Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jobb megházasodni valakivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobb megházasodni valakivel szerelem nélkül, mint egyedül maradni egy életen át? Itt mindenki szerelemből házasodott?

Figyelt kérdés
Vannak jópáran, akik kb. csak elhatározásból házasodnak, de nincsenek igazán mély érzelmek. Ez mennyire általános szerintetek manapság?

2022. júl. 8. 21:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

És szerintetek egy élethelyzet felülírhatja az igaz szerelmet?

Valaki képtelen egyedül boldogulni az életben. Tegyük fel senkije sincsen. Adott egy másik ember, akivel kedvelik egymást, az egyik szerelmes a másikba, de ez nem kölcsönös a másik részről.

Szerintem sokan vannak, akik inkább érdekből, mint szerelemből házasodnak. Persze vannak kivételek.

Különben ahogy 5-ös írta, én is tuti undorba mennék át. Nem menne így.

2022. júl. 10. 08:12
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

11.-re.


Igen. Mert a számlákat 2 ember könnyebben fizeti, mint 1.


(Tudom, itt a Gyakorin mindenki 800+ -t keres.)

2022. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Akkor vannak itt olyanok, akik gazdagok, és úgy érzik jobb nekik egyedül?
2022. júl. 10. 15:09
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így megy. Az ember társas lény, kis kivételtől tekintve nem szeret egyedül élni. De egy rossz társ meg rosszabb. Nincs senkinek varázsgömbje, hogy azt mondja, ne elégedj még meg a Bélával, mert jön majd álmaid Pistije, akivel sokkal nagyobb lesz a harmónia. Az embert meg befolyásolják a tapasztalatai. Lehet, azért mész bele egy kompromisszumba, mert már annyira rég óta vágysz bárkire vagy mert a múltkori túl zűrös volt. És lehet, azért nem mész bele, mert a múltkor is rossz vége lett, amikor nem szeretted eléggé. Lehet megszereted és egyre jobban fogod becsülni, és lehet, megutálod, hogy jobb is juthatott volna. Szenvedély nagyon sokszor van olyanok között, akik nem illenek össze és csak marják egymást, de szakítani sem bírnak. Viszont a barátság extrákkal sem fair, amikor nem tudsz kötődni a ló helyett szamárhoz. Mindenképp a te döntésed, a te életed, a te felelősséged.
2022. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerelem szerintem nem olyan fontos, de a valódi szeretet igen.
2022. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy (szàmomra) unalmas társ, aki rendesen viselkedik velem, társa vagyok az életben, de nincs szerelem, jobb, mint egyedül.

Viszont egy rossz kapcsolat vagy házasság helyett inkább vagy egyedül.

Most én is azt gondolom, hogy szerelem nélkül nem tudnék élni, de mondjuk 10 év szingliség után én is biztosan elgondolkodnék ezen a lehetőségen.

2022. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Régen is (és ma is egyes társadalmakban) vannak jól működő házasságok szerelem nélkül. Az igazi lángolás amúgy is elmúlik elég rövid idő alatt.


A legfontosabb a szeretet, a tisztelet és a megbecsülés ezekben a kapcsolatokban.

2022. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha nincs köztetek szerelem, az olyan mint ha két gyerek élne együtt.
2022. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 MolotovPunk ***** válasza:

Sosem voltam házas férfi, így nem tudom jó ötlet lenne e házasságban élnem szingli életmód helyett, viszont alapból sem vagyok házasságpárti ember. Egyébként nálam minimum 3-4 év komoly kapcsolat az, ami után esetleg megnősülnék egy nő kérésére, viszont addig sosem jutottam el. 1 és másfél éves komoly kapcsolataim voltak, amiknek előbb utóbb szakítás lett a vége. Tehát van tapasztalatom komoly kapcsolatok terén. Ezeket elnézve megnősülni valószínűleg soha sem fogok már, utódot sem akarok. Évek óta egyedül vagyok. Van mikor úgy érzem párkapcsolatra sem lenne energiám, talán kompromisszumokra sem. Hozzászoktam ehhez az életmódhoz, pedig többen kérdezték tőlem, miért nincs nőm? Pedig vékony vagyok és magas is. Az exnőim szerint is külsőleg jó pasi vagyok.

35/F

2022. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 MolotovPunk ***** válasza:
Inkább vagyok egyedül, mint egy rossz kapcsolatban. Nem bírom a konfliktusokat.
2022. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!