Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tudtok jó párterapeutát, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudtok jó párterapeutát, vagy pszichológust, esetleg keresztény felfogással? Megírjátok a tapsztalatotokat is róla, meg az egész terápiáról?

Figyelt kérdés

Férjemmel 9 éve vegyunk együtt, 2 éve házasok, van egy 8 hós babánk. Főleg a baba születése óta éleződtek ki az ellentétek közöttünk (félreértés ne essék imádjuk a lányunk, és örülünk neki), megváltozott az egész életünk, nem rólunk szól csakis, kevesebb a szabadság- főleg nekem, nem tudunk eljárni, stb, stb,. nem erre fogom, csak ezzel valahogy jobban kijöttek azok a dolgok amik valószínűleg a mélyen voltak. Szeretjük egymást, és szeretnénk jó család lenni, a gyerekeinknek biztos háttérként szerető szülők maradni. a helyzet nem olyan vészes, el lehet így éldegélni, de szerintem időben jó lépni, mielőtt már nehéz kimozdulni a helyzetből...


Példák: a férjem egyetlen perc alatt képes felhúzni magát rajtam, és ez rettenetesen zavarja őt is, ezért szeretne szakemberhez fordulni.

Mindeketten rettentően erős akaratú egyéniségek vagyunk, ezért nehezen engedünk az igazunkból, magunkból. Illetve én egy görcsös, másoknak megfelelni akaró, érzékeny személyiség vagyok, és nem bánnám ha tudnék ebből oldani, és a kettőnk viszonyán is segítene, rossz ezzel együtt élni. (hozzátenném, szerintem közrejátszhat ebben az is hogyén egy véletlen baba vagyok, nem akartak a szüleim--- habár később nagyon jó szülők lettek, 3 másik testvéremmel együtt, és sokat köszönhetek nekik, de talán ez okozza azt hogy mindig úgy érzem, engem nem fogad el senki...)

tovább nem tudom folytatni a kisregényt :)


keresztények vagyunk, és nagyon örülnénk egy hasonló világkéű, jó kisugárzású terapeutának. (aki lehetőleg nem akaszt le marha sok pénzt rólunk)

Tudtok ilyet?

Illetve sok tapasztalatot várnék, hogy hogy kell elképzelni az ilyet, és hogy vakiknek segített-e.



2012. szept. 3. 09:30
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
48%

Én tudnám javasolni nektek a családállítást is, mert hamar a probléma mélyére hatol. Intenzív és hatékony módszer, de javasolt utána eljárni legalább néhány alkalommal egy pszichológushoz is, hogy átbeszélhessétek vele a családállításon történteket. Ha ilyen kell, őt tudom tiszta szívből javasolni: [link]

A másik javaslatom (ahogy a kérdésben is írtad) egy jó párterapeuta, aki ha nem is feltétlenül keresztény, de tiszteletben tartja, hogy ti azok vagytok, esetleg maga sem utasítja el a vallást/vallásosságot mint olyat. Egy jó terapeuta helyén tudja kezelni ezeket a dolgokat, még akkor is, ha ő maga nem vallásos, szóval emiatt szerintem ne aggódjatok. Sokkal fontosabb, hogy a szakmájában hozzáértő legyen, és a személyiségével elnyerje a bizalmatokat, ekkor fogtok tudni ugyanis jól együtt működni.

Remélem, sikerül segítséget találni. Azt gondolom, nem is annyira a módszer számít (pszichodráma/családállítás/miegyéb), hanem mindkettőtök elszánása, hogy változtatni szeretnétek. Ez a legjobb alap bármilyen terápiához!


Hogy mire lehet számítani egy pszichológusnál? Valami ilyesmire: [link]

2012. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én is majdnem írtam a családfelállítást is, de nem mertem, mert ehány állító, annyiféle "filozófiai háttérrel" rendelkezik... nagyon sokan az ezo-vonalon mozognak, és az nektek nem tetszene...


Amúgy Angster Máriát láttam már állítani, vér profi, és a szakma is annak tartja tudtommal. Van saját honlapja, megtalálod.


És igen, ti akartok változtatni, és mertek mélybe nézni -- ez nagyon jó. Készülj fel, hogy lesznek megtorpanások, hátralépések, de egészében mégis egy szép és szükséges folyamat kezdődik. :)

2012. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nagyon köszi! Te milen érintettségű vagy? voltál valamelyiken?

egyébként minden szavaddal egyetértek.

2012. szept. 4. 19:17
 14/24 A kérdező kommentje:
Bocsűnat ezt az utolsó előttinek szántam, közben jött az utolsó válasza. neki is köszönöm, utánanézek.
2012. szept. 4. 20:57
 15/24 anonim ***** válasza:

ha Pál Ferivel szeretnék beszélgetni, akkor nem az előadása után, hanem a templomban keresném fel.:)

és akit ajánlana, ahhoz is elmennék.

[link]

2012. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

még ez is egy lehetőség:

[link]

2012. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

A kérdező kommentje:


Kedves utolsó nagyon köszi! Te milen érintettségű vagy? voltál valamelyiken?

egyébként minden szavaddal egyetértek.


Szívesen, remélem segíthettem.:-) Én voltam az általam ajánlott családállításon, és nagyon-nagyon jónak találtam. Páromat is elvittem, és neki is rengeteget segített. Ezért tudom tényleg nagyon ajánlani őt.

Párterapeutát viszont sajnos nem ismerek olyat személyesen, akit tudnék ajánlani...

Én nem tartozom semmilyen felekezethez, de a "magam módján" hiszek egy felsőbb, a sorsunkat irányító erőben, és így azon pszichológusok táborát gyarapítom, akik tiszteletben tartják és elismerik a vallások létjogosultságát.:-)

2012. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Remélem még nem késő leírnom a tapasztalatomat párterápiáról.

Először az ár: 15,000 Ft / alkalom. Mi hetente jártunk pár hónapot, majd 2 hetente jártunk, összesen szinte 1 évet.

Ezért a pénzért egy nő és egy férfi pszichológus foglalkozott velünk egyszerre 1,5 órát.

Ők csak kérdeztek, mi válaszoltunk. Volt sírás, nevetés, düh, félelem... Szerencsére nekünk jól ért véget, mert megmentettük a házasságunkat és sokkal erősebb és jobb lett.

2012. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

elfelejtettem írni, hogy mi hova jártunk és kihez.

Pszichofészek: Dr Soós István és Mantuano Erika

Kiváló szakemberek.

A vallás (hit) nem lehet gond.

2012. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves utolsó!

nagy vonalakban le tudod írni hogy nálatok milyen gondok voltak?

2012. okt. 6. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!