Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik külön kasszám vannak, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik külön kasszám vannak, és az egyik félnek nincs pénze valamire, kap pénzt a másik féltől?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 08:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Felezzetek, elírtam
2021. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát, nőként mondom, hogy ez így elég gáz. A nejed lehúz.

Nálunk közös kassza van. Én tudom minden bankszámlához a belépő kódot, van társkártyám is. Az én számlámról megy a rezsi, mert nekem már be van állítva minden, férjeméről a lakáshitel és más törlesztő és abból vásárolunk és az én megmaradt pénzemből.

2021. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem külön kassza, hanem mindent te fizetsz! A házasság vagyonközösség, eleve nincs értelme a külön kasszának, hiszen a megtakarításának a fele a tiéd. Tehát így értelmét veszti, az, hogy kapsz -e tőle pénzt, hiszen az a tiéd is.

Sürgősen üljetek le, és beszéljétek át, mert ennek így nincs értelme, ha felezni akartok, akkor a kiadásokba is be kellene szállnia. Amit leírtál, abból az derül ki, hogy alátetted a lakást, fizetsz minden napi kiadást, ő meg kvázi a spórkassza, ami a rendkívüli kiadásokra van félretéve, de ebből nem ad.

2021. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

Házasság esetén nincs külön kassza basszus, ez nettó baromság, mivel a házasság vagyonközösség. Magyarul minden ingatlan és ingóság (kivéve az előtte szerzett vagyon és az örökség) KÖZÖS.

Mondjuk sokan annyi ésszel házasodnak, hogy gőzük nincs a saját jogaikról...

2021. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

Házasság és gyerek esetén szerintem már kell a közös kassza.

Ami nálatok van az nem tudom mi. Le kellene ülnötök megbeszélni. Vagy vezesd le neki, hogy hova mennyit adsz, és add oda neki a papírt, hogy lássa, hogy nem marad semmid. És újra kellene gondolni a dolgokat.


Mi fél éve élünk együtt, nem vagyunk már fiatalok negyven körül vagyunk mindketten. Ő még nem élt senkivel együtt, nekem volt egy hosszú házasságom közös kasszával, csúnya válással.

Mi külön kasszán vagyunk. Ami azt jelenti, hogy a rezsit felezzük (nekem van egy lányom, tehát nekem elvileg kétharmadot kellene, de ezzel sem törődik, sőt eddig nem kellett rezsit sem fizetnem, mert még nekem is ott volt a házam és mivel oda fizettem a rezsit, nem engedte) a bevásárlások ki mikor megy az fizet. Ő kb. kétszer annyit keres mint én.


Szóval az amit ti csináltok, még külön kasszán is elég rossz.

2021. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sándor1230 válasza:
53%
Kamatyra. 🤣
2021. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Házasságban értelmetlen külön kasszázni. Technikailag lehet külön számla, de jogilag az úgyis közös.

Kommunikáljatok egymással, mert ez így nem lesz jó...

2021. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ebből nagyon úgy tűnik hogy szinte mindent te fizetsz, egyes-egyedül a kaját ő de néha még azt is te àllod, erre nem képes befizetni a közös(!) nyaralásba.

Te tartod konkrétan, hát nekem is sok pénzem lenne ha csak shoppingolásra költenék, szükséges kiadásokat meg fizetnék nekem.

Ezek után végképp nem értem, miért nem képes téged picit kisegíteni, te állod a kiadások 90%-át, amik egyébként közös költség kellene hogy legyenek

2021. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!