Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha egy férfi csalja a feleségé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férfi csalja a feleségét akkor miért mindig csak a feleség a hibás?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 21:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerű a válasz,hogy miért a feleséget hibáztatják,ha a férj megcsalja.Még pedig ez a válasz:

-Azért mert nem veszik számításba,hogy a feleség:

1.Hetente többször mos a férjre,

2.Minden nap vagy minden másnap főz rá,

3.Eltakarítja a férj után a mocskot,

4.Gyereket/gyerekeket szül a férjnek,

5.Dolgozik is(feleségeknél is elég gyakran előfordul),

6.Na meg bevásárolnak(és sokszor nem ruhákat,hanem kaját,meg ami még szükséges).

ÉS MINDEZT A FÉRFIAK TERMÉSZETESNEK VESZIK,de miért?Mert anyukától is ezt szokták meg.


Az átlagos férfi nem mos,nem főz,nem takarít és még a gyerekre is lopva akad ideje,vagy már csak a jóéjt puszira marad idő!

DE MI NEM KÖVETELHETJÜK EZT,mert ti erre mit mondanátok?:"Ezek nem férfinak való dolgok!Ilyeneket egy férfi sem csinál!"

De,elárulom,hogy néhány férfi minimum elmosogat.

Amúgy meg mi csak annyit várnánk tőletek,hogy ne csaljatok meg minket!Ezekután ugye nem nagy kérés ez?

Mert szerintünk nem.

2013. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"...ahelyett hogy felnőtt emberhez méltóan vállalná a felelősséget azért mert ő IS hagyta tönkremenni a házasságot?"


A félrelépő fél miért nem gondolja végig, hogy felnőtt emberhez méltó-e az, hogy hülyére vesszük a másikat, miért nem képes felnőtt, érett emberhez méltóan, egyenes gerinccel, tisztességes úton megoldani a problémáit, felismerni és beszélni róla és ha nem megy a buli akkor emberhez méltóan kiszállni belőle?


Miért? Mert félrekamatyolni, másikra mutogatni, vádaskodni könnyebb, mint problémát megoldani, felismerni és kimondani, hogy baj van, konfrontálódni, szembenézni a problémával, lezárni valamit, pakolni és újra kezdeni.

És innentől kezdve tök mindegy ki lépett félre a nő vagy a pasi mert ma már a nők sem angyalok.


Egyesek képtelenek arra, hogy intelligensen kommunikáljanak, nincs probléma megoldó képességük inkább lenyelik a problémát és máshol panaszkodnak pedig egy kapcsolat arra való, hogy ketten építsék, szépítsék és javítsák ha arra van szükség.


"Miért nem gondolja végig hol hibázott"


Önvizsgálatra mindig szükség van de néma gyereknek anyja sem érti szavát. Ha a párja nem szól, hogy szivi ez nem tetszik az ember könnyen hiszi azt, hogy minden rendben.


Ha a kesergő fél nem beszél és nem próbálja megértetni magát és nem mondja el a gondolatait és inkább félremegy akkor már nem ér a megcsalt felet hibáztatni.


Ha a férfi mindent megpróbált és az asszony mereven elzárkózik még a beszélgetéstől is akkor az asszonyka igya meg, amit főzött de én mindig azt mondom a megcsalás nem old meg semmit ezzel az ember csak a problémáit halmozza és úszik a saját nyomorában.


A megcsalás nem ok hanem kifogás.


Igaz, hogy egy kapcsolathoz, a működtetéséhez két ember kell de egy is elég, hogy taccsra vágja.


Szerintem sokunknak van ilyen a környezetében.


Barátnőm úgy ment férjhez, hogy a férje (már csak ex) már az esküvő előtt évekkel csalta ezerrel de azért elvette...minek? Ki tudja! Nem kényszerítették, nem állították falhoz, nem könyörögtek neki. Talán kellett egy ingyen cseléd. Meg valaki, aki gyereket szül. Aztán az esküvő után is folytatódott a viszony, amiből lett egy másik gyerek.

Mit lehet erre mondani? Hol hibázott a feleség? Mi a bűne? Hogy vak volt és behülyítették?

Pedig kedves, csinos, értelmes, csupa szív-lélek, mosolygós, gondoskodó lányról beszélünk.


Hozzáteszem a válás után pár hónappal az ex már ott rágta a barátnőm küszöbét és vissza akarta sírni magát és, hogy mekkora marha volt persze eredménytelenül.


És hány olyan rendes pasi van, aki olyan nőt vesz el, hogy az ember csak pislog ki a fejéből.


Néha nem is kell ok. Gyakran nincs probléma a feleséggel/férjjel inkább a hűtlen félnek vannak problémái önmagával és az erkölcsi szintjével.

Az bőven elég, ha az ember párja egyszerűen csak gátlástalan. És az ilyenek vérprofi módon palástolják a gyenge jellemüket.

Elég ha ott a csábító alkalom és hiába kap meg otthon mindent azért azt a másikat sem hagyja ki mert képtelen uralkodni magán és nem fog estig várni az asszonyra/férjre.


Lehetsz akármilyen jó ha a partnered egy patkány.


Nagymamám mindig azt mondta ritka a jó házasság mert a jó emberek általában valami rettenetes perszóna karmai közt végzik a rendes nők meg valami tróger alak mellett.

Ritkán talál egymásra két jólelkű, becsületes ember.


Sok pasinak és nőnek lenne alkalma lelépni ha olyan rettenetes lenne a házassága, lenne hová menniük, van saját pénzük de nem teszik. Talán nem is olyan rossz az a megszokott bútordarab odahaza...Vagy csak lusták és gyávák hozzá.

A megszokás nagy úr változtatni meg fárasztó.

2013. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

"Barátnőm úgy ment férjhez, hogy a férje (már csak ex) már az esküvő előtt évekkel csalta ezerrel de azért elvette...minek? Ki tudja! Nem kényszerítették, nem állították falhoz, nem könyörögtek neki. Talán kellett egy ingyen cseléd. Meg valaki, aki gyereket szül. Aztán az esküvő után is folytatódott a viszony, amiből lett egy másik gyerek.

Mit lehet erre mondani? Hol hibázott a feleség? Mi a bűne? Hogy vak volt és behülyítették?

Pedig kedves, csinos, értelmes, csupa szív-lélek, mosolygós, gondoskodó lányról beszélünk."


Nem tudod, mi a bűne?:-o

Megmondom én!

Szokatlan nézőpontból - de csak innen van válasz a kérdésedre.

"Szeresd magadat mint felebarátodat!"

Ugye?

Itt leinkább úgy szokták félreértelmezni, hoyg saját magadat mások mögé kell helyezni. Pedig NEM!!

Mégis hogy jön BÁRKI ahhoz, hogy Isten teremtményét (saját magát) mások mögé helyezze, és ahogy írod ingyen cselédje és gyerekének kihordója legyen!

Ez NAGY BŰN!


Felnőtt az az ember, miért kellene róla gondoskodni?

Vegyétek már észre, hogy nem természetes mást ellátni!

Vegyétek már észre, hogy avval, hogy úgy bántok egy férfival, mint ahogy az anyja bánt, az anyjává is váltok!

Nem a partnerévé!

2013. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
96%
Lehet fiatal vagyok, és nem értek hozzá, de sosem tudtam megérteni, hogy miért hibás mindkét fél megcsalásnál? Szerintem, ha valakinek baja van, de értelmes ember, nem csalja meg a párját. Szakít vele/megoldják a problémákat. Gondolom sokszor az az ok, hogy kevesebb a szex, a férfi meg nagyon akarja, és ilyenkor elmegy máshoz. És akkor a nő a hibás, hogy nem adja meg neki, amire szüksége van. "Tiszta sor"...
2013. jún. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
36%

23:37

És ha a feleség nem csinálja meg, ami a "dolga", akkor majd a férfi besegít? Te álomvilágban élsz...

2013. jún. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%

15:

Sose választok oylan férfit, aki nem önellátó, és sose adok többet kizsolgálásban, mint amennyit kapok. Ilyen egyszerű. Akinek ez nem felel meg: lemorzsolódik. Ha ez valakinek egy fontos szempont, ahogy nekem is az, akkor nem "találja magát 10 év házasság után tudatlanul" ilyen helyzetben. Kapaszkodj meg: magamra sem csinálom meg ezeket a dolgokat, antitalentum vagyok.

2013. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

23:58

Értem, amit mondasz. :)

2013. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudod, mi a bűne?:-o

Megmondom én!

Szokatlan nézőpontból - de csak innen van válasz a kérdésedre.

"Szeresd magadat mint felebarátodat!"

Ugye?

Itt leinkább úgy szokták félreértelmezni, hoyg saját magadat mások mögé kell helyezni. Pedig NEM!!

Mégis hogy jön BÁRKI ahhoz, hogy Isten teremtményét (saját magát) mások mögé helyezze, és ahogy írod ingyen cselédje és gyerekének kihordója legyen!

Ez NAGY BŰN!"


Érdekes, amit írtál de azt hiszem rettenetesen félreértettél.


Az addig rendben van, hogy egy pasi sem szereti ha anyáskodnak felette és ha nem egyenrangúak és nincs meg a tisztelet akkor annak a kapcsolatnak lőttek.


Itt nem a barátnőm helyezte magát a háttérbe én tettem fel az épületes kérdést, minek nősül az ilyen pasi?


Mi kellett neki? Miért érte meg?

Ezen próbáltam elgondolkodni. A pasi szemszögéből.


Hogy legyen egy kényelmes otthona meg valaki, aki a feneke alá rak mindent és, ahonnan nyugodtan indulhat egy újabb portyára? Ha nem ezért akkor, mi másért érte meg a felhajtás?

Maradhatott volna éppen agglegény is és hajthatta volna a nőket kedvére. Miért kellett az az esküvő, amikor párhuzamban benne volt egy másik kapcsolatban? Nem lett volna egyszerűbb odébbállni? Vagy a másikat választani ha már olyan jó volt vele, hogy évekig megtartotta? De nem, neki palira kellett vennie valakit, aki komolyan gondolta.


A barátnőm marhára nem helyezte magát az exférje mögé és nem akart cselédlány lenni sem pedig gyermek kihordó és a férje pótanyja sem. Nem egy második kisgyereket akart hanem egy életre szóló partnert.


A gondoskodás megint egy másik kérdés.


Én szeretetből teszem. Jó nézni, amikor egy fárasztó nap után lerogyik az asztalhoz és ízlik neki, amit csináltam és szól egy jó szót. Apró, jelentéktelen dolognak tűnik de az ilyen kis homokszemek, bókok alkotják a nagyobb dolgokat. Hozzátartoznak mindkét lélek ápolásához.

Meg egy normális ember akár van kapcsolata akár nincs azért igyekszik normális lakhatási körülményeket teremteni és normális ellátást biztosítani.

Eleinte csak magának aztán a partnerének. Vica versa ez is normális helyeken munkamegosztással történik.

Tehát az ember mos, főz, takarít, vasal, hogy ne egye meg a kosz és a rendetlenség, hogy ne drága egészségtelen félkész vackokon legyen, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy csöves stb. Nem kötelező, nincs előírva. De azért jó ha az ember nem egy disznóólban él.


Én sem úgy gondoskodom a páromról, mint az anyja, hanem úgy, mint a párja. Végső soron az anyós is valakinek a felesége /jobb esetben/ tehát a feladat majdnem azonos.

Nyilván a nóziját nem én fogom megtörölni ha náthás, nem fogom kézen fogva húzni a dokihoz, és nem fogom pici fiamnak szólítani. Nem is tart rá igényt.

Anyáskodni csak a papucsok felett lehet.


De lássuk be: a fiús anyukák nem háziasszonyt nevelnek így aztán az a szerencsétlen pasi ha kikerül a nagybetűs életbe hát...komoly meló árán tanulja meg ellátni magát egyesek belejönnek alapszinten mások nem. Utóbbiak tudják melyik a legjobb pizzéria a környéken.


A gondoskodás nem egyenlő az anyáskodással. Kéretik nem össze téveszteni.

A férjek el is várják habár vannak igénytelenek, akiknek mindegy. Az is, hogy a gyerek nem tudja, mi az a közös vacsora, anyuka sütije, főztje...


Szó sincs itt arról, hogy a feleség megalázkodik és maga elé helyezi a férjét csak mert szül egy gyereket és gondoskodik a családról a gondoskodás nagyon nem erről szól. Egy férfi sem alázkodik meg ha megfogja a mosogató szivacsot.


Sajnálom, hogy úgy látod, hogy nem természetes másokat ellátni. Inkább azt mondanám nem kötelező, mindenki azt kapja, amilyet választott de, hogy természetellenes lenne...

Ellátást az ember a szállodákban meg a kórházakban kap. Nem keverendő össze a szeretetből fakadó gondoskodással. Ez nem is azt jelenti, hogy a nyakára ülök és mindent a feneke alá tolok. Ezt nem is tenném meg, munka mellett második műszak...ha valamit megcsinál nekem, hogy előrébb legyek az is a gondoskodás egyik formája.

Felnőtt ember persze. De azért mindenkinek jól esik ha érzi a párja törődését. Akármilyen formában.


A probléma ott van, hogy a hűtlen fél helyezi magát és a vágyait a társa elé.

A hűtlen fél szemében saját maga az első, mindenki más csak utána jöhet.

Márpedig egy egészséges kapcsolatban a felek egyenlő szinten vannak, egyenértékű partnereik egymásnak.

2013. jún. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"De lássuk be: a fiús anyukák nem háziasszonyt nevelnek így aztán az a szerencsétlen pasi ha kikerül a nagybetűs életbe hát...komoly meló árán tanulja meg ellátni magát egyesek belejönnek alapszinten mások nem. Utóbbiak tudják melyik a legjobb pizzéria a környéken."


Van, amelyik azt nevel, és van oylan, aki a lányát sem neveli annak. Engem se neveltek annak. Visítva kizavartak mindig abból a szobából, ahol vasaltak, hogy rám ne dőljön véletlenül a deszka.

Főzés? Anyukám sem főz.

Önellátás: én is azt eszem, amit nem kell készíteni. Eldobhatós edényból, eldobhatós evőeszközzel. az önellátás egy olyan dolog, ami a felnőttéválás része. Ha megkíméled tőle a gyereket, az élettől kíméled meg, és nem lesz élete. Az az ember, aki sosem tanult meg gondoskodni magáról, gyerek marad. Látszólag szüksége van gondoskodásra, de valójában ártasz vele neki. Én is egy nagy antitalentum vagyok, 9 éve gyakorlom az önellátást, hát kábé harmadrészét már meg tudom csinlni. De 12 évvel ezelőtt ezt nagyon kitűztem magamnak, mert szerintem kiszolgáltatott vagyok, ha ez nem megy. Természetesen nem kell mindent magamnak csinálni, hanem tisztába kell jönnöm, mit hogyan, kihez fordulva tudok megszerezni. Micsinálok egyedül egy lakásban, ha felmerül ez vagy az.. megbetegszem például. Hogyan oldom meg "a mama" nélkül. ezért élek egyedül. Nem támaszkodhatom állandóan valakire, az nem felnőtt élet, és el is vágom vele magam az igazi párkapcsolattól, amit egy másik egész emberrel szeretnék megélni.

2013. jún. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

18: Teljesen világos volt elsőre is.


"De nem, neki palira kellett vennie valakit, aki komolyan gondolta."


Csak azt lehet palira venni, aki hagyja, és arra mutattam rá, hogy ezt a tipusú paliravevést hogyan lehet lefülelni már rögtön az ismeretsé első hónapjában, nem pedig akkor, amikor többéves házasság és megcsalás után elfilózol rajta, hogy vajon mi is történt és miért.


"De lássuk be: a fiús anyukák nem háziasszonyt nevelnek így aztán az a szerencsétlen pasi ha kikerül a nagybetűs életbe hát...komoly meló árán tanulja meg ellátni magát2


Ja, azt még hozzáfűzöm, hogy ebben csak nálam ügyesebb fiúkat ismerek.:) Az én lakásom látogathatatlan, ők meg mindig vendégül látnak.:)

Ezért sem értem ezt a problémát, hogyan alakulhat ki.


"A probléma ott van, hogy a hűtlen fél helyezi magát és a vágyait a társa elé."


Ennek jelei szintén az első hónapban lefülelhetők.


"az a szerencsétlen pasi ha kikerül a nagybetűs életbe hát...komoly meló árán tanulja meg ellátni magát "


Nem tudom, ettől miért volna valaki szerencsétlen.:)

2013. jún. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!