Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azok a házaspárok ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a házaspárok ahol a feleség háztartásbeli, hogyan osztjátok fel a házimunkát? Feleségem szeretné ha jobban kivenném a házimunkából a részem.

Figyelt kérdés

Kb így néz ki nálunk: feleségem főz, mos, viszi a gyerekeket ide-oda. Gondoskodik hogy minden meglegyen, észben tartja a dolgokat.

Én csinálom a ház körüli munkákat, ha kell valamit javítani, szerelni, és a kertimunkát.

A bevásárlást és a takarítást fele-fele arányban csináljuk. Pl. én porszívózok ő felmos, illetve ő a konyhát takarítja én meg a fürdőt, stb.

Gyakran panaszkodik hogy túl sok ez neki és segítsek jobban, olyan fele-fele arányban. Pl. főzhetnék néha én is. Egyrészt megértem a problémáját, tisztában vagyok vele, hogy ez gyakori probléma ha valaki háztartásbeli, és a legkevésbé sem szeretném hogy depressziós legyen. Másrészt persze munka után fáradt vagyok és hát nem titkolom hogy kissé lusta, tehát azért valami középútra törekednék.


2021. jún. 7. 20:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Rendeljetek néhanap. Most el is tudtok menni valahová.
2021. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Mi van? Álljon már meg a menet. Te keresed meg a család minden pénzét, ő pedig otthon háztartásbeli? A munkamegosztást nem erre az esetre találták ki, hanem amikor mindkét fél dolgozik. De mondjátok, ha rosszul látom és hogy miért. Ennyi erővel te is mondhatnád neki, hogy menjen be néha a melóba elvégezni a munkád.


Annyira megnézném, hogyha 1 napra helyet cserélnétek mint a filmekben, akkor utána nem-e érezné azt, hogy hm hát igen, neki könnyebb dolga van. Testcserével, mint a filmekben.

2021. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
#2 Kérdés, hogy hány gyerek van és mennyi idősek. A nők többségének egy gyerek mellett gyesen is sok a háztartás, ha emellé van még 2-3-4 nagyobb gyerek, akkor szerintem lehet sok, főleg, ha nem vonják be a gyerekeket és nagyszülő sincs.
2021. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk ezt én nőként sem értettem

Ha ő htb akkor ez a dolga. Munka mellett persze meg kell osztani de ezért van otthon, ezért eltartott , és akkor nem akar főzni sem?!! Meg csináld te... hat. Nem lenne szalonképes a véleményem.

2021. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Akkor már csak dolgoznia kéne elmenni a feleségednek, és kvittek lennétek.
2021. jún. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Azért nem mindegy, hány évesek a gyerekek. Óvódás, iskolás gyerekek mellett bőven van idő mindenre, de kicsi gyerekekkel egész nap szintén fárasztó.
2021. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Őszíntèn? Szerintem jelenleg pont elèggè kiveszed a rèszed, egy háztartásbeli felesèg mellett.


Azèrt htb, hogy ő vègezze el ezeket. Nem tudom hány gyerek van, ès mennyi idősek, de èn is egy 3 gyermekes anyuka vagyok, tudom, hogy mivel jár mindez, ès azt gondolom, ilyen helyzetben nem várható el, hogy te is felé arányban kivedd a rèszed. Te dolgozol, míg ő otthon van. Az rendben van, hogy neked sem csak az a dolgod, hogy otthon fel tedd a lábad ès heverèssz, de azèrt a felèt ne akarja már elvègeztetni veled annak, amire neki ott az egèsz napja, neked meg csak egy kis rèsze.

2021. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Itt azért nagyon nem mindegy, hány gyerek van, mennyi idősek, van-e köztük speciális igényű, mennyi foglalkozásra kell vinni őket, mennyi segítség van, amit igénybe vehet. Mert ez alapján lehet az egész tingli-tangli, de lehet keményebb és fárasztóbb, mint egy nyolcórás irodai meló.

Anyám férje pl. sportolni viszi a közös gyereküket, de mivel nagyon kiesik, konkrétan napi 4-5 órákat tölt ezzel: elmegy érte a suliba, fél óra, egy óra, míg beviszi, megvárja az edzést, mert nincs értelme hazamenni, 1,5-2 óra, és akkor 1,5 óra haza. És akkor így beszéltünk egy ötórás melóról, és semmi háztartási vagy egyéb munkát nem végzett, és nincs még egy gyerek, akivel foglalkozni kell. Mert lehetne másik gyerek másik hobbival, feladattal, esetleg speciális igényekkel. Ebben az esetben akár jogos is lehet a kérése.

De ha annyi a gyerekek hordása, hogy elviszi a 10 percre lévő suliba, aztàn haza, az megint más. Ha sokat van otthon egyedül, amikor nincs dolga a gyerekekkel, és csak a házimunkákat kell megcsinálnia, akkor nem jogos.

Szóval kéne pár dolgot tudni még a körülményekről.

2021. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Ő akart htb lenni? Vagy így alakult? Van egy ismerősöm, ő is htb volt pár évig, de nem önszántából, hanem mert nem volt a környékükön olyan munka lehetőség, hogy tudja hozni/vinni a gyereket (8-5-ig volt ovi is csak, munkába utazással már nem fért bele), nem volt bölcsis férőhely sem. 6 órás munka kb kihalásos alapon, hiába keresett. Az ő férje sem értette meg, hogy ez nem aranyélet neki, hogy a háztartás unalmas nyűg és a gyereket ketten vállalták... (ő végül elvált, a szüleihez költözött haza, nagyobb városba, ahol hamar munkát is talált meg segítsége is volt így, hamar egyenesbe jött).

Szerintem borzasztó lehet htb-nek lenni, én tuti bekattannék.

Nem fér bele az anyagi kertbe, hogy ebédet rendeljetek? Akkor legalább a főzéssel nem kellene foglalkoznia. Meg mozduljatok ki otthonról, kirándulni pl. Hogy ne 0-24 csak otthon legyen.

2021. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
Mondanám neki, hogy irány a munka világa, és máris újratárgyalhatjuk a házimunka megosztását.
2021. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!