Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződésről?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, én nem akarok állást foglalni, de nem értem a mocskolódást, ami ezzel kapcsolatban folyik...

2013. júl. 5. 17:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%

Milyen szerencsénk van a férjemnek és nekem, hogy nem az első válaszolók némelyike ül törvényhozói posztokon, mert akkor már rég dutyiban csücsülnénk száraz kenyéren és vízen, mert meg mertünk bízni annyira egymásban, hogy ne féltsük egymástól a szinte semmi vagyonunkat. :D


Amúgy szerintem van mikor van értelme, van, mikor csak felesleges papírpazarlás. Ha nagy vagyoni különbségek vannak, vagy ha van valami vállalkozás, főleg ha más családtag is érintett benne, meg sok más helyzet van,amikor érthető lehet.

Ha mindketten szinte a nulláról indulnak, együtt építenek fel mindent, közösen dolgoznak meg érte, akkor szerintem felesleges.

Mi biztos csak valami különleges indokkal írtunk volna ilyet.

2013. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
77%
Mi főképp azért házasodtunk össze, mert nemcsak érzelmileg, hanem társadalmilag, jogilag és vagyonilag is össze akartunk tartozni. Ha ez utóbbiakban nem akartunk volna közösködni, nem is házasodtunk volna, mert akkor feleslegesnek tartottuk volna, az érzelmek házasság nélkül is érzelmek.
2013. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
34%

VAN kötelező házassági szerződés!!!! Családjogi törvénynek hívják, bárki elolvashatja, a neten is rajta van.

Nekem tökéletesen megfelel, nem is kell több.

2013. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
53%

Kötelezővé tenném én is.

Jó persze, nyilván senki nem a válásra készül, de jó ha le vannak papírozva ezek a dolgok, és tényleg korrekt módon zajlik az elosztás.

2013. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
60%

1# vagyok.

Attól még hogy van szerződésünk, attól még minden közös a mindennapokban.A szerződés válás esetére szól, és nyújt biztonságot mind a kettőnknek.

2013. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
A családjogi törvény nagyon nem egyenlő a házassági szerződéssel!
2013. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
78%

Kérdeznék valamit a saját magam példájából kiindulva.


Mi a feleségemmel 7 éve házasodtunk össze. Akkor nagyjából mind ketten hasonló jövedelemmel rendelkeztünk. Átlagos jövedelemre kell gondolni. Aztán a házasság után pár hónapra örököltem nagyjából 5 millió forintot. Ezt egy saját vállalkozásba forgattam. Ami mondhatni elég jól bejött. Az azóta eltelt olyan 6 év alatt olyan 300 millió forintnyi vagyont hoztam össze vele. Van egy nagy családi ház kb. 35 millió forint értékben. Egy ipari ingatlan olyan 30 millió értékben. Két személyautó 15 millió értékben. A cég ér mindenestől olyan 180-200 milliót. Plusz némi magán megtakarítás és ingóság.

Ez alatt a feleségem továbbra is átlagos jövedelemért dolgozott, a vállalkozást nem mozdította elő semmivel.

Na most tételezzük fel, hogy elválunk! Most komolyan az lenne a normális, hogy a feleségem durván 150 millió forinttal távozzon azért mert 7 évig a feleségem volt?

Adjam el a házamat amire minden fillért én kerestem meg? Adjam el a cégemet amit én építettem fel? Azért, hogy kibírjam őt fizetni? Vagy netán vegyem be társnak, hogy aztán a semmiért fizethessem neki az osztalékot? Ez lenne a normális? Hát szerintem nem!


Úgyhogy én abszolút házassági szerződés párti vagyok! Akár van az embernek aktuálisan valamilye akár nincs!

2013. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
57%

A kötelezővé tételt a leghatározottabban ellenzem.

Az embernek legyen már joga, hogy azt csináljon a vagyonával, amit akar. Ha a felét a házastársára bízza, akármi is lesz, akkor nehogy már ne tehesse meg.

Még akkor sem, ha sokan meggondolatlanul nem írtak és ráfáztak.

Ez kb. olyan lenne, mint hogy tiltsuk be a házasságot, mert milyen sokan elválnak! Vagy a szerelmi kapcsolatokat, mert sokan csalódnak.


Ne retardáljuk már magunkat dedós szintre! Ha nem voltunk valamikor képesek felelős döntést hozni, vagy éppen nem tetszik a következménye az egykori döntésünknek, ne a külvilágtól várjuk már, hogy fogja a kezünket és majd valahol valaki megmondja, hogy mit kell csinálnunk, mert magunktól hülyék vagyunk hozzá!


Elvileg felnőtt, szellemileg ép emberek házasodnak általában, a felelősségük tudatában, meg kell tanulni, hogy magunk döntsünk a sorsunkról. Ennyi.

2013. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem felesleges


Ezt azért mondom, mert mindig azok akarnak, akiknek nem is kellene (örökölt vagyon..stb, tehát tiszta helyzet)

Ahol meg kellene ott nem írnak...


Ee ha tényleg értelmesen működne, akkor jó lenne, főleg a mai világban, amikor ritka, hogy nem egzisztenciával kerülnek össze a párok, és házasodnak.

Mert speciel a mi esetünkben minek? Kopasz pi..val kerültünk össze, mindent közösen szereztünk. Igaz, hogy közben örökölt a párom, de ahhoz nekem sosem lesz közöm....ha viszont azt visszaforgatjuk én leszek az első, aki ezt tisztázza jogilag (tuljadonhányad nem 50-50 lenne az biztos)


Ha együttszezték akkor mindkét félnek joga van hozzá, ha pedig a házasság előtt, akkor ahhoz semmi köze a másiknak hozzá.....

2013. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
19-es vagyok...azért hozzátenném, hogy ha alakinek vállalkozást indít, úgy, hogy a másik fél nem dolgozik benne stb, akkor alap kellene hogy legyen, mert ez azért egy speciálisabb eset
2013. júl. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!