Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért problémás, ha így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémás, ha így gondolkodom a házasságról?

Figyelt kérdés
Számomra szentségtörés a válás. Semmilyen körülmények között nem megengedhető (kivéve 1-et, azt is csak nagyon kivételes esetben). A házasság intézmény, közös a vagyon, a családi hagyományok és kötelékek. Nem megengedhető azért elválni, mert az egyik fél elutazna egy másik országba, egy házasságban korlátozódna mindkét fél autonómiája, közösben gondolkodnak. Továbbá akkor sem megengedhető, mert ha valamelyikük megunta a házasságot, félrekefél. Az egyetlen nyomós indok a válásra az az lenne, amikor az egyik fél fenyegetést jelent a másikra.
2023. febr. 16. 14:02
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem problémás, régi módú felfogásban éled az életed, valakinek ez bejön. Azért azt halkan megjegyezném, hogy attól még hogy Te nem akarsz elválni a partnered ezt simán megteheti veled és semmit nem tehetsz ellene. A válások több mint a 3/4 a nők kezdeményezik, sokszor nyomos indok nélkül. A házasság már rég nem arról szól, hogy holtodiglan-holtomiglan, manapság nem ciki ha valaki elvált ember, régen az volt.
2023. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nem problémás, csak én nem így gondolkodom és a férjem sem. Ha találsz olyan párt, aki szintén kb élete árán is végiszenved veled egy fos életet, mert egyszer azt mondta, hogy igen, akkor sok boldogságot!

Nekem ez az egy életem van. És nem fogom végigszenvedni.

2023. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
94%

Amíg csak a saját párkapcsolatodra vonatkoztatod a dolgot, addig semmi baj nincs vele. Nyilván olyan párt kell találnod aki ugyanígy vélekedik. Természetesen az nem út, hogy meggyőzöd a párodat erről. Ha nem hisz igazán ebben, akkor döntéshelyzetben nem is fog eszerint eljárni.


ugyanakkor mások dolgával kapcsolatban nem szabad ezt az értékítéletet nyomatnod. Mármint... tudom, hogy a kereszténység egy térítő vallás, de ha mások döntéseibe beledumálsz a saját értékrended szerint, azt toxikusságnak hívják és hamar faképnél fognak hagyni.


Szóval ezzel az értékrenddel nincs gond. Mások életébe való beledumálással lehet gond.

2023. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk be, a keresztény eghyázban csak azért működik ez a szemlélet, mert maga a megcsalást is óriási bűnnek tekinti, így a hívek ha mindent jól cisnálnak nem kerülnek abba a szituációba, hogy felmerüljön az, hogy elválhatnak-e megcsalás miatt, merthát ugye nem jöt tlétre a megcsalás.


Viszont ha egy olyan embernek magyarázod ezt, akinek a párja rommá csalja őt és nem tiszteli és jobban élvezi az utcán töltött időt, mint amikor otthon van azzal...a.. másikkal... akkor azért felmerül a kérdés, hogy ugyan miért is kellene annyira ragaszkodni a kapcsolathoz..

2023. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz olyat, aki ennek tudatában házasodik veled, akkor nem probléma. Tehát lényegében csak neked probléma, és te csinálsz belőle ügyet. Azok véleménye nem nagyon számít az ügyben, akikkel nem tervezel házasodni, így foglalkoznod sem érdemes vele. Akivel viszont szeretnél az nyilván hasonlóan gondolkodik, mint te, ellenkező esetben nem jönnétek ki túl jól, tehát nem juttok el a házasság gondolatáig.
2023. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

"A házasság már rég nem arról szól, hogy holtodiglan-holtomiglan, manapság nem ciki ha valaki elvált ember, régen az volt."


Elég baj, hogy nem ciki. Nőként írom ezt.

2023. febr. 16. 14:24
 7/45 anonim ***** válasza:
90%
Nálatok a faluban ciki...? Mit mond Marika néni az áfészban arról, aki elvált asszony? Céda-e?
2023. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáfűznék azért, hogy bár problémásnak látom a válást, de senkit sem ítélek el ezért. Divat lett manapság válni, és sokan kényelemből teszik, és mert megtehetik, nem azért, mert lenne rá nyomós indokuk.
2023. febr. 16. 14:27
 9/45 A kérdező kommentje:
Belpesti vagyok :)
2023. febr. 16. 14:27
 10/45 anonim ***** válasza:
93%
Kényelemből válnak, ok nékül? Mesélj még! Mik történnek még manapság Pesten? Divat lett kényelemből válni?
2023. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!