Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha az újdonsült feleség nem veszi fel a férj nevét? Kinek lett a házasság miatt "túl sok neve"?

Figyelt kérdés

Én szeretem a nevemet, bár hosszú, 3 tagú, de nem szeretném elhagyni egyiket sem. Viszont ha még felveszem a párom nevét, akkor 5 vagy akár 6 szóból állna a nevem. Pl.: Szekeresné Kerekes Tünde Boglárka vagy akár: Szekeres Sándorné Kerekes Tünde Boglárka - körülbelül ilyen hosszúságú lenne, de dallamosabban hangazana az igazi neveinkkel, mert szerencsére összeolvasva jól hangzik. Csak ugyebár hivatalos ügyeknék meg úgy általánosságban megőszülnék mire leírnám az egészet.

Párom szeretné azért, ha felvenném a nevét, de elfogadja azt is, ha nem. Persze, nem mások vagy a család véleménye miatt venném fel, de nem tudom, hogy hogyan döntsek.



2022. máj. 24. 20:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%

8-as!


Nem felad magából, hanem magához vesz valamit! Még egy nevet.


Egyébként egy jótanács: Aki nem akar magából feladni semmit, az ne házasodjon! Ez nőre és férfire egyaránt igaz!

2022. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9%
Majdnem minden napra jut ilyen kérdés. Mindig előjön a sok büszke nő és előadja, hogy Ők aztán soha. Aztán végignyomkodják a pirosat azokon, akik szerint meg miért ne. Itt elég egyoldalú a társaság.
2022. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

Engem férfiként egyáltalán nem érdekelne, hogy felveszed-e a nevemet vagy nem.

Viszont az érvelésed egy kicsit sántít nekem! Hosszú lenne leírni? Most őszintén, hányszor kell a mai világban valakinek kézzel leírnia az egész nevét?

2022. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%
#13 sokszor. Ha hivatalosan felveszi azt a borzalmat amit írt, a második verziót - már amennyiben lehet - akkor az égvilágon mindent úgy kell aláírnia minden hivatalban, bankban, ajánlott levélen. Mert az a neve a személyi igazolványában.
2022. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A 2. Opciót szerintem nem is vehetné fel. Nem állhat a vezetéknév 3 tagból, maximum csak 2 lehet
2022. máj. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

14-es!


Nem jól tudod! Hivatalos helyeken elkérik a hivatalos okmányait, az alapján azonosítják, aláírni meg elég egy szignó! Az aláírás nem egyenlő azzal, hogy leírod a teljes nevedet mint egy kisiskolás!

2022. máj. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten volt az esküvőnk, felvettem a férjem nevét Szekeresné Kerekes Tünde formában. Nagyon jól esett neki, hogy az ő nevét is használom, nekem pedig nagyon tetszik az új nevem.

Egyszer kell bemenni az okmányirodába, elkészítik az új okmányokat és kiküldik. Majd még bankba akarok bemenni, ott biztos kell jelenteni a névváltozást. És kb ennyi.


Hogy feladtam volna magamból valamit...? Csodálnám, ha ezen múlna. Inkább hozzátesz. Nem a név, a házasság.

2022. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

"az égvilágon mindent úgy kell aláírnia minden hivatalban, bankban, ajánlott levélen."


Ugyanmár.... Hivatalban dolgozom, egy pár aláírást láttam már életemben, és egy csomó ügyfélnek/főnöknek, stb. két krix-krax a hivatalos aláírása. Van akinek konkrétan 3 vonal.

Olyan lehet, hogy olvasható aláírás vagy kérik nyomtatott nagybetűkkel leírni a nevedet, de kb. évente egyszer, ha ilyen helyzetbe kerülök.

Hülye érv, hogy olyan nagyon sokszor végig kell írni.


Amúgy Kérdező, úgy veszed fel, ahogy neked tetszik. Én is amúgy ebben formában szeretném majd, mert egyszerűen így tetszik. Annyi, hogy nekem csak egy keresztnevem van. Viszont a vezetéknevem hosszú és páromé se két szótag.

Egy ismerősöm Nagy-Szabó Andrásné Erdélyi Veronika lett (fiktív név). 15 éve házas, eddig még nem volt problémája a nevével.

2022. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Az ember születèsekor kap egy nevet, amivel el is fog patkolni. Nálam ez a normális, sosem értettem mièrt kène megváltoztatni.
2022. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
49%

Miert kell minden regi dolgot eldobni csak mert regi?

Oszinten, mi tragedia tortenik ha Szekeres Sandorne leszel?

Az elso pedig miert lett lepontozva? Mai vilagban rossz dolog hogy valaki buszke a ferjere? Nyaljatok sot 😂

2022. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!