Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnám megnyugtatni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megnyugtatni, hogy ne aggódjon ezen a férjem?

Figyelt kérdés

Jól fizető, de minden más szempontból borzalmas munkahelyen dolgozik. Évek óta váltani akar, egyértelműen kicsinálja a munkája.

Egy rokonom ajánlott neki állást most. Anyagilag rosszabb lenne, de hosszú távon megkereshetné a mostani fizetését (fix+jutalékos munka, első hónapokban valószínűleg csak a fix fizetést kapná a betanulás miatt).


Kapcsolati tőkéje most nincs, a jelenlegi munkakörnyezetében inkább mutyizós, paraszt stílusú emberekkel van körülvéve (sajnos a főnökeire is igaz ez). Az új munkakörben ennek az ellenkezője lenne.


A férjemet ismerve, törekvő, jó képességű, nagy munkabírású ember, szerintem egy éven belül még jobban is keresne, mint most.


Ő nagyon vacillál amiatt, hogy kevesebbet keresne. Jelenleg az én fizetésemből élünk, az övé teljes egészében megy megtakarításnak. Néha az enyémből kicsúszunk 10-20 ezerrel, de ez is amiatt, mert nem feltétlenül fillérezünk ki mindent. Ha nagyon akarjuk, vígan kijövünk az én fizetésemből is, maximum hónap végén nem veszünk még plusz egy akváriumot teljes berendezéssel, mert éppen eszünkbe jutott, hogy de vicces lenne halakat tartani. (Tehát ilyenek miatt csúszhatunk ki az én fizetésemből, nem napi betevővel)


Van annyi megtakarításunk, hogy ha ma mindketten munkanélküliek lennénk, egy évig ugyenezen a színvonalon elélnénk. Két ingatlanunk van, az egyik bérbe adva, az is egy fix bevétel - ennek kisebb részéből lakáshitelt fizetünk, nagyobb része szintén megtakarításba megy. Ha a megtakarítást és a lakást hirtelen ellopnák, még mindig ott vannak a szüleim, őket rendszeresen le kell állítani, hogy nincs szükségünk anyagi segítségre, ne adjanak pénzt. Tehát védőhálónak még ők is ott lennének, mondhatni bebetonozott az anyagi helyzetünk.


Gyereket most szeretnénk, nem tervezek sok évig itthon maradni. Az utána járó ellátások a fizetésem miatt szintén jó összegek lennének, anyagilag ez sem borítana sok mindent. Sőt, jelenleg dohányzunk mindketten, a gyerek miatt erről muszáj lesz leszoknunk, csak ez a felszabadult összeg is elég lenne a gyerekkel kapcsolatos kiadásokra.


Ennek ellenére teljesen rágörcsölt az anyagi részére. Igen, kevesebbet keresne, de rengeteg lehetőség nyílna meg előtte. Elképzelhetőnek tartom, hogy az új munka miatti sok ismeretség (cégekkel állandó kapcsolattartás) akár még újabb álláshoz is segíthetné. Évek távlatában nézve csakis jól járhatna vele.


Őszintén szólva már kezd idegesíteni, hogy ennyire görcsöl azon, hogy kevesebb lesz a bevétele, miközben számos pozitív, előremutató változással is járna a munkahelyváltás. Hogyan nyugtassam meg, hogy bár vannak értelemszerű bizonytalansági faktorok (melyik új munkahelynél nincsenek?), ennyi kockázatot érdemes vállalni?


2013. jún. 8. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem túl erőszakos vagy vele, felnőtt ember, döntse el hol akar dolgozni.

Meg hát ez a szöveg, amit lenyomsz...Kapcsolati tőkéje most nincs, a jelenlegi munkakörnyezetében inkább mutyizós, paraszt stílusú emberekkel van körülvéve ....szerintem te egy kicsit magasabb rendűnek tartod másoknál!

2013. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez egy abszolút racionális , előmenetel szempontjából teljesen normális gondolkodás akkor,ha az ember még kezdő és fiatal. Látni kell,hogy az asszony az nagyon "praktikusan "gondolkodik ,de észreveszik -e azt,hogy az életnek azért vannak érzelmesebb oldalai és dolgai is. Sajnos ezt hozta a világ. Megkérdezem az életükbe bele fér a "lamúr" !
2013. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy paraszt stílusú a főnöke? Beszéltél már egyáltalán parasztokkal? Nagyon fenn hordod az orrodat.

A férjed helyében én sem mennék dolgozni rokonhoz, főleg, ha az a feleségem rokona és az állás is jutalékos! Az ilyen munkahelyek hosszútávon komolytalanok és sok konfliktus okozói.

Az számomra különösen visszataszító, hogy gyereket akarsz, akit majd dajkára bízol.

A férjed felnőtt ember, hagyd rá a döntést.

2013. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Rokonhoz, föként ha nem a sajátja, hanem a felesége, nem megy értelmes ember, mert igen gyakran a fejéhez fogják vágni, hogy csak szivességböl vették fel.


2. "fix+jutalékos munka, első hónapokban valószínűleg csak a fix fizetést kapná a betanulás miatt" - ebböl garantáltan CSAK a fix-et kapná még évek múlva is, mert "ugye megérted, most nem tudok többet adni, mert kell az üzletbe" - ezt a szöveget hallaná állandóan.


3. A meglévö, jól fizetö állást otthagyni ennyire bizonytalan állásért, ahol a feleség rokonainak a jóindulatára szorul, teljesen értelmetlen dolog lenne, ezzel csak függö helyzetbe kerülne.


4. Olyan munkahelyre, ahol KEVESEBBET keres valaki, mint elötte, hülyeség lenne elmenni.


5. Az, hogy SZERINTED a rokonok jobbak lennénenk fönökként, mint a jelenlegi amilyen, ezt elöre senki sem tudhatja, és föként a "nagyvonalú, sikeres" emberek azok, akik fönökként még a börét is lehúzzák a dolgozóiknak, föként ha szegény rokon.


A férjed helyében semmiképpen sem mennék ide át, mert minden vonalon csak ráfizetne. Te meg eleve jobban tennéd, ha nem ennyire eröszakosan akarnád, hogy a te rokonaidat gazdagitsa.

2013. jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A rokon nem tulajdonos, szintén alkalmazott a cégnél. Bővülnek, ezért új embereket keresnek. Mivel hasonló típusú munkakörben dolgozik, ezért az illető felhívta és megkérdezte, hogy érdekli-e. Mindezt nem rajtam keresztül, én a férjemtől értesültem az egészről.


A jelenlegi munkahelyén nem egyszer önkényesen változtattak a bérén (nem pozitív irányba!), a fizetése nagy részét feketén kapja. Gyakoriak náluk a lopások, sikkasztások, adócsalások. Ez nyílt titok, mégis megtartják az ilyen embereket a cégnél.

Az egyik főnöke a munkahely egyik tárgyalójában hetente tart kokainozós-qrvázós pókerpartikat, a másikat pszichiátrián kezelték skizofréniával.

Nem gondolom, hogy építő jellegű környezet lenne ez.

2013. jún. 8. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!