Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek akkor is be kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek akkor is be kell segítenie a férfinak a takarításba, ha a nő nem dolgozik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 18:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%

Ha a nő otthon van, akkor szerintem nem kell besegíteni a takarításba, ami persze nem azt jelenti, hogy mocskot és kupit hagy maga után, amerre csak jár a lakásban, és azt sem, hogy a neje kiskanállal megetesse.


Amúgy a pasi miért ne moshatna fel vagy porszívózhatna ha a felesége is dolgozik? Az izzót pedig minden ember ki tudja cserélni, ha nem tériszonyos, ez nem nemtől függő.

2013. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
42%
Nem
2013. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!


Bajban vagy. Már megszokta.


Most én is itthon vagyok egész nap. Az alap, hogy nem várom meg a mosással, porszívózással... stb., hanem elvégzek mindent amit tudok napközben,

de onnantól, hogy ő is hazajött, ismét "közös" a háztartással járó közös munka.


Értsd ezalatt:

ha vacsoráztunk, nem az az automatikus, hogy én pattanok mosogatni. Felváltva végezzük.

Ha valamit kiborít, ő kap a rongy után, nem tőlem várja el.

Ha megéhezik és összeüt magának valamit, nem hagy mindent szerteszét. Ha nem is mosogat el rögtön, legalább berámol a mosogatóba és elpakolja, amit kivett.

A szennyesét se nekem kell összeszedegetnem a lakás összes zugából.


Ha nem így lenne, nagyon nem örülnék, mert ez azt jelentené, hogy NEKEM vele ellentétben "soha nem ér véget a munkaidőm".

Ideiglenes háztartásbeliként vállalom, hogy 8 és 4 között rámolok utána, takarítok mindkettőnk után, de ha hazajött legyen felnőtt és csinálja a maga részét maga után.

Fordított helyzetben én is megcsinálnám.

2013. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
74%

Nem.

Ha valamelyikük nem dolgozik (akár a férfival is előfordulhat, hogy épp nincs munkája), akkor azé a házimunka, aki nem dolgozik.

Ha mindketten dolgoznak, akkor sem kell besegítenie a nő részébe, elég, ha a felét elvégzi, ami az összes házimunka 50%-a. Mert gondolom, a "segít" szót úgy érted, hogy a ráeső felén túl segít, ellenkező esetben nem segítés, hanem a házimunkából ráeső rész.

2013. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Én férfi vagyok,dolgozom,a barátnőm munkanélküli,mindent én fizetek (kaja,néha ruha,rezsi,szórakozás) ezt úgy kompenzálja,hogy mindent megcsinál,mire hazaérek!

Ebéddel,tiszta ruhával,tisztasággal vár haza.

Természetesen elmosogatok magam után,és hétvégén én is kiveszem a részemet mindenből ugyanúgy,de munka után általában hulla fáradt vagyok,már nem azért de ebben a nagy melegben szerintem mindenki alig várja,hogy befekhessen a hűvös szobába.....

Baromság hogy majd megszokja,mert én is tudok főzni (bnőm dicséri),takarítani,ha én kerülnék az ő helyzetébe,alap hogy ha otthon vagyok,segítek azzal hogy ezeket megteszem....te csak szimplán sz@rul választottál szerintem..

2013. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
74%

hát mi együtt végezzük a házimunkát,kis gyerekünk van,terhes vagyok,ő pedig itthonról dolgozik..Csúnya is lenne,ha én rámolnék,meg körbeugrálnám,gyerekkel a kezemben próbálnék porszívózni...

Ha eljárna dolgozni,akkor nyilván más lenne,de tuti kiverné a biztosítékot,ha kiszolgáltatná magát velem..nem a cselédje vagyok,hanem a felesége,gyermeke(i) anyja...Szerencsére ebben ő is hasonlóan gondolkodik..

Én szívesen főzök,mosok,stb...de ha látja,hogy valamivel nem boldogulok,vagy nem végzek,akkor természetes neki,h odajön nem pl. gépezik...

A porszívózás meg nálunk pl. az ő feladata,de már kb. összeköltözésünk óta...

2013. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem várom el, de jólesik ha segít, szokott is.


De pl ha gyerekkel van a nő otthon akkor igen segítsen be, legalább annyiban, hogy leköti a gyereket, eleinte egy nőnek sem egyszerű helytállnia otthon, ha nem dolgozik munkahelyen akkor sem.

2013. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
32%

8-as! Semmi bunkóság nincs abban, hogy az 1. válaszoló az általános tapasztalatok alapján levont egy következtetést. Nem életszerű, hogy azért, mert te értesz hozzá, a többi nő is ért hozzá. A női ismerőseimnek a 90%-a azt se tudja, miért kell az autóba az olaj. Nincs is ezzel baj.

A kérdésre válaszolva: csak akkor kell besegítenie a férfinak ilyenkor a takarításba, ha az így a nőre háruló teher meghaladná a férfi kötelességeit. Így az igazságos. Annak a módja már tetszés kérdése, a lényeg, hogy meglegyen az egyensúly.

2013. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%

Feleségem még nem dolgozik, gyes után még nem tudott visszamenni. Én szoktam neki segíteni, bár bevallom a mosogatást én sem kedvelem annyira. :) Vacsorához megterítek, mosatlant beviszem a konyhába, de legszívesebben a szobákban pakolok össze és rakok rendet.

Hétvégén viszont mindent együtt csinálunk, a porszívózást viszont feleségem nem szereti annyira így az az én dolgom :)

2013. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Férfimunkának azt tudom elképzelni, amihez fizikai erő kell. Ettől függetlenül akadhatnak olyan nők, akik az átlagnál erősebbek.

De amíg nem nehéz dolgokat kell emelgetni (gondolok itt 30 kg-os akármire, amit egy 50 kg-os nő nem fog megemelni), addig nincs férfi/női munka.

Mindent meg lehet tanulni. Kereket még soha nem kellett cserélnem, de elég gyorsan megtanulnám, ha egyszer megmutatná valaki. Mondjuk a férjem se cserélt, a szervízben megoldják.

2013. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!