Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nehezen tudom feldolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehezen tudom feldolgozni, hogy a férjem munkája miatti külföldre költözés miatt fel kell adnom a saját munkámat (nem lesz munkavállalási engedélyem). Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy dolgozhatok itthonról, de valami probléma van az adózással és úgy néz ki, hogy nem tudják megoldani.


Hosszabb időre megyünk ki egyelőre nincsenek gyerekek és mivel nem szeretnénk, ha kint születne a gyerek, ezért meg akarjuk várni, hogy hazajöjjünk. Úgyhogy úgy néz ki, hogy bő egy évig háztartásbeli leszek, majd utána elkezdek dolgozni és nem sokkal később elmegyek gyesre.


Mivel már van két Msc-m és tipikusan olyan dolgot csinálok (akartam csinálni egész életemben), amire csak nagyvállalati kultúrában van szükség, ezért meg vagyok vele lőve, hogy mit csináljak kint, ami hasznos (eddig az ételosztást javasolták, mint önkéntes tevékenység). Ráadásul karrierista vagyok, amíg nem találkoztam a férjemmel, nem is gondolkodtam rajta, hogy szeretnék gyerekeket.


Ha voltatok hasonló helyzetben, ti hogyan lendültetek át rajta? Nekem az a problémám, hogy a férjemet kezdtem el hibáztatni (amikor nem az ő hibája), és nem látom a kiutat a helyzetből.


2021. jún. 3. 08:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
92%

Én sem mennék egy évre szerintem. Esetleg fizetés nélküli szabi 5-6 hónapra, addig bulizhattok ott, a másik felét pedig távkapcsolatban, kéthavonta találkozva.

Ha a karriered fontos számodra, gondold meg jól. A gyerek így is vissza fog dobni jó pár évvel.

2021. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen módja, hogy ne neheztelj rá, ha találsz kint olyan célt/elfoglaltságot, amiért végső soron hálás leszel, hogy kimentél.
2021. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
#33 Köszõnöm, ez jól esett, hogy megerősítést kaptam, hogy normális, amit érzek.
2021. jún. 3. 11:25
 34/41 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az érzésed még ha nem is jogos, természetes. Éld meg, dolgozd ki magadból. Változik az életed drasztikusan, igazából most kpasz egy esélyt, hogy valami új dolgot próbálj ki akár és valami új ételmet adj az életednek :) (32-es)
2021. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. jún. 3. 12:05
 36/41 anonim ***** válasza:
80%
Azért én megfontolnám azt hogy covid idején eldobjak egy jó állást. egyáltalán nem biztos, hogy vissza fogsz tudni menni ugyanolyan szintre egy év kihagyás után. számíthatsz arra, hogy diszkriminnálni fognak mert szülőkorban vagy, félnek hogy elmész szülni. mondjuk ezt is tervezed. amúgy szülés után valószínűleg tee is karriert fogsz váltani minta legtöbb nő. akiket én ismertem hasonló képzettséggel rendelkeztek és volt közük vezető is, a gyerek kettétörte a karrierjüket mindnek. csak az maradt talpon aki fél év után visszament és nagyik nevelték fel a gyereket.
2021. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
#37 Szerintem elég valószínű, hogy visszavesznek, folyamatos emberhiány van és mikor betöltenek egy állást, más valaki felmond vagy elmegy szülni. Nem vezetői pozícióban vagyok, csak kell hozzá elég sok matek meg programozás meg nyelvismeret, azért fizet jól. Úgyhogy amiatt nem aggódom, hogy ne kapnék munkát, legfeljebb visszamegyek szoftverfejlesztőnek.
2021. jún. 3. 13:07
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van passzív jövedelmed a lakásból, így azért más a helyzet szerintem.


Itt az a necces, hogy ha szülni akarsz Mo-n akkor az ellátásokhoz majd kell munkaviszony, de ha belefér, hogy az kiesik pénzben akkor igazából nem fontos.


Mivel rövidtávról van szó, ezért gondolj arra, hogy az életedből ez egy szelet. Még kB 30 évet fogsz dolgozni. Az nem kevés idő...

2021. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
74%

Biztosan nem költöznék olyan országba, ahol egy szrdarabnak nézik a nőket - bármennyire szépen is fogalmaztad meg, ez a valóság.


Menjen a férjem, persze, de nincs az az ég, hogy kövessem. Ja, aztán valami állat pl. megerőszakol kinn és engem ítélnek börtönre házasságtörésért (lsd. holland turistafeleség esete).

2021. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feladnod, maradj a munkahelyeden és dolgozz. 1 év kibírható távkapcsolatban is. Ên a helyedben nem adnám fel az anyagi biztonságomat. Ha a férjed szeret és tisztel akkor megérti.
2021. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!