Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan, akinek válságba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, akinek válságban a házassága?

Figyelt kérdés
Nagyon nehèz időkön megyünk át a fèrjemmel, heti szintű a konfliktus. Szerinte èn szòligatom mindenèrt, bxogatom, ő meg emiatt tiszta idegbeteg már, heti szinten veszekszünk a gyerek előtt is, holott megfogadtuk hogy sosem fogunk. De nem megy. Kiborìt, s èn is őt. Akármikor leülünk megbeszèlni, vagy összeszòlalkozunk vagy pár nap múlva kezdjük előről. Sokrètű a gond, sokat dolgozik (este 6-ig), nekem ez nem tetszik, de elfogadtam, mert szereti a munkáját, jò pènz van belőle, de nem tesz már boldoggá ez sem. Komplexusa van, inkább elvinnè a mentő, mintsem beismernè, hog, nem bìrja tovább, kimerült, elèg. A gyárba ő sorra nem megy, menjek èn. Sokszor gyerekes, hülyèn viselkedik. Mindketten igènyeljük az ènidőt, szerintem neki munka után semmi dolga, mindig megvan csinálva minden, csak a gyerekkel, velem kell legyen. Nèha nagyon jò apuka meg fèrj, aztán ha bekattan meg mindig csak támad. Azon megy a vita kin van több, kinek nehezebb, könnyebb, ki mennyit fogja a kezèben a telefont, ma ő segìtett a konyhában, neki a gyerekkel 2-3 òra is nehèz, mert egy gyerek kiszámìthatatlan. Neki ez nehèz feladat, èrtsem meg, mert èn leszrom az èrzèseit. Mondom neki èn sem anyának születtem, nekem is nehèz ès èn is megyek vissza hamarosan dolgozni, aztán szaladok az oviba, foglalkozok majd a gyerekkel, de közben főzni, takarìtani is kell, ja meg akkor legyen ènidőm is (sportolok heti párszor), majd kìvancsi leszek akkor kit èrdekel nekem milyen nehèz ez? Szòval kèsz káosz. Nyilván tudom, hogy ez rgy szr házasság jelenleg, nem ez a kèrdès, hanem hogy valaki mondjon már valami okosságot? Èn tènyleg szìvem lelkem beleadom, háztartásbeli vagyok mèg januárig, szeretjük is egymást, bár ez most nem látszik, már felvetettem, hogy ez nem mehet ìgy, a gyerkőc is szenved, de azt mondta szò sem lehet arròl, hogy mi elváljunk, oldjuk meg. De hogyan?? Leìrva olyan gyerekes rz az egèsz, de megőrjìt a viselkedèse nèha. Szedem a Sedacurt, ő is a Magnerotot, nèha minden tökèletes, aztán bumm. El vagyok keseredve már.
2023. jún. 12. 16:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja ès hozzátennèm heti szinten főleg miòta jò idő van 7-ig kint vagyok a gyerekkel, hogy szusszanjon. Nèha anyámèkhoz megyünk, múlt hèten 2x volt szabad hètvègèje. Tehát nem arròl van szò, hogy èn leszrnám. Inkább arròl, hogy szerintem nem akarja elfogadni, hogy mivel sokat dolgozik nèha nem tud pihenni, gèpezni, mert mások a prioritások. Fürdeti a gyereket, altatja is, szòval rèszt vesz a dolgokban de kb rám van kiabálva ès azt hiszi ezèrt Golden Globe jár, pedig szerintem ezek egy normális èrtèkrendű fèrfinak alapok. Neki meg nem kellett olyan nő, aki nem tud főzni finomakat ès pl műszempillára, Guccira költi a pènzt. Na èrtitek. Nekem sem kellett olyan fèrj, aki leszrja a gyereket, meg minden mást. Mègis úgy beszèl magáròl, mintha ő lenne csak a földön ilyen fèrfi, ilyen kegyes, hogy törődik velünk vagy mert elpakol a konyhában. Töredèkèt csinálja, mint ami van. Ráadásul lakasban èlünk, nincs kert, max a szülőknek segìt fát hordani stb. Èn is hibás vagyok sokszor pl.belevágok a szavába vagy felemelem a hangom, de már nem bìrom a sok szrságot. Rengeteget sìrtam már, amikor bántott, de jelenleg már az sem megy, nèha hozzászòlni sincs kedvem pl ma megkaptam, hogy keressek olyat akkor vagy jobbat, mint ő, ha nem tetszik....
2023. jún. 12. 16:38
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
Ha nincs pihenés, akkor vége. Nem lehet mindig széthajtani magát.
2023. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem bírja tovább a férjed, totál ki van merülve, és a felelőség is óriási nyomást rak rá. Irány vissza melóznod, ha azt akarod, hogy a házasságod megmaradjon. Bezony ám. Ne várj januárig. Eddig tartott az ereje. Most neked kell lépni.
2023. jún. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Tipikus probléma, szerintem ez csak dedikált feladatokkal, megbeszélt szervezéssel, rugalmassággal, és együttműködésre hajlandósággal lehet megoldani. Sok pontnál a pasik többsége elbukik, kevesebbet bírnak vagy úgy csinálnak mintha kevesebbet bírnának. Rugalmasság részükről nem nagyon van, ha valami a te faladatod akkor önként nem csinálják csak mert te náthás vagy, vagy éjjel virrasztottál.

Ezeket nem igazán lehet belenevelni egy olyan ferfibe aki magától nem jön rá arra, hogy egy nő is ember és nem háztartási robot.

Aztán segíthet még egy takarító, hogy ne csak te gürizz, egy megbízható nagyszülő /rokon/bébiszitter - később hogy néha kettesben is ki tudjatok szakadni.

Kell sport én idő, hogy a feszkot ott tegyétek le.


Igazából a valasok felé az általad leirt probléma körből kezdődik, évek alatt tele lesznek serelmekkel, aztán úgy érzik jár a boldogság, másnál keresik ha otthon nem találják.


Nálunk is ez van, 8 év alatt sem lett jobb, már nem is lesz. Ugyanakkor sokat csiszolodott a rendszer, vagy mondhatni többet csinálok meg csendben gyorsan, hogy ne legyen vita. Meg nézni se bírom, hogy nincs megcsinalva.

2023. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%

3+ Egy valamiről elfelejtkezel-mivel nem tudod-mit jelent főkeresőnek lenni. Iszonyatos teher lelkileg.


És nem, nem ajnározom az uradat, nem egy oldalról gondolkodok, csak aki sosem volt családfentartó, annak gőze nincs micsoda teher a valóságban.

2023. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Azért na, max másfél, két éve nem dolgozik a nő, ebbe nehogy belehaljon már a kenyérkereső.
2023. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

6 Egyről elfelejtkezel, hogy nem egyformák az emberek. Ki igy, ki úgy bírja a terhelést és a mérleg nem csak egy oldalból áll és ha az egyik oldal gyengül, vagy roppan, kutya kötelessége a másiknak átvenni a stafétabotot.

Nem még majd januárig otthon elvagyunk... Most van a helyzet, most kell lépni.

2023. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha újra kezdhetném csak úgy vállalnék gyereket, hogy a lakás az enyém, és pasimentes legyen. Jöhet játszani, foglalkozni a gyerekkel bármikor, amikor 100% ott tud lenni, de a napi szintű szenvedésére meg a gusztustalan szokásaira nem lennék kíváncsi. Mehetünk együtt kirándulni, utazni is, ha bír normálisan viselkedni, ha nem akkor megyünk csak mi a gyerekekkel.
2023. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Szoktátok mondani, hogy "köszönöm" vagy egyéb ami azt sugallja, hogy nagyra értékelitek egymást. Vagy csak az egymás érvénytelenítése megy? Az is csodálatos lenne, ha elhangzana az, hogy "mire van szükséged". Nyilván nem arra gondolok, hogy ezeknek egyoldalúan kellene működni.

Próbáld ki, hogy megdícséred (értékeled) amikor meg rottyon van, kérdezd meg mire van szüksége. Lehet hogy ő is megdícsér és meg is mondja mit vár tőled és meg is kérdezi tőled ugyan ezt.

2023. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanez nálunk is csak én már régóta dolgozom. Nem a kenyérkereset a probléma, hanem, hogy előttem az albérlőtárs, azelőtt meg anyuci mindent megcsinált neki, és fáj a felnőtt élet. Ugyanez, fáj neki, hogy nem gépezhet bármennyit. Két alsós gyerekünk van, neki van autója, én tömegközlekedem, simán elnézi, hogy én hordom így különórákra autó nélkül a gyerkőcöket pl. Semmilyen házimunkát nem végez magától, pedig én keresek többet, s mindent én tartok számon, dolgozatok, osztálykirándulások, minden. S hideg élelmiszer vásárláson s az autója ktg ein kívűl mindent de mindent én fizerek a házra és a gyerekek dolgaira. Élelmiszerboltba ő, vagy ő is jár, de ennyi.Mondtam szépen, eljött párterápiára, mondtam csúnyán, semmi változás.14 év házasság. Rengeteget gondolok a válásra, mert rájöttem, hogy nekem jobb, amikor nincs itthon, de a gyerekek szeretik az apjukat, nem akarom tőlük elvenni. Kb 7 évet kell kibírnom, utána kevesebb lesz a házimunka, felnőnek. Mi nem veszekszünk sokat, én összeszorítom a fogam és csinálom. Most pl nincs itthon, most pihenek egy kicsit.
2023. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!