Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megházasodni így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megházasodni így?

Figyelt kérdés

Én 21 éves vagyok, jogi egyetemen 2-od éves hallgató. A barátnőm 22, ő egy étteremben dolgozik a konyhán és még egy közös barátunknál besegít a főzésben. Nekem még nincs munkám, de passzív jövedelmem igen.

Kb 3 éve vagyunk együtt, és nemrég leültünk beszélgetni, s mondta hogy szeretné ha összeházasodnánk.

Tudom, hogy őt nem érdekli a pénz, sem a karrier. Nekem sem ezek a prioritásaim. Viszont fiatalnak érzem magam a házassághoz és egyetem mellett kicsit megijesztett az ötlet. Az a kérdésem hogy van-e valakinek tapasztalata hasonló esetekről, esetleg benne van-e valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet megoldani? Ha meghozom ezt az 'áldozatot' (én is szeretném elvenni feleségül csak valahogy korainak éreztem amikor meghallottam az ötletet) akkor lehet valami negatív következménye?



2021. szept. 14. 19:52
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

7

Mindketten önállóan vagyunk, nem a szülők tartanak el. Nem élünk együtt és nem is fogunk ameddig meg nem házasodunk.

8

Nem költözünk össze. Ha úgy tetszik,mi már csak ilyen régimódiak vagyunk.

2021. szept. 14. 21:34
 12/31 anonim ***** válasza:
94%
Én nem értem ezt a felfogást. Régimódiak vagytok, csak házasság után költöztök össze. "Régimódban" nem volt divat válni sem. Innentől kezdve akkor házasodjatok össze, mert ezek szerint ha passzoltok, ha nem ti együtt maradtok.
2021. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%
Zsákba macskát játszol
2021. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%

#11: Nem régimódiak, hanem hülyék vagytok.

Nem vele fogod leélni az életed. Felesleges elvenni, úgy is válnátok.

2021. szept. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

" nem érdekli a karrier és a pénz"


Kettőtök közül mégis ő dolgozik

2021. szept. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem javaslom, ez kb biztos bukta.
2021. szept. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
86%

"Nem élünk együtt és nem is fogunk ameddig meg nem házasodunk."

Pedig nem ártana. Lakva ismerszik meg az ember. Ez tényleg így van, meg kell ismerni minél több helyzetben a másikat, mielőtt elköteleződtök.

Az se baj, ha 3 évnél picit többet vártok, hogy ne a rózsaszín ködben hozzatok döntéseket.

2021. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
82%
akkor szex sincs?
2021. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

14

Még szerencse hogy nem kértem hogy akárki is véleményezze a döntésem vagy a felfogásom...

Miért válnánk? Te normális vagy? 😂 A nagyszüleim 1 hónap ismeretség után házasodtak össze és 60 évig éltek boldog házasságban, a szüleim 1 év ismeretség és 3 hónap járás után és ennek már 35 éve.


15

Én azért nem dolgozom, mert egyetemre járok és van passzív jövedelmem. Ő már 17 évesen elment dolgozni.

2021. szept. 15. 14:22
 20/31 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, kérdező, így igazából jóformán mindegy, mikor házasodtok, ha semmiképpen sem akartok együtt élni előtte. Ugyanolyan lutri, hogy ha most azonnal bejelentkeztek, és ha 3 évet vártok, mert úgysem fogjátok ennél jobban megismerni egymást. Károd sem származik több, mintha 3 év múlva házasodtok, és esetleg mégis válás lesz a vége. Sőt, azért is jobb lenne, ha most házasodnátok, mert így, gondolom, nem azonnal akarnátok gyereket, hanem várnatok 2-3-4 évet vele, és akkor legalább éltetek együtt kettesben, és egy vagy több lelkileg sérült gyerek nélkül lehet szétmenni, ha kiderül, mégsem működik.

Ráadásul azért is jobb fiatalon összeköltözni, mert rugalmasabbak vagytok, nem olyan régen jöttetek még ki a szülői házból, tudjátok, milyen alkalmazkodni.

És ezzel nem azt akarom mondani, hogy evidens, hogy szét fogtok menni, kívánom, hogy boldogan öregedjetek meg egymás mellett, de nem lehet az egész világot ideológiák mentén nézni. Szóval, ha tényleg megingathatatlanul ragaszkodtok ahhoz, hogy házasság előtt nincs együttélés, akkor a legészszerűbb dolog most belevágni.

2021. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!