Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megházasodni így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megházasodni így?

Figyelt kérdés

Én 21 éves vagyok, jogi egyetemen 2-od éves hallgató. A barátnőm 22, ő egy étteremben dolgozik a konyhán és még egy közös barátunknál besegít a főzésben. Nekem még nincs munkám, de passzív jövedelmem igen.

Kb 3 éve vagyunk együtt, és nemrég leültünk beszélgetni, s mondta hogy szeretné ha összeházasodnánk.

Tudom, hogy őt nem érdekli a pénz, sem a karrier. Nekem sem ezek a prioritásaim. Viszont fiatalnak érzem magam a házassághoz és egyetem mellett kicsit megijesztett az ötlet. Az a kérdésem hogy van-e valakinek tapasztalata hasonló esetekről, esetleg benne van-e valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet megoldani? Ha meghozom ezt az 'áldozatot' (én is szeretném elvenni feleségül csak valahogy korainak éreztem amikor meghallottam az ötletet) akkor lehet valami negatív következménye?



2021. szept. 14. 19:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Mi a francnak házasodna össze két 20 éves egyetemista? De télleg, mi lenne ennek a célja meg az értelme? Ne menj ebbe bele mert egy marhaság.
2021. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
Nyomulos. Aztán majd ezzel zsarol
2021. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Ja bocs, csak te vagy egyetemista. Akkor se.
2021. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Minek, főleg, ha ez neked áldozat.. Együtt éltek egyáltalán? Ráértek, ha befejezted az egyetemet, és elkezdesz dolgozni.
2021. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

4

Nem,nem élünk együtt. Házasságig nem is fogunk. Így döntöttünk közösen.

2021. szept. 14. 20:03
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Na jól van, ti is gyarapítani fogjátok a válási statisztikát. Egyre okosabb döntéseket hoztok, nem is szexeltek házasságig?
2021. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%

Ennek semmi értelme.

Egyrészt, ha te korainak érzed, akkor valószínűleg korai is.

Másrészt, együtt éltek egyáltalán? Önálló keresetből éltek? Érte már nagyobb megpróbáltatás a kapcsolatotokat, ahol bebizonyosodott, hogy tényleg jól tudtok együttműködni?

Papíron felnőttek vagytok, de sok szempontból mégsem vagytok azok (ne vedd sértésnek). Jegyezzétek el egymást, ha ez fontos, jelezzétek a szándékot, ha úgy érzitek, de ez korai.

Hátrányod amúgy pont ugyanannyi származhat, mintha bármikor máskor házasodnátok. Onnantól kezdve a szerzett vagyon közös (kivéve öröklés meg ilyesmi), közös az új adósság, stb.

2021. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

#5: ez egy hülye döntés volt. ERŐSEN ajánlom, hogy gondoljátok meg. Együtt éléskor derül ki, hogy egyáltalán kompatibilisek vagytok-e.

Itt van, mit tegyél:

1. összeköltöztök

2. két év után eljegyzed

3. egy-két év múlva elveszed

2021. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
5-ös Életetek legrosszabb döntése lenne. Borítékolható, hogy 1 év múlva együtt sem lesztek.
2021. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a formában megmondanám a helyedben, hogy nem. Ha nem érzed késznek magad rá, akkor biztosan nem lesz jó vége. Egyébként valóban szerencsésebb előbb összeköltözni, megnézni, hogy kompatibilisek vagytok-e egyáltalán együttélés szempontjából.
2021. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!