Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jó, hogy ekkora kultusza van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó, hogy ekkora kultusza van a szerelemnek, mikor a tapasztalatok azt mutatják, hogy házasságot leginkább érték alapon kellene kötni?

Figyelt kérdés

A filmekben és a közösségi médiában nagyon exponálva van a szerelem, mintha az csak jó dolgok forrása lehetne, de ha alaposabban megnézzük akkor rájöhetünk, hogy rengeteg dolog, amit annak gondolnak, tulajdonképpen nem is az.

Meg rengetegszer lehet olyasmit olvasni, hogy "XY celebre újra rátalált a szerelem" és mennyire boldog most. Amúgy az nagyon jó, ha valaki elégedett az életével, de biztos, hogy ez a jó a társadalomnak? Nem inkább azt kellene hangsúlyozni, hogy a közös megvalósítások, értékrend átadása és hűségben megélt évek tesznek boldoggá valakit? Utóbbi talán reálisabb alternatívát kínálna az embereknek, hogy milyen szempontok alapján válasszanak társat és köteleződjenek el.



2021. júl. 5. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

"a közös megvalósítások, értékrend átadása és hűségben megélt évek tesznek boldoggá valakit"


Az majd a szerelem után jön.

Amúgy hogy lesz gyerek, ha a felek a másikkal való szex gondolatától is rosszul lesznek?

2021. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Magyarul a kutya nem áll veled szóba, ezért azt várod, hogy hátha valakit így leakaszthatnál.
2021. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha az tenne boldogga valakit, amit irsz, meg mindig a regi rendszer szerint hazasodnank, onkent. De nem veletlen, hogy ez el lett torolve. (Nem, nem a media miatt, hiaba jonnek az osszeeskuves elmeletek, hogy a tobb szingli, valasok, stb jot tesznek a fogyasztoi tarsadalomnak.)

Senki nem akar olyan emberrel osszejonni, akit nem szeret. Ez nem mai talalmany, mar az osidok ota irtak torteneteket, verseket stb aminek a szerelem a temaja, nem pedig a kozos erdekek. Utobbit raeroszakoltak az emberekre a tortenelem bizonyos szakaszaiban. (Meg meg most is, nehany orszagban.)

2021. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2

Nem, de ez most mellékes, mert nem egyéni, hanem közösségi szempontból kérdeztem.

2021. júl. 5. 18:03
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
A közösségnek teljesen jó így is.
2021. júl. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ezzel nem értek egyet, mert bizonyos korlátok nélkül a közösség felbomlik. A házasságnak is az eredeti funkciója nem az egyén boldogsága volt, hanem a közösség fennmaradása.

Én nem azt mondom, hogy a régi világ jó volt, de a nagyfokú önzés sem biztos az.

Mindegy csak egy kis vitaindító gondolat lett volna, nem akartam én senkit sem minősíteni vagy provokálni.

2021. júl. 5. 18:11
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Jaj már megint kezdi... 😅
2021. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez már megint a bombanős, és most kerülő úton próbálja meg itt eladni az agymenéseit.
2021. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Én szerelmes leszek valakibe, akivel eljut oda a kapcsolatunk, hogy összeházasodjunk. Majd x év után külön válunk, már nem vagyunk boldogok együtt. Ezzel kinek ártok?
2021. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
#9: Kinek ártasz? Tényleg nem tudod? Szexhez juttatsz egy megcsalós, bunkó chad-et, akire számítani sem lehet, ahelyett hogy választanál egy ronda, csóró incelt, aki amúgy főnyeremény és tökélets családi életet biztosítana, csak az önző, ösztönvezérelt nők miatt sajnos senki nem ad neki lehetőséget.
2021. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!