Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nehezen tudom feldolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehezen tudom feldolgozni, hogy a férjem munkája miatti külföldre költözés miatt fel kell adnom a saját munkámat (nem lesz munkavállalási engedélyem). Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy dolgozhatok itthonról, de valami probléma van az adózással és úgy néz ki, hogy nem tudják megoldani.


Hosszabb időre megyünk ki egyelőre nincsenek gyerekek és mivel nem szeretnénk, ha kint születne a gyerek, ezért meg akarjuk várni, hogy hazajöjjünk. Úgyhogy úgy néz ki, hogy bő egy évig háztartásbeli leszek, majd utána elkezdek dolgozni és nem sokkal később elmegyek gyesre.


Mivel már van két Msc-m és tipikusan olyan dolgot csinálok (akartam csinálni egész életemben), amire csak nagyvállalati kultúrában van szükség, ezért meg vagyok vele lőve, hogy mit csináljak kint, ami hasznos (eddig az ételosztást javasolták, mint önkéntes tevékenység). Ráadásul karrierista vagyok, amíg nem találkoztam a férjemmel, nem is gondolkodtam rajta, hogy szeretnék gyerekeket.


Ha voltatok hasonló helyzetben, ti hogyan lendültetek át rajta? Nekem az a problémám, hogy a férjemet kezdtem el hibáztatni (amikor nem az ő hibája), és nem látom a kiutat a helyzetből.


2021. jún. 3. 08:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
98%
"nem lesz munkavállalási engedélyem" Miért nem szerzed meg? A leírásod alapján nincs akadálya.
2021. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
98%

Ha ilyen ambícióid vannak (ami szerintem tök jó) akkor inkább intézd el hogy tudj dolgozni. Valahogy biztos meg lehet oldani. Ráadásul gondolom nem is keresnél keveset.

Én nem ülnék otthon a babérjaimon. Ráadásul munkatapasztalatnak sem utolsó.

2021. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
#1 Nem minden országban annyira gyors kiváltani a munkavállalási engedélyt, és nem minden munkakör végezhető külföldön magyar diplomával.
2021. jún. 3. 08:53
 4/41 anonim ***** válasza:
Hova költöznétek?
2021. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Olyan országba ahol a nemi egyenjogúság nem igazán elfogadott elképzelés.
2021. jún. 3. 08:59
 6/41 anonim ***** válasza:
84%
Ja, azt leírhatnád, hogy milyen ország.
2021. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
46%

Én nem költöznék. Senkiért nem adnám fel az anyagi biztonságom és függetlenségem. Meg bocsi de milyen férj az, aki elvárja, hogy te csettintésre adj fel mindent? Ha valóban csak 1 év, az kibírható távkapcsolatban is.

Ha kimész és beállsz házicselédnek, nem fogtok haza jönni. Férjed gondolom azért megy, mert ott jobb a pénz, a s_gge ki lesz nyalva, hisz otthon fogja várni az asszonka a kinyalt házban a meleg vacsorával. Elkezdi majd nyomni a gyerektémát, hogy hát mégis jobb lenne a gyereknek külföldön. Te beadod a derekad, utána nem szabadulsz soha.

2021. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, hogy ezt a részét fél éve nézzük, nagykövetséggel és több tucat kiköltözött családdal, a párom munkahelyével, több kinti szervezettel egyeztettünk. A legjárhatóbb útnak az tűnt, hogy itthonra dolgozom.


Nem a munkavállalásban kérnék segítséget, mert azt látom, hogy még van egy lehetőségem, hogy nemzetközi szervezetnél próbálok dolozni, akinek mindegy, hogy hol vagyok vagy magánvállalkozóként alkalmaznak, de erre eredetileg sem volt sok esély.

2021. jún. 3. 09:07
 9/41 anonim ***** válasza:
27%
Erről IS, szól a házasság. Ha nem tudod/akarod/mered elfogadni, akkor el kell válni!
2021. jún. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
#7 Együtt döntöttünk így. Szóval inkább az lenne a kérdésem, hogy hogyan ne nehezteljek rá emiatt?
2021. jún. 3. 09:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!