Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem, uram, párom, társam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem, uram, párom, társam?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 11:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Férjem :) néha uram :) nekem ez így jó :)
2013. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
14%
Értelmiségi körökben nem használják a "párom" szót. Ebből sejthető, hogy kik használják. A diplomás proli nem egyenlő az értelmiségivel.
2013. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
A keresztnevén. :) Férjem még nem, barátom már nem, mert nem vagyok tizenéves, a párom szót pedig valahogy képtelen vagyok használni, mert nekem mindig az ugrik be, hogy párja a zokninak van. Persze ezzel nem akarom megsérteni azokat, akik így mondják.
2013. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
83%
Férjem, így emlegetem mindenütt. Az "uram" az nevetséges, szerintem csak falusi öregasszonyok használják, a párom meg a társam szerintem akkor használatos leginkább, ha nincsenek összeházasodva.
2013. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
barátom. 20 évesen 3 éves kapcsolatban ez még elmegy. a párom szótól idegenkedek, szóval házasságig marad a barátom, aztán férjem. amúgy baráti körben az uram, a gyerek, a kölyök, stb., ő meg engem rendszeresen az asszony-ként emleget :)
2013. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

"Értelmiségi körökben nem használják a "párom" szót. Ebből sejthető, hogy kik használják. A diplomás proli nem egyenlő az értelmiségivel."


Ez érdekes, kicsit körülírnád jobban, miért démonizálod a "párom" kifejezést? És hogy kik használják? És ez miből sejthető?

Néhányszor már kifejtettem, hogy ez az "életem párja" szókapcsolat lerövidült formája, és mint ilyen, szerintem szép is, praktikus is. Ráadásul én már hallottam sokadik generációs zsidó értelmiségitől, régi magyar orvoscsaládtól, virágkötőtől, fodrásztól, tanítónőtől, "szittya ősmagyar" mérnök ismerősömtől, tehát nem érzem nagyon egységesnek a használói kört.

2013. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag férjem idegenek elõtt, ha ismeretségi körben emlegetem, akkor a keresztnevén hivom.
2013. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

legtöbbször páromnak nevezem, de a barát is előfordul (annak ellenére, hogy jegyben járunk).

26/n

2013. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Én a keresztnevén szoktam emlegetni. Az egyik barátommal beszélünk róla, mindig "az uramnak" hívja, de csak poénból..

Egymásközt meg több furi becenevet is használunk.

2013. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt mondom, férjem.
2013. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!