Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek akkor is be kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek akkor is be kell segítenie a férfinak a takarításba, ha a nő nem dolgozik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 18:13
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

A 21. vagyok, így igaz, ahogy írtad, de azért ez nem nő specifikus.


Én simán tudok kereket cserélni nő létemre, és tuti, hogy a legtöbben tudnának, ha akarnának, csak beléjük rögzült, hogy ez nem "női meló".

2013. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
55%

Ha benti házimunkáról tehát nem fizikai nehéz cipekedős stb munkáról van szó akkor szerintem a kérdésre a válasz nem!


Ha a nő nem dolgozik, igen is csináljon meg minden házimunkát! Én is megtettem amikor nem volt munkám és nem haltam bele. Itt szintén csak a házon belüli takarítással kapcsolatos munkákra gondolok.


Nálunk az a helyzet, hogy a férjem 12 órában elég fárasztó munkát végez, egész idő alatt talpon van.


Én napi 8 órában 80%ban ülő munkát végzek , a maradék 20%ban pakolok, vagy felállok fénymásolni nyomtatni...és hetente csak 4 napot dolgozom a munkahelyemen. Szerdánként és a hétvégéken vagyok otthon, míg a férjem csak hétvégén.


Teljesen nyilvánvaló, hogy én végzem a házimunkát. Sokkal több időm van rá, mert kevesebbet dolgozom. Legalábbis a takarítást 100%ig mert utána úgyis újra kéne csinálnom. A az anyjától egyenesen hozzám költözött, sose élt egyedül. Mindig gondoskodtak róla, és én ezt szívesen csinálom.


A főzés a kedvencem, a mosogatás a halálom:),van még felsöprés, felmosás, ezeket minden nap megcsinálom amikor hazaérek. Illetve szerdánként és a hétvége valamelyik napján mosok és teregetek, általában szombaton, ez attól függ nincs e barátokkal való program egyik napra, vagy anyósom meglátogatása. Illetve havonta egyszer kikefélem a konyhában és a fürdőszobában a fugát a járólapok között, ami fehér és koszolódik.


Viszont a férjemnek is vannak feladatai: ezek a villanykörte csere, a csap szerelése (néha eldugul), favágás, begyújtás az ő dolga.


viszont közösen vásárolunk be és nyírunk füvet, illetve a csirkelevágás is közös művelet.


én a munkája miatt igen is ezt így tartom igazságosnak. Viszont ha pl épp sütök és szólok neki, hogy légy szíves teregess ki mert leég a hús, ha nem foglalkozom vele, akkor megteszi. Vagy pl én az istennek se tudok tükörtojást csinálni mert nekem folyton szét szakad:( azt is megcsinálja nekem amikor megkérem....


Ő pl nem mindig teszi be a ruháit a szennyesbe, és nem mindig viszi ki a tányérját evés után a mosogatóba, de előfordul. De ez nem zavar. Az már inkább hogy a zsebkendőket bennhagyja a ruhája zsebében és csodaszépek lesznek mikor kimosom őket... egyenlőre erre próbálom rávezetni, hogy ezt csinálja meg.


Megvannak a feladatok alapvetően, de ha némiképp eltérünk tőle , nincs belőle besértődés, vagy sose vágná a fejemhez, hogy én kevesebbet dolgozom. Mert amit nem a melóban töltök, azt itthon házimunkával. Ha benyögne egy ilyet biztos kizavarnám a teraszra aludni egy hétre. De szerencsére a férjem nem ilyen...


27/N

2013. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
31-es! Te is kiragadsz egy példát, és nem látod a fától az erdőt. Nem a képességedet kérdőjelezem meg, hanem az általános tapasztalatokról beszélek. Ez nem is azt jelenti, hogy minden férfi ért/tud mindent az autókról, se azt, hogy a nők nem. Mint ahogyan az is általános tapasztalat, hogy a férfiak ÁLTALÁBAN kevésbé hatékonyan takarítanak. Itt nem a képességekről van szó, hanem szubjektív benyomásokon alapuló tapasztalatokon az okok, és az ezekre való képességek keresése nélkül.
2013. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!