Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire preferáljátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire preferáljátok a házasság kötést? Lehet ugyanakkora értéke annak, ha házasság nélkül együtt élsz valakivel, mint annak, ha házasok vagytok?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 21:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen lehet ugyanakkora értéke. A házasság nem az érzelmeket, hanem a jogi, társadalmi viszonyokat változtatja meg: a párod hivatalosan is a rokonod lesz, ezentúl hivatalosan is egymáshoz tartoztok, ha úgy döntötök a osztoztok mindenben vagyonilag is. Nálunk nem volt kérdés, hogy a házasság mellett döntsünk, ezt nem is bántuk meg, de van, akinek nem sikerült ilyen jól. A házasságban tágabb értelemben tartozunk a másikhoz (nem csak érzelmileg), de nagyobb a kockázata is. Minden pár maga dönti el, milyen jellegű kapcsolat nekik a megfelelőbb és ez a döntés nem von le semmit az egymás iránt táplált érzelmek értékéből.
2012. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
27%
Pedig a házassági szerződésnek pont hogy a hűségre kellene, hogy indítson, még hozzá hosszú évekre szólóan, az meg, hogy örök szerelem, azt meg inkább hagyjuk, mert olyan nincs, nem is kell rá számítani, de a szeretet megmaradhat, és dolgozni is kell rajta, és mi fog rá indítani, hogy évekig küzdj a kapcsolatodért, ha mondjuk nem köt egy házassági szerződés? Ugyanis semmit nem ér, ha már eleve úgy vágsz bele egy kapcsolatba, hogy mi van ha egyszer vége lesz, inkább nem kötök házasságot... Az aztán egy kívánatos kapcsolat, amikor úgy helyezkedsz benne, hogy félig, fél lábbal már kint is vagy, menekülésre készen! És a házassági szerződés nem is társadalmi elvárás, nem is így kell tekinteni rá. Normál esetben a párnak kellene vágynia rá. És én mindezeket gondolom úgy, hogy a szüleim házassága a lehető legtávolabb volt az 'álom házasság'-tól, a körülmények sem voltak túl rózsásak itthon. Mégis elvetem a modern felfogását a témának. DE: természetesen ez csak saját vélemény.
2012. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

az én álláspontom az, hogy sokkal szebb dolog együtt maradni mindenféle papír és társadalmi elvárás nélkül, mint ha folyton azt érezném, hogy köt valami a másikhoz. mmint hivatalos jogi dolgok. bőven elég az érzelem, a szeretet, és az egymás iránti tisztelet. ha ez megvan, akkor nem kell aláírni róla semmit, ha nincs, akkor megette a fene az egészet.


sokkal értékesebb számomra így a kapcsolatunk, még ha sokan le is néznek amiatt, h nem szeretnék férjhez menni.


nem savanyú a szőlő, pont azért nem vágyom a házasságra, mert tudom, hogy a párom elvenne, ha anno igent mondtam volna. nekem viszont bőven elég ennyi bizonyíték a szeretetére.

2012. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

"De őszintén szólva nagyon zavar, hogy manapság a sok hülye szajkózza ezt "a papír nem számít" dolgot. Nagyon sajnálom azokat az embereket, akik még nem láttak jól működő házasságot, de akkor se erőltessék a f.ságukat másra."


nyugi már :) az megvan, hogy ez csak egy internetes oldal? nem az életed múlik azon, hogy mennyire sikerül földbe döngölni az ellenfelet.

érdekes, mindig a házasságpártiak közt vannak az ilyen kulturáltak... mintha fájna, hogy már nem egyedül a ti véleményeteket szentesíti a közvélemény.

2012. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%

Aki oszinten szeret es tiszta szivbol tisztel az vallalja ezt orszag vilag elott es igen is elvesz felesegul.Aki nem hazasodik az nyitvahagy egy kiskaput a kapcsolatban.A hazassag egy szertartas egy orok szimbolum soha nem fog eltunni.Egy unnep egy oromteli esemeny egy buszke pillanat.

Aki azt allitja nem fontos az megfosztja magat egy ritualetol amire az embereknek szugseguk van.

2012. nov. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

Leírtam a 11-es válaszban, hogy nálunk nem is volt kérdés, hogy összeházasodunk, mi mindenhogy egymáshoz akartunk tartozni. De miért lenne azzal baj, ha mások meg máshogy döntenek? Attól még lehet ugyanolyan mély és boldog kapcsolatuk, csak éppen ezt máshogy fejezik ki, más az értékrendjük, mást tartanak fontosnak. "Kiskapu" meg elvileg akkor is van, ha összeházasodnak, ma már nem tekintik akkora szégyennek a válást, mint régen, nem lehet magunkhoz láncolni a másikat.


Még valami: az egyik hozzászóló szerint "érdekes, mindig a házasságpártiak közt vannak az ilyen kulturáltak... mintha fájna, hogy már nem egyedül a ti véleményeteket szentesíti a közvélemény." Elmondanám, ez nem teljesen így van. Mikor összeházasodtunk a férjemmel, meg sem tudom számolni, mennyi ellenséges beszólást kaptunk, hogy társfüggők vagyunk, meg így akarjuk a másikat magunkhoz kötni, kisajátítani, meg hogy hülyeség az egész, úgyis elválunk.

Úgyhogy nem csak a házasságpártiak, hanem az ellenzők között is akadnak sokan, akik nem bírják elviselni, ha mások máshogy élik az életüket.

Szerintem ha két ember leél együtt egy tartalmas, szeretetteljes életet házasságban, az jó, de ha úgy élnek le együtt egy tartalmas szeretetteljes életet, hogy nem házasodnak össze, úgy is jó.

2012. nov. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%

Undorító, hogy egyesek mit meg nem engednek itt maguknak...

Miért kell ennyire erőszakosan a saját nézeteiteket lenyomni mások torkán? Talán kevésbé vagytok boldogok, ha mások nem úgy élnek, mint ti, és mégis jól megvannak?

Ha a saját életetek annyira rendben lenne, akkor nem köpködnétek így másokra, szerintem.

Nekem eszembe nem jutna bárkit is megszólni azért, hogy házas, vagy nem házas. Ugyan nem értem az okát, hogy sokan miért ódzkodnak annyira a házasságtól, de ez az én életemet cseppet sem befolyásolja, miért zavarna hát? Mindenki éljen olyan formában a párjával, ahogy jól esik, a szeretet a lényeg, bármilyen közhelyes is.

2012. nov. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes a házassággal kapcsolatban itt-ott felbukkanó (nem csak ebben a kérdésben olvastam már) vélemény, miszerint az egy érzelmi szerződés. Valaki írta, hogy hűségre kötelez.


Érzelmi szerződés nincs, főleg azért, mert amint valamit aláírsz, az már külső motiváció, nem belső. Régen rossz, ha valaki azért hűséges, mert megígértették vele és nem azért, mert a saját döntése.


Ha létezne érzelmi szerződés, akkor alá lehetne íratni emberekkel, hogy mától imádni fogják a brokkolit vagy a spenótot - akkor is, ha addig inkább fintorogva kidobták.

2012. nov. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%

soha nem akartam házasságot

sok sok indok miatt de ezt mindegy


most még is az vagyok mert az élet belekényszerített és utálom h meg kellet tennem ezt a lépést

de sajnos az a 50 ezer amit nyertünk rajta (családi adókedvezmény) igen is számít így nem veszítjük el a lakást a hitel miatt :-(

2012. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%

Én házasság párti vagyok, de szerintem nem ettől függ a kapcsolat mélysége, milyensége.

Aki nem szeretne házasodni az nem fog, nem lesz ettől rosszabb, és én se jobb, hogy házasodok.

Nekem csak egyszerűen jobb érzés belül, nem tudnám leírni.

2012. nov. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!