Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Apaként hogyan sikerül nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apaként hogyan sikerül nem kevesebbnek, hanem egyenrangúnak tekintened a gyerekekkel évekig otthon maradt, nem dolgozó, nem kereső feleségeteket?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 06:32
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem itt a gyk-n miért tekintik a kisgyerekes GYed-en lévő anyukakat teljesen kiszolgaltatott jövedelem nélküli egyéneknek. Azért dolgozott, hogy kapjon pénzt ha otthon marad a Gyerekkel! Erről ennyit.
2022. jún. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy, hogy aki végig eltartja a feleségét, az ált. el is várja, mert annyira konzervatív típus - max. ha egy balfék papucs, aki egy kis punciért kutyába lemegy. Na, ha azt leszámítjuk, az nem fogja lenézni az asszonyt, mert az az asszonyt azt viszi véghez a háztartásban, amit ő, a férfi elvárt tőle. Inkább lenézné azt a nőt, aki inkább nem főzőcskézik meg várja izgatottságtól remegve tiszta lakással meg vacsival a férjét, hanem elmegy dolgozni, aztán zacskóslevesezik vagy rendel. Ahol meg csak addig van otthon anyu, amíg kicsi a gyerek, értelmes férfi belátja, hogy valakinek a gyerekkel is kell foglalkoznia, és annak is megvan az értéke.
2022. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
15%

A CSED 1 évig jár, utána alig kap pénzt az anya

Persze el lehet vinni a gyereket bölcsibe, csak az nincs már, a magánbölcsi meg drágább mint a kettőjük fizetése

Az a gond h a kormány kényszeríti azzal kiszolgáltatott helyzetbe az anyákat h nem jár 100% fizetés legalább 4-5 évig, és emellett az apának is járnia kéne legalább fél év szabinak, hogy kicsit tehermentesítse az anyát.

2022. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
68%

33

A fszom amúgy nem kéne még? Így is nevetséges, hogy mi mindent el nem szenved egy munkáltató egy kisgyerekes miatt, kb mindenki nektek pattog, nektek jár... Nem, nem akarom, hogy az adómból akármilyen emberek évekig ingyen ellegyenek. Ennek is a csőcselék lenne a fő haszonélvezője, aki 10 éven keresztül tolja ki magából folyamatosan a pereputtyot és semmi társadalmi hasznot nem jelent azon az 1-2 éven kívül, amit életében összesen dolgozott.


Értelmiségi és jól szituált szülőknek örömmel adnék, de nem én válogatom meg sajnos.

2022. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
32%
A nyugati országokban kevesebb ideig vannak otthon az anyák. Franciaországban azt hiszem csak fel évig. Aztán vagy visszamegy dolgozni vagy nem kap. Nincs ekkora huho csapva egy csecsemő, kisgyerek körül mint nálunk. Nem csak a legdragabb babaruha felel meg. Aztán a sírás, hogy egy vagyonba kerül a gyerek. /már akinek/. Akar az unokatesotol vagy nagyobb testvertol is orokolhet. Nem szokás naponta furoszteni. Csak egyes testreszeit. Úgy tartják, a csecsemő nem piszkos.Aztan az időjárás miatt sincs ennyi cirkusz. Rossz idő jajj megfazik. Jó idő, megizzad. Szóval nálunk nagyon túl van ez az egész tolva, beleertve azt is hogy a kisgyerekes anyák bele akarnak halni a feladataikba. Pedig ez az élet természetes velejárója kellene, hogy legyen.
2022. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező....Erre nem tudok válaszolni, mert a férjem fejében ez meg sem fordult , hogy én ne lennék egyenrangú vele, nem a régmúltban élünk, nem egy begyöpösödött férfi....Igen, otthon voltam a lányunkkal, dolgoztam előtte, tehát volt bevételem, még ha nem is annyi,mint amikor dolgoztam , de ez ezzel jár...Az itthoni dolgokban ugyan úgy kivette a részét mint amikor nem volt gyerekünk....19 hónapos volt a lányunk amikor visszamentem dolgozni, aztán munka melett 1 évre visszaültem az iskolapadba is ...Minden gördülékeny volt, igaz némi szervezést igényelt :-)

Azzal amúgy én sem értek egyett, hogy itthon ilyen sokáig itthon lehet maradni...nagyon felgyorsult a világ (most abba ne menjünk bele, hogy jó-e vagy sem) aki 3 vagy több évig otton van a gyerekkel, nehezen tud aklimatizálódni újra a munka világába, ha egyáltalán felveszik dolgozni....Pl.Sajnos kevés a részmunkaidős állás is...

35-ös válaszolóval egyetértek,még ha nem is ennyire drasztikusan csinálnám.Én 1 évben határoznám meg amit otthon lehet lenni a gyerekkel úgy, hogy szinte a teljes fizetésedet megkapod, utána fél évig lehetne még otthon lenni csökkentett ugyan, de normális pénzzel,utána nem járna juttatás....

A probléma abban rejlik,hogy nem erre vagyunk berendezkedve,kevés a bölcsi, igaz van családi napközi, de az drága, ergó patt helyzet alakul ki....

2022. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha fizeted a takarítót, bébiszittert, és a szakácsot, akkor elvárhatod, a feleség 8 órában melózzon. Ja, hát a gyereket akkor más neveli, de az kit izgat?


Egyébként nyugi, TE is otthon maradhatsz gyesen ;)

2022. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
76%

35:

"A nyugati országokban kevesebb ideig vannak otthon az anyák. Franciaországban azt hiszem csak fel évig."

Ez baromi nagy tévedés. Sokkal tovább vannak otthon. Igen, fél év után vissza lehetne menni, de nem mennek. Ugyanis a baby sitter / kindergarten már drágább mint egy átlag nő keres. A legtöbb nő teljes állású anya lesz. Aki nagyon karrierista az visszamegy, a gyereket meg felneveli valami idegen, nem véletlen van minden második héten iskolai lövöldözés tőlünk nyugatabbra. Azt azért tudni kell h tőlünk nyugattabra egy apa fizetéséből arányaiban jobban megélnek mint nálunk két ember fizetéséből. Igen, azt is beleszámolva h drágább a lakhatás vagy épp az utazás.


Halkan megjegyzem, tőlünk nyugatabbra sokkal több részmunkaidős állás van anyáknak. Persze nálunk ez nem divat, mert +5 perc adminisztrációval járna a HR és bérszámfejtés osztályon...


34 "Így is nevetséges, hogy mi mindent el nem szenved egy munkáltató egy kisgyerekes miatt, "


Ezt kifejtenéd? Mégis mit szenved el egy munkáltató egy kisgyerekes miatt?

2022. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: cserélj vele egy évre. Majd megérted...bár ha nem lenne patikarend akkor arra a válaszod valószínűleg az lenne, hogy téged nem zavar ha kupi van. A nő ugyanúgy dolgozik. A terhesség sem mindenkinek kellemes. Kiesik a munkából azért hogy a közös gyermekeiteket nevelje...ezt azért vágod ugye??? ki fizeti meg neki a kieső összeget? ki fizeti meg neki ha ez miatt nem tud komolyabb karriert építeni, vagy nem veszik fel egy jól kereső pozícióba merthogy gyereke van, vagy szülni fog...

ki végezte a házimunkát amíg dolgozott? Ha te csak besegítettél neki, akkor kifizetted neki a bérét, amit egy bejárónő kapna cserébe?

A te esetben úgy gondolom, hogy egy megoldás létezne, ha ez a kérdés felmerül benned: minden munkát, minden gyerekkel kapcsolatos teendőt, minden mindent felezni kellene. De hát sajnos ez sem megvalósítható, mert amíg pici a gyermek, addig anyukára van szüksége (szoptatás stb)

Amúgy megértem a nőket, hogy lassan már nem akarnak gyermeket vállalni, mert érzik hogy nincs hozzá egy megértő partnerük...

2022. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

2 film ami talán segít megérteni:

Gyerekek vagy egyebek

A legszebb dolog

2022. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!