Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha az újdonsült feleség nem veszi fel a férj nevét? Kinek lett a házasság miatt "túl sok neve"?

Figyelt kérdés

Én szeretem a nevemet, bár hosszú, 3 tagú, de nem szeretném elhagyni egyiket sem. Viszont ha még felveszem a párom nevét, akkor 5 vagy akár 6 szóból állna a nevem. Pl.: Szekeresné Kerekes Tünde Boglárka vagy akár: Szekeres Sándorné Kerekes Tünde Boglárka - körülbelül ilyen hosszúságú lenne, de dallamosabban hangazana az igazi neveinkkel, mert szerencsére összeolvasva jól hangzik. Csak ugyebár hivatalos ügyeknék meg úgy általánosságban megőszülnék mire leírnám az egészet.

Párom szeretné azért, ha felvenném a nevét, de elfogadja azt is, ha nem. Persze, nem mások vagy a család véleménye miatt venném fel, de nem tudom, hogy hogyan döntsek.



2022. máj. 24. 20:32
A kérdező szavazást indított:
Ne vedd fel, túl hosszú lenne
Ne vedd fel, a mai világban már nem számít
Vedd fel és tartsd meg a nevedet is
Vedd fel, de hagyd el a saját nevedet
41 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Én alig várom,hogy férjhez menjek és az Ő nevét is viseljem, engem büszkeséggel tölt el már a gondolata is. ❤️
2022. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Én szeretem a saját nevemet, passzol a vezetéknévhez a keresztnevem és sokan meg is dicsérték. Szerintem lefeljebb kötőjellel venném fel a jövőbeli férjem vezetéknevét, pl Horváth-Szabó (most csak írtam valamit), de lehet hogy nem is venném fel.
2022. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Noren1989 ***** válasza:
65%
Ki nem...ja le?
2022. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%

Van korlátozás, nem tudom pontosan asszonynévnél mennyi, de biztos hogy a másodikat nem viselhetnéd hivatalosan. Nézz utána.

Az elsőt talán lehet. A másodikat csak úgy hogy Szekeres Sándorné a neved és a leánykori neved a leánykori névnél van az iratokban.

2022. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Mivel a te neved, te csináld azt, amit szeretnél. Ha neked nincs mélyen jelentősége vagy nem szabadulnál a nevedtől, szerintem egyszerűbb megtartani, nem kell aláírogatni, nem kell átírni mindent az új nevedre. Meg mindenhova beírni külön a születési neved meg a házasságkötés utánit... :D Nekem ez a púp inkább nem kell a hátamra.
2022. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A te döntésed, ha szereted a neved, és zavarna hogy hosszabb lenne, akkor ne vedd fel. Vagy vedd fel, ha mégis szeretnéd.

Neked kell ezzel a névvel élned a továbbiakban, nem másnak.

2022. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem ez pont egy olyan dolog, ami kapcsán fölösleges közvéleménykutatást tartani. Viseld úgy a neved, ahogy te akarod.

Ezt szerintem döntse el mindenki magának, a te neved lesz nem az enyém vagy a Szabó Rozikáé.

2022. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%
Undorito, birtoklo szokas. Mar itt elkezdodik hogy felad magabol vmt a nő, aztan folytatodik massal.
2022. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
Vegye fel ő a tiédet. Valamelyiket.
2022. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen dilemmázik az én párom is, kb rá se férne a személyi igazolványára.


Részemről úgy vagyok vele, hogy majd eldönti. Én nem beszélem se rá, se ellene,nekem attól nem lesz semmi kevesebb ha nem veszi fel. Egyáltalán nem várom el.

2022. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!