Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért problémás, ha így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémás, ha így gondolkodom a házasságról?

Figyelt kérdés
Számomra szentségtörés a válás. Semmilyen körülmények között nem megengedhető (kivéve 1-et, azt is csak nagyon kivételes esetben). A házasság intézmény, közös a vagyon, a családi hagyományok és kötelékek. Nem megengedhető azért elválni, mert az egyik fél elutazna egy másik országba, egy házasságban korlátozódna mindkét fél autonómiája, közösben gondolkodnak. Továbbá akkor sem megengedhető, mert ha valamelyikük megunta a házasságot, félrekefél. Az egyetlen nyomós indok a válásra az az lenne, amikor az egyik fél fenyegetést jelent a másikra.
2023. febr. 16. 14:02
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Szerintem hazugság lenne azt állítani, hogy nincs ilyen. Például az egyik fél nagyon meg akarja tartani az autónómiáját, nem hajlandó többé együttműködni (mondjuk eldönti, hogy külföldre akar költözni, és ha a másik ezt nem szeretné, akkor beadja a válópert, arra hivatkozva, hogy neki fontos a szabadsága, fontosabb, mint a házassága) ezzel pedig felülírja a házasság alapvető funkcióját is. Utána összejárnak még kefélgetni, a gyerekek is teljesen össze vannak zavarodva. Nem ítélem el, de hangot adok annak, hogy problémásnak látom. Sok ilyen sztori van, és hidd el, nincs nyomós okuk a válásra, de a mai világban már annyira nincs értéke az ilyen kötelékeknek, hogy sokan divatból válnak, mert sokan csinálják, "már nem ciki", "a házasság csak egy darab papír".
2023. febr. 16. 14:40
 12/45 A kérdező kommentje:
A többség azért válik könnyen, mert könnyen is házasodik össze. Azzal a tudattal, hogy a házasság nem több, mint egy papír.
2023. febr. 16. 14:42
 13/45 anonim ***** válasza:
88%

Kinyílik a bicska a zsebemben ettől a mai világban divat dumától. A régiben meg a férfi úgy verte az asszony, úgy piált, ahogy kedve tartotta, dehát válni nem volt divat. Inkább megsavanyodtak együtt, csak nehogy megszólja őket a falu, hát micsoda dolog lenne. Nameg a vallás is erősen sakkban tartotta az embereket, szerencsés ez is ritkabb ma már, remélhetőleg egyszer el is tűnik ez. És a nők nagyban a férfiakra voltak utalva, háztartásbeliként, ma már ez is elkopott. Jobb "kényelemből" elválni, mint kényszerből együtt maradni. A hagyományok a másik értelmetlen érv. Régen hagyomány volt az első éjszakán a földesúrral szexelni. Akkor ez most jó lenne? Nem véletlenül tűnnek el bizonyos hagyományok.

Nem vagyok senkinek sem a tulajdona, akkor sem, ha házasok vagyunk. Jogom van a saját életem felett dönteni, és ha ez a döntés a válás, akkor el fogok válni. Az ember változik, simán lehet, hogy 25 évesen össze házasodik a két fél, de később másra vágynak, már nem működik, és ilyenkor igenis magunkat kell választani, mert egy életünk van. A félre kefélést én is elítélem, de azt megértem, hogyha valaki mással akar lenni, ezért a válás mellett dönt. Felesleges boldogtalanul kitartani, mert csak. Veszélyt jelent az egyik fél a másikra... Érdekes felvetés. Volt egy exem, aki teljesen tönkre tett, megnyomorított lelkileg. Ellenben sosem vert meg, tehát fizikai veszélyt nem jelentett. Akkot hol húzódik a határ?

Tőlem aztán persze mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, de ilyen közhelyes, idejemúlt érvekkel dobálózni vicc kategória.

2023. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

"A régiben meg a férfi úgy verte az asszony, úgy piált, ahogy kedve tartotta, dehát válni nem volt divat."Ű


Nem olvastad végig az egészet, de hangsúlyoztam, hogy az egyetlen nyomós indok a válásra, amikor az egyik fél fenyegetést jelent a másikra.

2023. febr. 16. 14:55
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
De miért foglalkozol mások házasságával? Te nem válsz el semmi áron. Jó. Másoknak meg más az értékrendje. Dolgozd fel, hogy sokféle ember van, sokféle sors van. En úgy gondolom, hogy nekem ez az egyetlen életem van, ez van arra, hogy boldog legyek. Ha a házasságom tönkremegy, túl sok minden valtozik, és már nem jó a másik emberrel, akkor elengedem, hogy neki is és nekem is legyen meg esélyünk. Nyilván ez nem pöccre megy, hogy tegnapról mara eldöntöttem,senki nem akar "divatból" hosszadalmas és draga jogi procedúrába fogni, ezt nem is értem, hogy gondolod.
2023. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
19%
Régen ez elfogadott volt ez a fajta gondolkodás, ma már felhigult minden, sajnos. Pedig ez lenne az alap, a tendi.
2023. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
30%
Én is így gondolkodok mint te, így mentem férjhez. A férjem is így gondolkodik. Ebben semmi problémás nincs, ez lenne a normális.
2023. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
90%
Hazassag elott allok. Nem azert akarok hazasodni, hogy orok huseget fogadjak, en ugy erzem most jo a kapcsolatom, es ezt szeretnem megkoronazni, magasabb szinte emelni a hazassagkotessel. Amint ez valtozik, es mindegy, hogy azert mert a parom elkrvazta a penzunket, megvert, en megcsaltam vagy drogozni kezdtem, nem leszek rest beadni a valokeresetet. Ha nem javithato, nem fogok dagonyazni a szarban, nem fogom tonkretenni az eletemet.
2023. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémádat kérdező. Te így gondolod, aztán vannak akik nem így. Sokféle ember és sors van. Mi ezzel a baj? Hogy is van a mondás? Ne ítélj hogy ne íteltessél.
2023. febr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs nyomós okuk a válásra." Mármint szerinted. Szerintem sose lesz ciki boldogan élni, viszont mindig ciki lesz dagonyázni a fosban és ezt a fos mintát továbbadni a gyerekeinknek.

Azért "problémás", mert ez egy álszent kérdés. Arról szól, hogy te többnek tartod magad másoknál, azoknál, akik mernek élni. El lehet vegetálni ezt az 1 életet abban a hitben, hogy majd az örök élet bezzeg jó lesz, de az emberek többsége ennél sokkal földhözragadtabb. Nincs jogod elítélni azt, aki nem b@ssza el szánt szándékkal a saját életét.

2023. febr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!