Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, ha a férjem által...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a férjem által borzasztóan átverve érzem magam?

Figyelt kérdés

Még mielőtt lediplomázhattam volna, terhes lettem (nem terveztük akkor még). Ő nagyon akarta, igazából én is vágytam babára és a diplomát leszámítva minden adott volt... Mivel nekem az egyetem volt a kifogásom, megbeszéltük, hogy 1 évet leszek itthon a babával, majd ő is egyet, mikor 2 éves lesz a lányunk, bölcsibe megy.


Jó apa, rajongásig szereti a gyereket, aki most lett 10 hónapos, nekem szeptemberben kezdődne az egyetem... Felhoztam már többször, hogy beszéljük meg, hogy legyen, alakítsunk ki egy új rendszert, mert nem fogok tudni ennyit foglalkozni a picivel a suli mellett. Mindig csak halogatta, meg hogy "visszatérünk rá, ha aktuális lesz". Augusztus vége van, tárgyfelvétel, ennél aktuálisabb nehezen lehetne. Így végül kinyögte, hogy ő anno ezt azért mondta, hogy megtartsam a babát, mert tudta, hogy mennyire fogom majd szeretni, nekem az anyaság való és hogy most ő mit csinálna egész nap itthon 1 évig, ne borítsam ki ezzel... És hogy én is mondtam, hogy amúgy sem akarok kezdeni a diplomámmal semmit, csak egy cím lenne, ezért ne borítsuk fel a családi nyugalmat.


4 évet beleöltem, nem akarok kb. a cél előtt megfutamodni és beletörődni abba, hogy "nekem az anyaság való". Úgy érzem, hogy teljesen átvert, hülyének nézett végig. Haragszom rá, mert nem ezt beszéltük meg, nem ezt ígérte.


2023. aug. 30. 17:03
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
9%
11-es, nem onmagara gondol hanem a gyerekre, nagyon helyesen ha mar a felesege nem teszi.
2023. szept. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
88%

A büdös francokat van igaza a férjnek! Eleve, aki úgy akarja rávenni a feleségét egy nem tervezett gyerek megtartására, hogy azt HAZUDJA majd ő is otthon marad egy évet, miközben pontosan tudja, hogy nem fog, az egy undorító féreg. Szégyellheti magát, hogy tudatosa átverte.

Egy gyereknek egyébiránt az anyjára ÉS az apjára IS szüksége van!

Mód felett szánalmas, hogy a nőkhöz rendszeresen hozzá van vágva, hogy "miért ilyen halaszthatatlan a tanulás/karrier" stb, "ráérsz majd", "bezzeg régen, bezzeg így meg úgy". Meglepő módon a pasik meg valahogy szépen ki vannak ebből felejtve. Lehet újat mondok, de ő is tanulhat és dolgozhat még ám bőven eleget az az egy év után, miután otthon maradt a közös gyerekükkel, ahogy azt eleve megbeszélték. Nem a középkorban élünk, hogy csak a nő dolga a gyereknevelés és neki kell mindent is feláldozni.

2023. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
7%
nyilvan ki vannak felejtve, mivel nekik az a dolguk hogy penzt keressenek a csaladra, a nonek meg hogy a gyerekkel legyen. ez csak az elmult 50 evben nem magatol ertetodo
2023. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
90%
Nem, NINCS olyan, hogy kinek mi a feladata. Halistennek már nem a régi időket éljük, hogy a nőknek az a dolga, hogy mosson-főzzön-gyereket neveljen! Ma már a nők is tanulnak, dolgoznak és nem házi cselédek, akiknek munka mellett még egyedül meg is kell oldják a teljes ház rendben tartását plusz a KÖZÖS gyerek nevelését. Ha emlékezetem nem csal 2 ember kellett annak a gyereknek a megcsinálásához és teljesen egyértelmű, hogy a felneveléséből és ellátásából is kiveszi mindkét fél a részét, ennyi. Apukának is pont annyiba telik otthon lenni, mint anyukának, főleg h ebben állapodtak meg.
2023. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy ilyen pici egy éves sincs még sokkal inkàbb az anyjàra van szüksége. Attòl még az igaz, a férjnek nem kellett volna hazudnia ebben a nagyon is fontos kérdésben. De a gyerek érdeke lenne a legfontosabb és nem a bosszú, hogy màrpedig akkoris tanulok.
2023. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
90%

11-es vagyok.

Dehogy nézi a gyerek érdekét, egyszerűen nem lát túl a saját kényelmén.

Sok minden más is magától értetődő volt régen, de gondolom azért mégis angol wc-be sz@rsz, internetet használsz és nem nyersen zabálod a húst. Szerencsére a világ változik, és normális országokban nem nyomják el többé a nőket. És bizony ők is rendelkeznek személyiséggel, szabad akarattal és egyenlő jogokkal. Jobb, ha ehhez hozzászoksz, különben sanyarú sorsot jósolok neked.

2023. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
24%
A picinek arra van szüksége, hogy ellássák. Fogalma sincs, ki az anyja.
2023. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
91%
Azért ez nem igaz, #27. De amúgy maximálisan egyetértek azokkal, akik nem támogatják ezt a retek nődóga minden is sz@rságot.
2023. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
92%

1 éves gyereket tökéletesen el tudja az apja is látni, minden olyat tud, amit egy nő is (a szoptatást leszámítva), tehát hagyjuk ezt a "de az anyjára van szüksége". Igen, meg az apjára! Az anyja otthon volt vele 1 évet, nem 1 hónap után akar tanulni menni, plusz ne csináljunk már úgy, mintha világgá menne és többé nem akarna foglalkozni a gyerekkel. Épp csak arról van szó, hogy most apuka 1 éve jönne, amit szépen beígért a terhesség idején..

Az meg h ebben mi lenne a bosszú az abszolút érthetetlen.

2023. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
89%
20: A többiek előttem már leírtak minden fontosat, én csak arra reagálnék, hogy "ráér még". Nem, nem ér rá! Ha hosszabb időre kiesik a tanulásból és a munkából, k.rva nehéz visszarázódni. Gyerekkel már minden más...
2023. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!