolni, lényegében mint a mosógép.
2021. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem csak edénymosogatás van a világon, hanem sok más egyéb, amit a kérdezőnek egymagának kell megcsinálnia.

Viszont nem merad más, mint úgy tenni, ahogyan a 16. és 17. válaszoló tette. Arra nagyon-nagyon ügyeljetek, hogy ez a beszélgetés ne kiabálásba, egymás letorkolásába, kioktatásába torkolljon. Ezért az utolsó mondatomért sokszor le lettem pontozva, de ismét leírom, azaz nem engedek a 48-ból. Több évtizeddel a hátam mögött írom ezt.

Ffi.

2021. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!