Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos a férjem panasza, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a férjem panasza, hogy szóróm a pénzt?

Figyelt kérdés

Egyetlen szórakozásom, hogy naponta eljárok egy jógastudióba, ami 16 ezer forintba kerül havonta. Tudom, hogy sokba kerül, de moziba/étterembe/színházba stb. egyáltalán nem járunk.


Akárhányszor elindulok, megkapom, hogy:

"Agyatlanul szórod a pénzt, ilyen méregdrága f***ságokra jársz, teljesen fölösleges, nem csak nagyon drága de még PLUSZ BENZINPÉNZ is és amúgy is itthon is ülhetnél és NÉZHETNÉD A TV-t, itthon is nagyon jó !!"

(most körülbelül szó szerint idéztem őt).


Amúgy gyes-en vagyok itthon, amíg elvagyok, a nagyi vigyáz a gyerekre.


2013. júl. 9. 09:33
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez tenyleg csak attol fugg,hogy alltok anyagilag.Ha nem vonod el mas,fontosabb dolgoktol a penzt,hanem a plusszbol koltesz,akkor menj nyugodtan,de azert egyeztesd a paroddal.Ha o nem kolt hasonlo osszeget a hobbijara,amig nem mesz vissza dolgozni,inkabb te se tedd.Kozos szorakozasra is mehetne mondjuk a penz,es akkor mindenki boldog lenne.

Nalunk szerencsere pont forditott a helyzet,a ferjem biztat,hogy koltsek nyugodtan tobbet magamra.Mi mindketten dolgozunk,de ha megtetszik pl egy ruha amikor egyedul vagyok,mindig felhivom elotte,hogy megvehetem-e,nehogy elkalkulaljam magam.Persze a valasz mindig az,hogy nyugodtan elkolthetem az osszeg haromszorosat is,de nem szeretem esz nelkul szorni a penzt.

2013. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
51%

Én is gyesen vagyok...

...és már megfordult a fejemben, hogy el kéne járni valahová mozogni, de én még a heti 1500 Ft- ot is sajnálom magamtól, már a műkörmökről is lemondtam, a hajamat is már itthon festem, nem fodrásznál. Néha vacakul is érzem magam, mert a terhesség előtt költöttem magamra, nem is keveset. Most meg olyan kettősség van bennem, hogy mennék is, de sajnálom is a pénzt, mert mindig arra gondolok, hogy inkább a babának veszek valamit rajta. Tornázni is szeretnék járni, de az is bennem van, hogy nehogy azt gondolja a férjem, hogy nekem előbbre való saját magam, mint a gyerek.

Nehéz dolog ez. Pároddal kéne megbeszélned, hogy miért van szükséged a jógára, mit ad neked.

2013. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 zabmester ***** válasza:
100%

Tényleg nem lehet úgy megítélni, hogy nem tudjuk, mennyi a bevételetek, és mellette milyen kiadásaitok vannak.

Egyébként lehet, hogy a férjednek igazából az a baja, hogy közösen nem csináltok semmit. Olyat nem lehetne, hogy a nagyi mondjuk úgy vigyázzon a gyerekre, hogy ez idő alatt a férjeddel csináltok valami programot? Nem kell extra dologra gondolni, akár az is program, ha egy ilyen meleg nyári estén elmentek a városba sétálni és valahol megisztok egy pohár bort, vagy bármi ilyesmi jó lehet.

2013. júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
#12 "Tornázni is szeretnék járni, de az is bennem van, hogy nehogy azt gondolja a férjem, hogy nekem előbbre való saját magam, mint a gyerek. " - férfiként mondom, hogy szerintem a fordítottja sokkal gyakoribb, amikor attól kapunk agyfrászt, ha a párunk már 0% nő, és 100% anyucika... igenis azt gondolom, hogy egy nő találja meg a helyes arányt, hogy önmagával IS törődjön, meg a gyerekkel IS törődjön, az elősanyucisodás, a "jajj, CSAk a gyerek" egyenes út a válóperi tárgyalóba...
2013. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
73%

Ha a férjed nem keres túl sokat (és ugye a GYES sem egetrengető) akkor természetesen jogosan akad ki a férjed.


Ha bőven belefér, nem szűkölködtök, marad is félretenni nehezebb időkre, és sehonnan nem hiányzik az a 16000 Ft, akkor csak sajnálja tőled.


Ha ez az utóbbi a helyzet, akkor ülj le vele megbeszélni, ne csak hallgasd, ha az óra előtt odaböffent valamit neked.


Ha még mindig probléma lesz, két dolgot tehetsz. Vagy erősebb érvekkel próbálod meggyőzni, és minden áron érvényesíted az akaratod, vagy kompromisszumot kötsz vele, hogy jógázni itthon fogsz videóval, de minden héten elmész kikapcsolódni (pl. sétálni) 1-2 barátnőddel, hiszen egy kis kikapcsolódás neked is jár!

2013. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
73%

A férjed morgolódása tényleg csak a pénzről szól?

Csak az a pénz fáj neki, hogy elköltöd?

Vagy más baja van? Pl. hogy te találtál magadnak valamit, amit szeretsz és ő erre irigy?

Vagy az, hogy ő otthon van, te meg elmész valahova?

/Persze ő mehet nélküled/

Jobban szeretné, ha otthon az 4 fal között élnéd az életed a tv előtt? Milyen társ az ilyen?

Mért nem fontos neki a te nyugalmad, boldogságod, főleg, hogy semmi kivetnivalót nem csinálsz?

Ha a barátnőkkel presszóznál, plázáznál, akkor még érteném, de így???

2013. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
89%

ha foglalkozol a testeddel, az egészségeddel, azzal hosszú távon nagyon sok pénzt spórolsz meg.

arról nem is beszélve, hogy ha nem foglalkoznál magaddal, csak otthon ülnél, simán elérhetne a depresszió. és akkor meg a pszichológus kerülne vagyonokba.

ha eddig még nem haltatok éhen, van autótok meg tévétek, akkor valószínűleg megengedheted magadnak anyagilag.

én amondó vagyok, hogy ne hallgass a férjedre, mondjuk én nem értem, hogy ha te ennyire igényes nő vagy, akkor hogy lehet ilyen férjed, de biztos megvan az oka.

2013. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
88%

Húúú, de jól mondja az utolsó! Én is majdnem abba a hibába estem, de észbe kaptam, és nem lettem ősanyuci. Tényleg válás lett volna a vége, ha nem szedem össze magam.Vissza nőiesedtem, tornáztam, fodrászhoz jártam, manikűr, szoli, meg is lett az eredménye.

Ha megtehetitek menj, de ha anyagilag nem úgy álltok, akkor elgondolkodtató.

2013. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Vagyis a 14 #!
2013. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Én nem dolgozom, tehát ő a kereső a családban.. azt mondja, hogy ne is dolgozzak, hanem lássam el a háztartást, gyereket neveljek, főzzek stb. és én ennek örülök is :))


A havi összbevétel kimondottan jó, egy átlagfizu 3x.


Neki van egy hatalmas német autója, amit hetente lemosat mindenféle viaszos különcségekkel (szerintem tök fölösleges), a legdrágább téligumikat vette rá, hatalmas casco-t fizet rá stb. és kb. még a wc-re is azzal jár. :D

2013. júl. 9. 10:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!