Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki lennétek akadva ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lennétek akadva ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A férjem sosem tud normálisan viselkedni ital társaságában. Ha ital van a kezében bármilyen kis vagy nagy összejövetelen akkor iszonyat K.O-ra issza magát. Mindig keresi a "bulikat", hogy mikor tud inni egy nagyot. 1 kezemen meg tudom számolni hányszor vette figyelembe a kérésemet, hogy ne igya magát segg részegre a 12év alatt. Úgy csinál felnőtt fejjel mint egy 16 a éves aki most talált rá az alkoholra.

A kaput az a most éjszaka tette be. Névnapot ünnepeltünk, pár közeli családtag jött át hozzánk, természetesen a férjem most sem bírt magával, nagyon berugott. A névnapozás után alig bírtam bekönyörögni az ágyba hogy feküdjön le. 1 óra előtt nem sokkal arra ébredtem, hogy a férjem aki mellettem fekszik az ágyban egyszerre fosta és hányta össze magát és az ágyunkat. A látványtól legszívesebben sírtam volna. Beültettem a férjemet a kádba mert gyalázatos állapotban volt. Amíg fürdött addig letakarítottam az ágyat, beraktam a cuccokat a mosógépbe. A férjem csak ült a kádban és bután vigyorgott rám, közben kérdezte, hogy mi van cica. Iszonyat mérges vagyok még mindig. Ti mit tennétek a helyemben? Holnap meg mondom neki, hogy ez volt az utolsó. Nem tűröm tovább, hogy így viselkedjen, választhat, köztünk és a "kis bulikában italozás" között. Viszont már előre látom, hogy meg fog sértődni és nem lehet majd vele beszélni.


2021. márc. 7. 01:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
68%
*mi pszichologusnál is voltunk a zűrök miatt egyènileg, neki a pszichologus annyiban tudott segiteni hogy azt is megd.gta..:D
2021. márc. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Atyaúristen. Nekem ez bőven szakító indok lenne. Azt mondanám a páromnak, hogy földhöz is verheti magát, engem nem érdekel, de ha ezen túl akár egy csepp alkoholt is iszik, én kiszálltam.

Az ilyet egyébként úgy hívják, hogy kontrollvesztő alkoholista.

2021. márc. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Úgy is alkoholista hogy hétköznapokon nem iszik? Egyébként apai és anyai ágon is mind a 2 nagyapja alkoholista volt. De ők szó szerint alkoholisták. Talán innen "örökölte"...
2021. márc. 7. 07:42
 14/35 anonim ***** válasza:

Bennük van eleve valami zaklato nyugtalanito inger a gyerekkori lelki sérülések es nem is tudatos.

Ez az inger folyamat feszültséget generál bennük es rossz beidegzodott minta(plane a felmenőktől) a menekülés ebbol az italba.

Mert semmi más nem oldja fel.


Ugy kell elkepzelni mintha allandoan szolna benned valami vészcsengő. Félre tudja tenni ugyan mert tudja hogy mi a norma es valojaban normalisan is akarna élni, de a csengő állandoan ott van..

Pszichés függés. Ismerem mert nekem is ez van annyi kulonbséggel csak, hogy en nem italba meg drogba folytom, de igy is kihat az életemre nekem is azaz én sem élek normák szerint.

2021. márc. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Kontrollvesztő, vagy más kifejezéssel élve, gépszíjas alkoholista:

ahogy mindkét elnevezés is sugallja, ő az, aki nem iszik ugyan gyakran, de amikor igen, akkor megállás nélkül.


Szinte minden alkalom, amikor alkoholt fogyaszt, addig tart, amíg teljesen le nem részegedik – akár képszakadásig, emlékezetkiesésig.


Őt a társadalom a feltűnő viselkedése miatt hamarabb tekinti alkoholbetegnek, de neki is megvan a maga védekező mondata: „Nem vagyok alkoholista, hiszen akár hetekig, hónapokig is megvagyok alkohol nélkül”.

És ez igaz is: a kontrollvesztő nem feltétlenül igényli folyamatosan az italt – de amikor hozzájut, akkor képtelen mértéket tartani.

Ennél a típusnál fontos felhívni a figyelmet, hogy ő lehet az, aki már kamasz korban, amikor az itallal megismerkedett az első alkalommal berúgott, illetve később is, ha ivott jellemző volt rá a lerészegedés. Az ilyen személy tehát soha nem is volt normális ivó, hanem egyből kontrollvesztő módon ivott, ami az alkoholbetegség egyik legjellemzőbb tünete.

Általában ők azok, akiket a szakmában született alkoholistának tekintünk: akiknek egyedi genetikai, szociális, mentális, érzelmi háttere gyakorlatilag egy biztos alapot ad az alkoholfüggőség kialakulásához.

2021. márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind abbol tevődnek össze hogy már az előző generácio is eleve sérült és sérülten válallnak gyereket, nem mentálisan épen, de azért, mert az ő felmenőik sem voltak százasok.
2021. márc. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
96%

Válaszút elé állítanám, főleg, ha nincs gyerek:

Orvosi kezelés (a haverok beavatása nélkül) vagy válás.

2021. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem ő fog válaszut elott àllni hanem a nő.hogy egyutt él e ezzel vagy nem.
2021. márc. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolati kudarc ilyen embereknek csak olaj a tűzre mellesleg. Ettől nemhogy javulnának, megjobban csak maguk alá kerülnek..
2021. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is durva volt az első 1-2 évünkben alkohol szempontjából, de ilyen azért sosem fordult elő. Ha ilyen lenne, én másnap becsomagolnám a mocskos lepedőt a bőröndjébe és mehet isten hírével. Majd szóljon, ha jobb belátásra tért.

Adnék neki mégegy esélyt néhány nap elmélkedés és egyedüllét után, de amint ismét átlépi a határt úgy kiraknám, hogy többé hátra sem nézne.

Szerintem így nem lehet élni. Én egyszer egy sokadik ferde este után, amikor megalázva éreztem magam, csak elmondtam neki, hogy itt a bőröndje, én most elmegyek itthonról. Mire hazaérek szedje össze a cuccait és húzzon el innen, én nem fogok így élni.

Nem ment el, de azóta azért tudja hol a határ. Megérezte, hogy tényleg ez volt az utolsó húr, amit elszakított.

Neked kell a sarkadra állnod, mert amíg lazán takarítgatsz utána és ő egy kis morcival megússza a másnapot, addig úgysem érdekli.

2021. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!