Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tudtok jó párterapeutát, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudtok jó párterapeutát, vagy pszichológust, esetleg keresztény felfogással? Megírjátok a tapsztalatotokat is róla, meg az egész terápiáról?

Figyelt kérdés

Férjemmel 9 éve vegyunk együtt, 2 éve házasok, van egy 8 hós babánk. Főleg a baba születése óta éleződtek ki az ellentétek közöttünk (félreértés ne essék imádjuk a lányunk, és örülünk neki), megváltozott az egész életünk, nem rólunk szól csakis, kevesebb a szabadság- főleg nekem, nem tudunk eljárni, stb, stb,. nem erre fogom, csak ezzel valahogy jobban kijöttek azok a dolgok amik valószínűleg a mélyen voltak. Szeretjük egymást, és szeretnénk jó család lenni, a gyerekeinknek biztos háttérként szerető szülők maradni. a helyzet nem olyan vészes, el lehet így éldegélni, de szerintem időben jó lépni, mielőtt már nehéz kimozdulni a helyzetből...


Példák: a férjem egyetlen perc alatt képes felhúzni magát rajtam, és ez rettenetesen zavarja őt is, ezért szeretne szakemberhez fordulni.

Mindeketten rettentően erős akaratú egyéniségek vagyunk, ezért nehezen engedünk az igazunkból, magunkból. Illetve én egy görcsös, másoknak megfelelni akaró, érzékeny személyiség vagyok, és nem bánnám ha tudnék ebből oldani, és a kettőnk viszonyán is segítene, rossz ezzel együtt élni. (hozzátenném, szerintem közrejátszhat ebben az is hogyén egy véletlen baba vagyok, nem akartak a szüleim--- habár később nagyon jó szülők lettek, 3 másik testvéremmel együtt, és sokat köszönhetek nekik, de talán ez okozza azt hogy mindig úgy érzem, engem nem fogad el senki...)

tovább nem tudom folytatni a kisregényt :)


keresztények vagyunk, és nagyon örülnénk egy hasonló világkéű, jó kisugárzású terapeutának. (aki lehetőleg nem akaszt le marha sok pénzt rólunk)

Tudtok ilyet?

Illetve sok tapasztalatot várnék, hogy hogy kell elképzelni az ilyet, és hogy vakiknek segített-e.



2012. szept. 3. 09:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!


Erdekelne, h mi tortent veletek, hova mentetek, segitett??? En is bajban vagyok...


Koszonom!!!

2012. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Nem olvastam végig az összes választ, így lehet már írta valaki előttem amit én ajánlok. Mi majdnem elváltunk a férjemmel.. a családi háttér is hasonló volt. Aztán a barátnőm ajánlott egy filmet, amit mindenkivel megnézettetnék.. azóta több házasságot hozott rendbe.. Félreértések elkerülése végett, nem a film hozta meg az áttörést, de nagyon tanulságos!!! Én kötelezővé tenném mindenkinek hogy nézze meg! A címe: Szerelempróba. És a könyv hozzá, ami nálunk kézről kézre családról családra járt , az pedig a : Merj szeretni! címet viseli. Hajrá!!
2013. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Z74 válasza:

Ahogy olvastam a soraidat magamra ismertem. Úgy 7 évvel ezelőtt ugyanezt csináltam otthon. Jött a gyerek, az anyós nálam meg a hiszti, az idegbaj stb. Keresztény vagyok, de ez a szó számomra csak vallásos tartalom. Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet címkézni a csomagolást, de én mindig e mögé bújtam. Mindenképpen jobb időben megfogni a dolgokat nálunk ez sajnos elég jól elfajult. Láttam én is elég sok idealista filmet, de az nekem sajnos nem segített. Sokkal mélyebben van ennek a gyökere, a családi minta szemügyre vétele egy jó irány, de mindkét félnél! Szerintem az egyik gyenge pontom az volt, hogy úgy gondoltam két fél ember az egy egész. Na ez egy marhaság. Az egységet csak úgy lehet képezni, ha a házas felek mindegyike egy külön egész. Nekem nagyon sokat jelentett, hogy járok egy közösségbe és saját magamon dolgozom. Ami lejött a sok szerencsétlenkedésem után, hogy elsősorban magamon tudok változtatni, ha én a helyemen leszek, akkor van esélye a kapcsolatomnak. 2011.-ben reccsent meg a házasságunk (7 év daráló után), különélés egy évig stb. Sajnos ahogy én összetörtem a házasságomat, attól nem tudom, hogy lehetne jobban. Most egy éve együtt vagyunk és megyünk felfelé az úton. Én úgy érzem húzom magammal, néha unalmas bevallom. Most jutottunk odáig, hogy terápiát is beiktattunk. Néha elfáradok, olyankor pihenek. ;) Szóval a terápia előtt vagy mellett én egyéni felépülést javasolok.

s.d.g.

2013. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

A ferfi es a noi agy - Mark Gungor - HUN: http://www.youtube.com/watch?v=SjNo8uZk31E&list=PLDF637E887B..


Szia ezt nezzetek meg 12 reszes de garantalom h helyre fogja hozni a kapcsolatotokat.

Kereszteny ember beszel, de o a hazasparokkal foglalkozik, itt nem predikal, hanem csak is a norol es a ferfirol beszel.

Szerintem minden hazasparnak kotelezo lenne megnezni, rengeteget lehet tanulni tole.

Vicces is kicsit de nagyon nagyon igaz.

Tuti h sokat segit ha vegignezed. 12 reszes... mindegyiket nezd meg!

Remelem sikerul idot szannotok erre.

Szia :)

2015. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!