Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a egy házasságban a felek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a egy házasságban a felek nem engedik megnézni a másik telefonját, akkor miért kell egyből arra gondolni hogy titkolnivalója van?

Figyelt kérdés
Még ide sorolnám az emileket,facebook fiókot.
2013. máj. 22. 11:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha betegesen nem engedi használni, nézni a mobilját, ott sztem bajok vannak. Nyilván, kulturált ember nem kutakodik a másik telefonjában, de vannak olyan esetek, amikor mondjuk az egyikük mobilja elromlik, akkor ne használhassa a párjáét, mert jaj, az az övé? Ez így nekem nem stimmel.

Az persze más kérdés, hogy a levelezésébe, facebook-fiókjába jelszóval nem lépek be, hacsak nem kér meg rá. Kutakodni nem szoktam, nem a stílusom, és nem is illik.

2013. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Amúgy nem kell kisarkítani a dolgokat. Ha valakinek nincs titkolni valója nem "tiltja" a telefon nézegetést stb.


Ha valaki bízik a másikban, nem nézegeti a telefonját, max ha közös a számla és lekérdezi az egyenleget, vagy épp unatkozik és játszani akar a párja okos telefonjával stb.


Nem tilos, nem kutakodik senki egyszerűen csak együtt élnek, vannak közös dolgaik.

2013. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi engedjük egymásnak, viszont pl. engem nagyon zavar, ha belenéz a gyakori kérdéseken a kérdéseimbe és válaszírásaimba. Nem azért mert titkos, de az ember azért mégis szégyell bizonyos dolgokat, úgy gondolom kinevetne érte vagy butának tartana miattuk. És azt sem szeretem, hogy az én monitoromon nézi, mit nézek éppen (híroldal, akármi) mikor előtte is van egy monitor, ha érdekli valami, nézze meg magának és ne azt nézze, hogy én mit nézek. :) De azért ebből nem szoktak viták lenni.
2013. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez az egy ami tényleg engem is zavar, mert mindig kiröhög :D Nem a válaszaimat, hanem a kérdéseimet. De ez se azért, mert titkos, csak tényleg mindig kiröhög...
2013. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Ha ő ir emilt akkor nyilván nem nézem mit ir,ahogy ő sem nézi mit gépelek éppen a gyakorin.Ha telefonálunk akkor kimegyünk.Egymás telójához nem nyulunk,nem vesszük fel egymás telefonját,ha hivás van szólunk a másiknak,ha sms jön úgyszintén.

Nekem van facebook fiókom neki nincs,csak akkor léphet be ha megkérdezi,csak úgy magától hogy szétnézne úgy nem.

2013. máj. 22. 11:42
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a belépéssel van gond, hanem egyszerűen a másik reakciója erre a kérésre sok esetben indikátor. A párom se tud belépni a facebookomba, de ha megkérné, megengedném, persze csak a jelenlétemben. Egyszerűen azért, mert mondjuk vannak üzenetek, amik nem rá tartoznak. Például amelyikben a barátnőmnek panaszkodtam róla, mikor összevesztünk, vagy amiben az anyukájától kértem segítséget, hogy mit adjak neki szülinapjára.

Viszont sokszor a megcsalás derül ki úgy, hogy a másik fél láthatóan nagyon felkapja a vizet a kérdésre. Emiatt sokszor az ember már eleve arra gondol, hogy valami nem klappol, ha a másik nem engedi.


Egyébként szerintem felfogás kérdése. Vannak, akik úgy tekintik a párkapcsolatot, házasságot, hogy onnantól ők ketten egyek. Az ilyen párok azok, akik gond nélkül felveszik a telefont, minden jelszót tudnak egymás cuccaihoz, és teljesen elképzelhetetlen, hogy pl. külön menjenek nyaralni. Aztán vannak, akik ha nem muszáj, össze se költöznek, és a magánszférájuk fölött árgus szemekkel őrködnek. Meg persze mindenféle átmenet. Nincs ezzel semmi gond, amíg konszenzusra tudnak jutni :)

2013. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert ez tényleg a bizalmatlanság jele. Komoly párkapcsolatban megnyugtató tud lenni az, ha mindkét fél érezheti azt, hogy a másiknak nincsenek magánéleti titkai előtte. Ehhez egy gesztus az, hogy privát kommunikációját (hívások, üzenetek, weboldalak látogatása...) a másik fél előtt nem titkolja.


Pl. általában finomabb szex oldalak látogatásához még nem használók böngészőben inkognitómódot, előzményeket nem törlöm. Viszont ha extrémebb szexoldalakat látogatok, akkor már használom az inkognitó módot.

2013. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Mi sem vesszük fel a másik telefonját ha hívnak.

Nem is szoktuk csak úgy nézegetni, ha valami kell, akkor elkérjük. E-maileket nem nézzük, ha egymás mellett vagyunk nyilván nem megyek ki, fb nekem nincs, páromnak nem tudom-azt mondja nincs.. viszont ha wc-n van, nem tudom mit csinál a telrfonon, wifi van, szóval...

2013. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Nyilvan arra gondol! Megis mi mas oka lehetne, mint hogy nem akarod, hogy tudja mirol levelezel, smsezel? De egyreszt ez nem problema, egy hazassagban sem kell mindent megosztani a masikkal. Masreszt viszont az sem normalis, ha valaki a parja emailjeit, smseit akarja nezegetni. Ennyire nem bizik benne?
2013. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Nálunk nem házasság volt ugyan, hanem párkapcsolat, de en mindig engedtem, hogy használja a telefonomat - nem volt titkolni valóm. Aztán egyik nap csörgott a mobilom es egy kedves barátom elkezdett velem ordítani, le hordott mindennek, hogy mit képzelem en, minek irogatok ilyen smst, sose volt közünk egymáshoz, a barátnője teljesen ki készült, hogy mi van köztünk. En meg csak lestem, hiszen nem írtam semmit. Aztán kiderült, hogy az akkori párom kiváncsi volt, hogy valóban csak baratok vagyunk e es o irt smst a nevemben a saját telefonomrol.... Na akkor történt meg az, hogy elso lépésben kidobtam a pasit, másodikban pedig le kódoltam a telefont. A mostani párom nyilt es őszinte ember, nincs titkolnivalonk. Ugyanazt a számítógépet használjuk, tudjuk egymás bejelentkezesi jelszavát, ráadásul jelszó mentes van beállítva, mégsem jut eszébe egyikünknek sem a masik dolgai között turkálni. Nem tartozik rám. Volt olyan, hogy pl az iPadon véletlenül ranyomtam az emailjeire - bezártam olvasás nelkul es szóltam is, hogy bocs, melle nyúltam. Bármikor el olvashatnank egymás leveleit, üzeneteit - igy beszéltük meg - de nem hopp, most megnézem alapon, hanem szólunk, hogy figyelj, megnézheted az akarmidet?
2013. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!