Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért problémás, ha így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémás, ha így gondolkodom a házasságról?

Figyelt kérdés
Számomra szentségtörés a válás. Semmilyen körülmények között nem megengedhető (kivéve 1-et, azt is csak nagyon kivételes esetben). A házasság intézmény, közös a vagyon, a családi hagyományok és kötelékek. Nem megengedhető azért elválni, mert az egyik fél elutazna egy másik országba, egy házasságban korlátozódna mindkét fél autonómiája, közösben gondolkodnak. Továbbá akkor sem megengedhető, mert ha valamelyikük megunta a házasságot, félrekefél. Az egyetlen nyomós indok a válásra az az lenne, amikor az egyik fél fenyegetést jelent a másikra.
2023. febr. 16. 14:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
20%
Én speciel azt nem értem, hogy miért lenne egy kapcsolat rögtön fos, csak mert gondok merülnek fel?
2023. febr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
86%

#21! Senki nem mondta, hogy "rögtön" fos. Értelmezd már a kérdést! Arról szól, hogy a kérdező soha semmilyen körülmények között nem válik,, kivéve, ha "az egyik fél fenyegetést jelent a másikra." Mivel az emberek többsége nem a napsütötte boldogság közben hobbiból szokott válni, hanem akkor, amikor a gondok jöttek és nem mentek, avagy nem tudták megoldani a problémát, a kérdező pedig akkor SEM, a kettő közötti különbség annyi, hogy az egyik azt választja, hogy marad a fosban, amíg a másik kilép belőle.

#20

2023. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
90%
Addig, amíg csak a saját életedre korlátozod ezt a gondolkodást, addig csak vélemény és életvitel, nem problémás (max. akkor, ha egyértelmű, hogy a válás lenne a jobb döntés... itt vannak pl. a szüleim, kb. 3-4 éves korom óta másra sem emlékszem, mint hogy folyamatos a feszültség, kiabálnak... nem volt jó dolog együtt, egy légtérben élni velük... 1000x jobb döntés lett volna a válás... mind a mai napig képesek apróságokon üvöltözni). Ha másokra is rákényszerítenéd ezt a gondolkodást meg elítéled azért, mert ő máshogy döntött, amíg mást nem veszélyeztetett fizikailag, az már káros.
2023. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Te dolgod, ha ilyen igénytelen vagy, de semmi gond vele, addig amíg nem akarod mindenki másra is ráerőltetni a saját nézeteidet.
2023. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
24%
Ha mindkét fél így gondolkodik, szerintem azzal semmi baj nincs. Ugyanis ha mindketten úgy veszik, hogy a házasság szent és sérthetetlen, ez az egy életük, egy házasságuk, akkor nem fog eszkalálódni a helyzet, mint akinek ott az opció, hogy ok, hat max lelepek ha nem tetszik valami. Én inkább azt látom, hogy rengeteg pitianer dolog miatt csúszik félre egy házasság, amit simán meg lehetne amúgy oldani.
2023. febr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ezek szerint ha az egyik leszarja a masikat akkor a masiknak kötelező boldogtalanul elnie a masik mellett ha szeretve van ha nem.

Na ezért gondolkodj el.


Ez egy kicsit olyan vallásos beidegződő a gondolkodásod.

Ha törik ha szakad ha épp meg nem halok mellette akkor mellette kell maradnom .

Ez nem kitartás.

Ez elvetemültség

2023. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
52%
Pont ezt írom, hogy nem szarhatja le a másikat, a saját érdekében sem, ha nem akar egy fosban tengődni. Szerintem viszont ez az egyetlen járható út.
2023. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
17%

Én elb@sztam mert nem valtam el amikor kellett volna, mert külföldön éltünk, es akkor pillanatnyilag se tesom se szuleim nemnagyon lettek volna mellettem. Nemnagyon tudtam volna per pill. megállni a sajat labamon mert nem alakultak ki a kapcsolataim hogy lett volna kibe kapaszkodjak.

Most már van 1 gyerekünk és ilyen kicsin -2évesen- nagyon nehéz ha csak egyedül neked kell rendezned.

Nagyon bánom hogy igy alakult, most nem tudnám sajnos eltartani a gyerekem , csak ha ujra külföldre mennek vele. De a ferjem azt nem engedélyezné ugyhogy jó hosszú börtön vár rám.

2023. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
28. Minek szültél gyereket szar kapcsolatba? Fura dolog ez, hogy miért saját maga ellensége sok ember.
2023. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
82%
Hmm ismerek ilyen nőket mint te, meg az sem volt nyomós indok, hogy szarrá volt csalva. Kinek mi. Én elvaltam, ahogy az első botlas megtortent.De van közeli barátnőm, aki labtorlo, és a férjenek már 3 éve van szeretője, az ideje 70 %a nővel van. Őt ez nme zavarja, mert hát, hogy ő hozzá megy haza😑. Mindegy mit művel vele a férj, csak a külvilág nehogy megitelje, hogy elvalt nő.2023 van, nekem ez nevetséges, és sajnalom én csak egy papirnak gondolom a házasságot, nem több egy elettarsi kapcsolatnal, csak jogilag. Azaz ha nem megy, egy papír miatt miért erőltetni?😀
2023. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!