Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződésről?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, én nem akarok állást foglalni, de nem értem a mocskolódást, ami ezzel kapcsolatban folyik...

2013. júl. 5. 17:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
65%
Ugye azzal is tisztában van mindenki, hogy egy házassági szerződésbe azt írnak bele a felek, amit csak akarnak??????????Ez egyáltalán nem a másik kiforgatásáról szól. Pénzről van szó nálunk is, ingatlanok, befektetések, a szerződés a trezor mélyén, nem is akarom kivenni sohasem, de egyfajta nyugalmat ad, hogy tudom, létezik.
2013. júl. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés második felére még senki nem írt. Nekem az a véleményem, hogy azért vált ki ez akkora indulatokat, mert sokan nem tudják elképzelni (elviselni?) ha mások máshogy élnek, máshogy boldogok, máshogy értelmezik a párkapcsolatokat (vagy bármit), mint ők.

Uniformis emberek.


Nekem, mint már írtam, az a véleményem, hogy mindenki úgy dönt, ahogy akar, csak aztán vállalja a felelősséget a döntéséért. Ennyire azért illik felnőni.

2013. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Aki házas és boldog annak nem kell általában, akik elváltak mind arra szavaznak hogy legyen.


Ebből össze lehet rakni azért...


Nem azért, de hiába nagy a szerelem és az együttélés, az ember sorsa nem biztosított és bárkivel történhet bármi.


Ha csak abból indulunk ki hogy a szomszéd Pisti fia az az áldott jó lélek akit gyerekkora óta ismer Bözsi néni és felnőtt korában kiderül róla hogy titokban alkoholista és veri a nőket..


Mindenki változik, akár egy munkanélküliség okozta alkoholizmust amiből ha nincs kiút...hogy 0 éve boldog volt és vagyonos? lehet de azóta történt sok minden...na ezt védi a hsz.

2013. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
*10
2013. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
56%

mi kotottunk hogymiert?

Mert ha a vallakozasom csodbe menne akkor ne vigyek a kozos vagyonunkat is a haz es egy auto az o neven van es marad is.

Ezzel vedem meg szeretet ferjemet es magamat is a komplet anyagi csoddtol.

2013. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Utólsónak van igaza..


Én írtam, hogy szerintem felesleges, de döntse el mindenkia saját élethelyzetere vonatkoztatva, hogy nekik kell-e, ráadásul nem muszáj azt a házasság kötésekor kötni, később is lehet, pl ha olyan vállalkozást indít valaki, mint amit már írtak, amihez a másik félbek nincs köze, csak a belőle származott bevételhez maximum...(megegyezés szerint)


Tehát mindenki döntse el maga...de vállalja a döntése következményeit... Kötelezővé tenni meg hülyeség, bár ki lehet játszani, azt írják bele, hogy 50-50...

2013. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy a 26-os is írja, hülyeség a kötelezővé tétele. Akik akarnak írni, vagy valamiért szükséges, hogy írjanak, azok úgyis írnak, akik meg nem akarnak, úgyis kijátszanák azzal, hogy azt írnák bele, hogy fele-fele. Akkor meg ugyanott vagyunk, mintha nem lenne kötelező.
2013. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

17. Válaszoló:


"Kérdeznék valamit a saját magam példájából kiindulva.


Mi a feleségemmel 7 éve házasodtunk össze. Akkor nagyjából mind ketten hasonló jövedelemmel rendelkeztünk. Átlagos jövedelemre kell gondolni. Aztán a házasság után pár hónapra örököltem nagyjából 5 millió forintot. Ezt egy saját vállalkozásba forgattam. Ami mondhatni elég jól bejött. Az azóta eltelt olyan 6 év alatt olyan 300 millió forintnyi vagyont hoztam össze vele. Van egy nagy családi ház kb. 35 millió forint értékben. Egy ipari ingatlan olyan 30 millió értékben. Két személyautó 15 millió értékben. A cég ér mindenestől olyan 180-200 milliót. Plusz némi magán megtakarítás és ingóság.

Ez alatt a feleségem továbbra is átlagos jövedelemért dolgozott, a vállalkozást nem mozdította elő semmivel.

Na most tételezzük fel, hogy elválunk! Most komolyan az lenne a normális, hogy a feleségem durván 150 millió forinttal távozzon azért mert 7 évig a feleségem volt?

Adjam el a házamat amire minden fillért én kerestem meg? Adjam el a cégemet amit én építettem fel? Azért, hogy kibírjam őt fizetni? Vagy netán vegyem be társnak, hogy aztán a semmiért fizethessem neki az osztalékot? Ez lenne a normális? Hát szerintem nem!"


Amit nem tudsz láthatólag, hogy EBBEN az esetben az örökölt vagyon a tied, és mindig is a tied marad, meg a belöle származó haszon is - tehát FELESLEGES a házassági szerzödés.


Ahogy a legtöbb egyéb esetben is: ami ugyanis valamelyik fél magánvagyona (már a házasság elött megvolt, személyes ajándékként kapta vagy örökölte- akár a házasság alatt), az nem lesz soha közös szerzemény.


Amikor értelme van, ha nagy a jövedelem közti különbség, és azt akarják biztosítani, hogy a közösen szerzett vagyon ne FELEZÖDJÖN, hanem a jövedelem arányában legyen megosztva.


A házassági szerzödésnek csak igen kevés esetben van értelme, mert a házasságok 90 %-ban amit kikötnének benne, az eleve úgy van szerzödés NÉLKÜL is.


Az meg, hogy kötelezövé tenni: egyrészt mindenkinek magánügye, hogy a saját vagyonával mit csinál, másrészt a szerzödésbe akármit bele lehet írni, nincs szabály, hogy mit LEHET. Viszont a szerzödések jó része eleve érvénytelen, mert olyan kikötések vannk belefoglalva, ami törvényellenes.


Akik meg mocskolódnak, azok általában pénzéhes emberek, akik VAGY a másik vagyonára ácsingóznak, VAGY pedig a sajátjukból nem akarnak a családjuknak semmit juttatni.


Szerintem tökéletesen rendben van, hogy mindenki eldöntheti, hogy akar-e szerzödést, MINDENT nem kell szabályokkal bekorlátozni.

2013. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

"Aki házas és boldog annak nem kell általában, akik elváltak mind arra szavaznak hogy legyen. "


Én elváltam, nem volt szerzödésünk és most is amellett vagyunk, hogy felesleges. Ha értelmes emberek, akik válnak, azok meg tudnak kultúrált módon egyezni, akik meg primitivek, azok szerzödés mellett is összevesznek.

2013. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
40%

utolsó ebben van valami, de könnyebb akkor megegyezni amikor a szerelem csillog a szemében mint aktor amikor a gyűlölet..


Magyarországon a kulturált válást igen igen kevesen ismerik.

2013. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!