Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem, uram, párom, társam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem, uram, párom, társam?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 11:52
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
42%

Én egyetértek a 12. válaszolóval. Párja a galambnak van.

Lehet engem is lepontozni.

Egyébként a keresztnevén emlegetem, ahol nem ismerik ott férjemként.

2013. jún. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
69%

Ha ezekből kell választani akkor a párom. Különben meg a barátom.

Nem félreéthető, hiszen A barátom, nem pedig EGY barátom.

2013. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
90%

Nem pontozok senkit se le, de azért jegyezzük már meg, hogy párja nemcsak a galambnak meg a zokninak van, hanem már a Bibliában is az első emberPÁRról volt szó. PÁRkapcsolatban vannak, akik már összejöttek, jegyesPÁR az eljegyzett két ember együtt, házasPÁR, akik már túl vannak az esküvőn, PÁRterápiára járnak, akik már nagyon rég túl vannak az esküvőn, és PÁRos sírkövet rendelnek, akik végképp kiöregedtek.


Továbbá iszonyatosan érdekelne, ki és mikor kezdte el ezt, hogy "párunk"-nak nevezni azt az embert, akivel párkapcsolatban állunk, az gáz. Nem kötekedésből. Tényleg, a legmélyebben és legőszintébben érdekel, mi az oka, mert ez még sose derült ki.

2013. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Bocs #31, de erről a szövegről mindig hajdan volt iskolai KISZ-titkárom képe jelenik meg előttem... az ő dumája az volt, hogy "alapszerve a lónak van, ez KISZ alapszervEZET"... egyébként jány volt az istenadta... és biztosan nagyon értelmiségi:)))
2013. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
33-assal értek egyet, a "pár" kifejezés nagyon jól utal két egyenrangú emberre, akik összetartoznak, egymás társai. Nincs vele semmi baj. Nekem valamivel jobban is tetszik, mint a "barát/barátnő", mert az nekem még mindig kicsit inkább barátságra, mint párkapcsolatra utal. Van egy-két férfi barátom és mikor még a férjemmel csak együtt jártunk, nem szerettem rá ugyanazt a kifejezést használni, mint rájuk, ezért akkor inkább a "párom"-nak mondtam. Később a vőlegényem, aztán a férjem.
2013. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Párom, férjem. Mert párja csak a zokninak van, meg nekem;)
2013. jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
54%

Így, ebben a sorrendben! :)

A pasi/faszi/hapsi/csávó/barát szót kizárva minden jöhet.


24N

2013. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Nekem volt osztálytársam, ismerősöm, kollégám, majd udvarlóm, vőlegényem, s most férjem, esetleg házastársam.

Számomra ez így természetes, mivel házasságban élek.

Újabban, mivel már sokan nem kötnek házasságot, elterjedt az, hogy rádióban, tv-ben, magánbeszélgetésekben egységesen páromként említik a társukat, beleértve a férjüket - feleségüket is.

2013. jún. 12. 10:17
 39/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez így van, és valszeg azért van így, mert az ember a saját párkapcsolati státuszát még csak-csak tudja, de a beszélgetőpartnerét sok esetben nem, és nem akarja hibásan megjelölni - (mert vannak, akik ebből hiúsági kérdést csinálnak, egyébként számomra tök értelmetlen módon) - tehát marad a semleges variációnál, és ezt szokja meg.
2013. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Anyukám uramnak szólítja.

Én páromnak

2013. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!