Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nehezen tudom feldolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehezen tudom feldolgozni, hogy a férjem munkája miatti külföldre költözés miatt fel kell adnom a saját munkámat (nem lesz munkavállalási engedélyem). Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy dolgozhatok itthonról, de valami probléma van az adózással és úgy néz ki, hogy nem tudják megoldani.


Hosszabb időre megyünk ki egyelőre nincsenek gyerekek és mivel nem szeretnénk, ha kint születne a gyerek, ezért meg akarjuk várni, hogy hazajöjjünk. Úgyhogy úgy néz ki, hogy bő egy évig háztartásbeli leszek, majd utána elkezdek dolgozni és nem sokkal később elmegyek gyesre.


Mivel már van két Msc-m és tipikusan olyan dolgot csinálok (akartam csinálni egész életemben), amire csak nagyvállalati kultúrában van szükség, ezért meg vagyok vele lőve, hogy mit csináljak kint, ami hasznos (eddig az ételosztást javasolták, mint önkéntes tevékenység). Ráadásul karrierista vagyok, amíg nem találkoztam a férjemmel, nem is gondolkodtam rajta, hogy szeretnék gyerekeket.


Ha voltatok hasonló helyzetben, ti hogyan lendültetek át rajta? Nekem az a problémám, hogy a férjemet kezdtem el hibáztatni (amikor nem az ő hibája), és nem látom a kiutat a helyzetből.


2021. jún. 3. 08:44
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

#18


Nem hiszem, hogy ez gond lesz, vannak örökölt ingatlanjaim, szerintem legrosszabb esetben is lesz annyi bevételem munka nélkül, hogy ingatlankiadásból meg tudjak élni, ha nem dolgozom.


#19 Kölcsönösen vállaltunk be dolgokat a férjemmel. Azért nem vagyunk Hollandiában mert ő nem akart menni. Azért nem vagyunk Németországban, mert én nem akartam akkor ott menni (mindketten a karrierünk miatt). Most ide nagyon akart menni. Nem karrier miatt, hanem szerinte buli lesz utazgatni ott körben, mielőtt bevállaljuk a gyerekeket. Nekem is tetszett, csak másfél hete derült ki, hogy nem lesz munkám és azóta vagyok magam alatt, a héten pedig azt érzem, hogy már őt hibáztatom, ami nem jogos, mert közös döntés volt. A 16-ossal értek egyet, hogy fel kéne nőnöm, csak nem tudom, hogy hogyan csináljam.

2021. jún. 3. 09:33
 22/41 anonim ***** válasza:
46%

- Miért pont olyan helyre akar menni?

- Ő is tevezsoké?

- Lóvé?

- Miért nem válsz, és keresel egy olyan srácot, aki csak magyarul beszél, ezért sosem lép le?

2021. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nem támogat a párom, akkor minek van velem?"


Undorító érzelmi zsarolás. "Ha nem ugrassz mikor csettintek, akkor minek vagy velem." Hányinger. A (képzeletbeli)nejed is egy önálló lény, nem ráncigálhatod kényed kedved szerint. Ha holnap kitalálod, hogy költözzetek az anktartiszra, mert te pingvinkutató akarsz lenni, akkor ha ő nem áll neki vidáman csomagolni, akkor minek van veled ugye...

Te is tipikus esete vagy az önimádó f_sznak, aki csak magával törődik, a másik meg csak addig jó neki, amíg engedelmesen bólogat.

2021. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
17%
Állást váltanék, amivel lehet külföldről is dolgozni itthonra. Nem értem adózás szempontjából mi akadája lehetne.
2021. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

#25 Nem kamu, és pont azt kérdezem, hogy hogyan ne érezzem azt, hogy rinyálnom kell/vissza kell mondanom. Együtt döntöttünk emellett és együtt fogunk szórakozni...


#24 Érdemes elolvasni korábbi kommenteket, abból kiderül, hogy valószínűleg nem tudok ilyen munkát találni.


#22 Mert a világ másik felén van, utazunk egy hónapot, mikor kimegyünk, meg hosszabb hétvégéken a környező országokban, meg még egy három hetet, mielőtt hazajövünk. Ez itthonról kevésbé/több év alatt tudnánk csak megtenni, a gyerekek mellett, meg az első 6-7 évben szinte lehetetlen lesz.

2021. jún. 3. 10:07
 26/41 anonim ***** válasza:
11%

Hagyjuk ezt a femináci, "Feladom az életem és rabszolgája leszek külföldön." maszlagot!


A MATEK, azaz a LÓVÉ kell, hogy döntő legyen! Mennyit kapna, viszonyítva a TE illetve az ő hazai pénzéhez képest?

2021. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
44%
Ahogy olvasom, az utazgatás a csili-vili az tetszik a kérdezőnek. Valamit valamiért.
2021. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
91%

#27

Nem mindenkinek a lóvé a legfontosabb. Én is élnék szívesebben kevesebb pénzből úgy, hogy mindketten azzal foglalkozunk amit szeretünk, mint hogy több pénzzel érezze magát rosszul egyikünk. Ez nem femináciság, egyszerűen nem mindenkinek a pénz körül forog az élete.

2021. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

#27 Rövidtávon kb. ugyanúgy jövünk ki anyagilag. (Többet keres kint, de nagyjából elviszi az albérlet, meg az én fizetésem ugyanannyi, mint az övé, szóval, ha az kiesik, kint drágább az élet stb., akkor kb. ugyanúgy állunk).


Azt nehéz megítélni, hogy hosszútávon hogyan befolyásolja a karrierünket. Simán lehet, hogy semmit nem befolyásol nálam, a férjemnél meg pozitív és akkor jól járunk. De lehet, hogy nálam negatív hatása lesz, nála meg semmi, akkor negatívan.

2021. jún. 3. 10:20
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

09:17-es vagyok


"A 16-ossal értek egyet, hogy fel kéne nőnöm, csak nem tudom, hogy hogyan csináljam." Ó, részemről a szerencse. Az ajánlott szakirodalom hasznodra lesz.

2021. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!