Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti, hogy viszonyulnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogy viszonyulnátok ahhoz, hogyha a férjetek egy ilyen ötlettel állna elő?

Figyelt kérdés

A férjem kitalálta, hogy ő külföldre akar költözni. Egész pontosan Olaszországba. Úgy tervezi, hogy itthon felszámolunk mindent kiköltözünk és nyitunk ott egy kis éttermet vagy kávézót és abból éldegélünk.

Na most vannak nehézségek. Van egy vállalkozásunk. Mezőgazdasággal foglalkozunk. Több ágazatával és mondhatni elég nagyban. Egyszerűen nem tudnánk itthon mindent felszámolni. Esetleg csak elkótyavetyélni tudnánk amit eddig felépítettünk.

A másik probléma, hogy egyikünk se beszél Olaszul. Na most így azért elég nehézkes lenne a kiköltözés. A harmadik probléma a kislányunk. Szerintem nem használna neki, hogyha kiszakítanánk a megszokott környezetéből. A negyedik probléma, hogy őszintén szólva nekem se sok kedvem van külföldre költözni.

A férjem viszont hajthatatlan. Azt mondja neki elege van Magyarországból ő menni akar. Most is éppen eladó Olasz ingatlanokat nézeget a neten.


Ti, hogy viszonyulnátok ehhez?


2013. máj. 26. 19:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%

Adjál neki teret és menjen.

Keressen vendéglátói munkát kint olaszországba, menjen ki egy nyárra dolgozni. majd ezek után vagy megutálja és azt mondja, ez nehéz, kevés pénz nagy költségek, vagy annyira bele szeret, hogy képes lesz fenttartani az álmát, és ti is mehettek.


A vállalkozásotokat kiadhatjátok, vagy megveheti egy másik cég is, a gyereknek nem lesz akkora gond, a nyelv na az kellene mindenképpen.

2013. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Miért pont Olaszország?Szerintem ott nem olyan könnyű az élet,mint mondjuk itt a közelben.Ha itt a közelbe mennétek valamerre,akkor nem lenne muszáj azonnal eladni mindent.Mondjuk Ausztriában meg Németországban könnyebb letelepedni és elindítani egy minőségi életet,jó vállalkozással.A kislányodnak ez később lenne csak jó,most nem lenne neki olyan érdekes.

Én amúgy benne lennék a külföldre költözésben,bármikor.De Olaszországban semmiképp.

2013. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
72%

Azt mondanám, hogy menjen készitsen elõ mindent és, ha OK,akkor utána mennék a kislánnyal. Egyébként, ha a kislány iskolakötelezett neki lenne a legnehezebb.

Egyébként valóban a férjed, nyelvismeret hiányában, mit akar kezdeni?

Szerintem meg biztosan le fog higgadni.

2013. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
53%

Előbb megtanulnám a nyelvet (olaszul 1 év alatt simán lehet társalgási szinten beszélni), aztán mennék a francba.


A kislányodnak csak akkor lenne probléma, ha már iskolaköteles, ahogy írták - 5-6 éves korukig a gyerekek fél-1 év alatt képesek szinte tökéletesen megtanulni egy nyelvet, tehát ezen ne aggódj, ha még nem nagyobb. Meg ilyen korban még a változásokat is könnyebben fogadják.

2013. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Miért pont Olaszországba akar menni? Ők is mennek lefelé a lejtőn, sajnos. Persze hozzánk képest még mindig nagyon jól élnek, de érzik a különbséget. Édesapám olasz és ebből kifolyólag Olaszországban is él, ugyan még mindig több milliós a keresete egy hónapban, de közel sem annyi, mint mondjuk öt évvel ezelőtt és ez komoly gondokat jelent neki és az egész családjának. Napi szinten keresik meg a szegény emberek, hogy adjon nekik valamilyen munkát, mert ennyi és ennyi éhes száj várja Őket haza, de Apám a saját, munkásait is alig bírja már kifizetni. Ő is inkább költözni akar, de persze ez számára lehetetlen. Én is szeretnék Olaszországba menni, de most nem szabad, ezt mondd a férjednek.
2013. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

1. Az otthoni vállalkozást ugyan fel lehet számolni, de elég kockázatos.


2. Az, hogy nem beszélitek a nyelvet, viszont igen komoly akadály. Kértezd meg a férjedet,- feltéve, hogy véletlen sikerülne elinditani valamit - hogy hogyan akar a vendégekkel kommunikálni, honnan tudja, hogy ki mit akarna?


3. A kislányotoknak lenne a legkevesebb gondja, nagyon rövid idön belül beilleszkedne és megtanulná a nyelvet is, tehát neki inkább elönyös lenne.


4. Ahhoz, hogy te nem akarsz külföldre menni, jogod van, ezt a férjednek tudomásul kell vennie.


5. Viszont éppen Olaszországban éttermet vagy kávézót nyitni nem szerencsés, mert ezekböl eleve rengeteg van, és amit ti tudnátok ajánlani, arra nem sokan lennének vevök. A magyaros kajákat nem szeretik, kávét meg sokkal jobbat föznek, mint a magyarok. De eleve egy ilyen jellegü üzlet beinditásánál legalább fél év az, amire elindulna a dolog, addig csak veszteséges.


6. Ha a férjed körülnéz a neten, akkor rájön, hogy annyi pénzetek nem lesz, amiböl megfelelö méretü ingatlant meg lehetne venni, megfeleöen berendezni, legalább fél évre a megélhetéseteket meg az üzlethez szükséges beszerzéseket ki tudjátok fizetni.


7. A helyedben ILYEN módon nem mennék, mert semmi alapja sincs. Elöször tanuljon meg a férjed felsöfokon olaszul, szerezzen megfelelö szakács/cukrász képesitést, meg gazdasági, üzletvezetési ismereteket, és csak UTÁNA lehetne egyáltalán gondolkodni az ötleten.

2013. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
82%

Sztem ha az itteni dolgaitokat rendezni tudnátok SEM lenne annyi pénzetek, hogy egy kisebb kávézót tudjatok nyitni.Bérelni meg eleve nem érné meg.Nyelvtudás nélkül meg egyáltalán hogy jut eszébe :-/


Én megmondanám, hogy ebben nem leszek partnere és a gyerekem jövőjét meg ne akarja kockáztatni!!!!

2013. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Én felelőtlen döntésnek tartom főleg, hogy nem beszéltek olaszul. De a legfontosabb. Ha Te nem akarsz menni, ne menj! Ez túl nagy lépés! Menjen ki Ő egyedül, vagy bejön neki, vagy nem, bár inkább hiszem, hogy nem és akkor eldönthetitek hogyan tovább. Ha bejön még mindig ott van, hogy Te akarsz-e menni, vagy váltok. Ha nem jön be neki, akkor meg visszajön és folytatjátok ott, ahol abbahagytátok, bár valószínű az itthoni vállalkozás nagyon megsínyli.


Én nem mennék ilyen labilis, kiszámíthatatlan helyzetben.

2013. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan akar bármiféle üzlet vezetői, vendéglátós tapasztalat nélkül saját éttermet nyitni???? Azt sem tudja mi fán terem! Egyáltalán utána nézett h Olaszországban milyen engedélyek kellenek es hasonlók?
2013. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Szerintem egyébként ő azért akar kimenni mert már nem akar dolgozni.

Ő szerintem úgy tervezi elad itthon mindent, ott megnyitja az éttermet amihez lesz egy üzletvezetője és ő csak ott el tingli-tanglizik. A pénz szerintem nem érdekli. Az itthoni dolgainkért (ha elbírnánk) adni elég sok pénzt kapnánk. Csak annak a kamataiból megtudnánk élni.

2013. máj. 26. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!