Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kihűlt házasságban élni miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihűlt házasságban élni miért rosszabb mint egyedül?

Figyelt kérdés

Még nem éltem házasságban, de nem értem miért tartják sokan annyira elviselhetetlennek, ha már elmúlik a szerelem egy házasságból. Attól még alap emberi tisztelet megmaradhat a másik irányába, főleg ha lehet beszélgetni, közös programokat szervezni, családi élményeket megélni. Igazából egy normális viselkedési kultúra mellett ez nem tűnik megugorhatatlan feladatnak

Ez mégis jobb, mint egyedül mikor nincs kihez két szót szólni vagy nem lehet semmi örömöt, bánatot megosztani. Egy társ aki hosszútávon kiismeri az embert, az csak pozitív dolog, nem?



2022. szept. 18. 15:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Megszokták egymást és nem jött még az a személy aki robbantsa a kapcsolatot.
2022. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
A kihűlt házasság kötelez a hűségre, ha egyedül vagy, még elmehetsz kalandozni, kiélni mással a vágyadat. 25n
2022. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#12

Hát nem úgy tűnik mintha annyira kötelezne, a házas emberek jelentős része félrelép, mert bár megvan a berendezett, kényelmes élete, de máshol keresi a testi örömöket.

2022. szept. 22. 14:58
 14/28 anonim ***** válasza:
77%
Mert van aki mossa a szaros gatyáját,meg főznek rá. Egyedül ezeket nem tudná megcsinálni amúgy
2022. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése, férjem meg van róla győződve, hogy "csak" kihűlt a házasságunk, de még menthető, csak több időt kell együtt töltenünk. Nem akarja megérteni, hogy azzal, hogy éveken át a nyakamba varrt minden elintéznivalót, gyerekek körüli feladatot, házimunkát, pénzügyek intézését, amellet, hogy én is dolgozok 8órában, egyszerűen összetört bennem mindent, ami miatt valaha szeretni, tisztelni tudtam, vagy felnéztem rá. Rájött a hoppáré, nem tudott megmaradni egy munkahelyen fél évnél tovább, viszont simán tartott "munkaszünetet" akár egy évig is egyhuzamban. Az persze fel sem merült, hogy ez idő alatt átvegyen tőlem bármit az én feladataimból, vagy legalább bármilyen módon értékelje, amit teszek. A rinya viszont ment, minden nap, akármiért. Szerinte ez a házasság kihűlt, mert már nem vonzódok hozzá annyira, mint az elején, amikor még nem volt egy elbaszott csődtömeg nebántsvirág, szerintem meg zuhanórepülésben szörnyethalt.
2022. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

#15

Jó, itt már többről van szó, ha nincs meg a tisztelet a másik iránt. Ha gondok vannak alap viselkedési kultúrával, akkor nem fognak tudni jól együttműködni a felek és zátonyra fut a kapcsolat.

Én inkább arra gondoltam mikor a hétköznapokban jól kijönnek, de az intimitás nem működik és akkor bejön a képbe egy harmadik, akivel tulajdonképpen végiggondoljuk egy idő után ugyanúgy lesznek problémák és lemegy ugyanez a forgatókönyv. Erre vannak is statisztikák, hogy mennyire nem tartanak az olyan kapcsolatok, ahol az egyik fél házasságából kilép és összejön a szeretőjével. Csak na ez most szubjektív vélemény, de az emberek túlértékelik a "kémiát" az összeszokott állapothoz képest és ezért fektetnek több energiát új kapcsolatok kialakításába, mint meglévők megmentésébe.

2022. okt. 2. 18:55
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
#16! Nem akarlak összezavarni, de arra is vannak statisztikák, hogy a 2.házasságok nagyobb részt boldogabbak és tartósabbak, mint az elsők.
2022. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#17

Hát nem tudom, de pszichológusok szerint egy előző kapcsolatot egyszer el kell gyászolni mielőtt újba kezd az ember és ez nem történik meg akkor, ha egyikből a másikba lép át valaki.

Meg ott van az is ilyen morális szempontként, hogy olyannal kéne ismerkedni, aki szabad, független, mert másképp mi a garancia, hogy engem is ugyanúgy nem fog megcsalni, mint az éppen aktuális párját, de tudjuk, hogy az élet valóságban másképp működik.

2022. okt. 2. 19:06
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

18, eddig arról volt szó, hogy szar kapcsolatban, vagy egyedül. A szerető új vágány.

Aki liánozik, az jellemzően kapcsolatfüggő. Ugyanakkor, egy új szerelem, vagy fellángolás minden tettlegesség nélkül is felnyithatja a kihült kapcsolatban vegetáló személy szemét.

Tehát, a 3. nem mindig lesz komoly résztvevő. Épp elég, az érzelem löket, ami emlékezteti az egyik felet, hogy élhetne akár boldogan is.

2022. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
52%
#18! Ja, persze, nem úgy értettem. A statisztikák, amikről írtam, nem a szeretőkből alakult második házasságokról szól, hanem úgy általában a 2. házasságokról. Arra gondoltam, hogyha valakinek már volt egy fos házassága és ki mer lépni (amit te a kérdésed szerint nem értesz, hisz jobb, ha van ott valaki, mintha nincs), akkor másodszorra már jobban választ és jobban vigyáz rá, hogy eleve ne kelljen a rossz kapcsolat és a semmilyen között választani.
2022. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!