Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Eltartott feleségek! Nálatok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltartott feleségek! Nálatok, hogy mennek a pénzügyek?

Figyelt kérdés

Annyit költötök amennyit akartok? Nem szól bele a párotok? Vagy kaptok egy havi x összeget és azt költhetitek el? Vagy mindig kérni kell pénzt?

Nálatok, hogy van?


2013. júl. 13. 14:17
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Sziasztok:)

Nem olvastam végig minden hozzászólást és nem is okoskodni akarok,csak leírom a saját nézetemet,helyzetünket.

6éve élünk együtt a párommal,a kapcsolatunkban sem anyagi,sem egyéb érdek nem játszik és soha nem is játszott szerepet. Mindketten dolgoztunk és a pénz az első perctől közös volt,mindent,amit vettünk együtt vettük,megbeszéltük,még a heti bevásárlást is.Nem szőrszálhasogatásból,hanem mert szeretünk mindent együtt csinálni:).

Tavaly külföldre költöztünk,gondolom senkinek nem kell mondanom,milyen okból.(persze talán ebbe is bele fog itt néhány ember kötni:()Én nem dolgozom,mert ebben a kisvárosban nincs nekem lehetőség,a párom pedig nem engedi,hogy napi 200km-t ingázzak. 10-szerese a pénze az otthoninak és nagyon jól megélünk belőle.Természetesen ha lenne 3éhező gyerek itthon és kevés lenne a jövedelem,én is elvállalnék bárhol,bármit! Ennek ellenére rossz érzés,hogy haszontalannak érzem magam,nem a pénz miatt,hanem mert számomra alap,hogy az ember-hacsak nincs valami baja-dolgozzon.

Semmire nem kell kérnem a pénzt,továbbra is mindent együtt veszünk,sőt,én kell néha rászóljak a páromra,hogy ezt vagy azt ne vegye meg nekem,mert nincs rá szükségem:).Fodrász,kozmetika,köröm-nem járok sehová,mindent megoldok magamnak,szerencsére értek hozzá,ez is nagy "spórolás" részemről.

Nem balek a párom és én sem vagyok vérszívó-hogy az előttem szólók szavaival éljek.Szerintünk egy normális kapcsolat erről szól.Hogy nem problémáznak az anyagiakon-ilyen értelemben-és nem azt lesik a másik minden tettében,hogy vajon mit forgat a fejében. Persze,aki már tapasztalt rosszat korábban,nyilván óvatos.Az is lehet,hogy x év után koppant valaki nagyot.

2013. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz, vezetem a háztartást, mindent megcsinálok, de attól még eltartottnak számítok. Rossz , hogy nem találok munkát, és hogy ezt sok ember nem érti meg.


A férjem szerencsére megérti, és sose szokott piszkálni érte. Épp ellenkezőleg. Ő is segít keresni, mert megkértem, hogy írja fel, ha talál valahol álláshirdetést.


Pénzügyek:


Megkért, hogy én intézzem a csekkeket, a bevásárlást együtt szoktuk. Arra is megkért, hogy én tegyem el a pénzt, mert ő hajlamos hülyeségekre költeni.


Nem költök semmi feleslegesre. Nem járok fodrászhoz, kozmetikushoz és ilyenek. Pénzkidobásnak tartom. Akkor se költenék rá, ha lenne keresetem. Már vagy 4 éve nem vettem egy darab ruhát se. És nem is fogok amíg nem lesz munkám.


A pénz közös a férjem szerint. Mégsem költök magamra, nem érezném helyesnek. A gyógyszereimet sem váltom ki, mert nem érzem a sajátomnak a pénzt. Csak a tb-met fizeti a férjem, mert ha nem így lenne, sokkal több pénzre büntetnének meg....így aztán inkább fizeti.


Hát ennyi. Ha végre találnék munkát, akkor érezném közösnek.


27/N

2013. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig s nem is mai írás de igen ezt nevezik megélhetési anyának egyetlen mentsege h gyerek van ha az nem lenne ergo szolgáltatást nyújtok anyagi juttatás fejébe azt a szót hagy ne írjam ide le.ezek a nők azon sajnos nem gondolkodnak el h mi lenne ha nem lenne férfi h tudja el viselni h se saját egzisztencia se karrier se saját kereset egzisztencia kisanyám ez a szó szó.tudod mit jelent? Az h van közös gyerek?ellatod a Háztartást gyereket nevelsz?s akkor mi van ezen felül mit tudsz felmutatni ami miatt önálló öntudatos erős nőnek érzed magad?vagy nem érzed magad szarul h semmit az ég világon nem tudsz felmutatni? Gyereket háztartást minden nő tud vezetni s rajtad kívül elég sok komoly karrierrel rendelkezik amellett h férje gyereke van.ez nem ok semmire arra se h ne teremts saját egzisztenciat. Mert tudod sok nő van s mindig van jobb szebb fiatalabb. De általában ezek a megélhetési anyukák azt gondolják h van egy közös gyerek s máris biztos a pozíciójuk.csak el kell h keseritsem az ilyet mert ezek azok az asszonyok akiket idő kérdése s megcsalnak esetleg ott is hagyják mert mondjuk jön egy jobb kategória.se egy társ se egy férj nem életbiztosítás s marhára ne érezze magát a kedves anyuka annyira biztonságba ha már otthon van s a férje pénzét költi képezd magad h mire bő 3 ev múlva vissza térsz a munka világába piac képes legyél s fényes karriert fussal be ha esetleg a férjed már nem lesz.szánalmas sose tudnék így élni pedig társam van akivel együtt élek évek óta önálló nőként mert van saját forrásom is hála az istennek.
2017. ápr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
50 50 % te miről beszélsz olvass utána ja meg vissza a pénztárhoz anyukám esetleg te mész oda vissza mert a proli nők beszélnek így biztos nem közép vagy felső vezetői poziba fogod tolni egy multinál gyes után igaz?mert képzeld elég sok nő van igen komoly pozikba havi több százezres keresettel s nem azért fialnak le h eltartsak a segguket meg h 50% az oveke legyen anélkül h bármit is tettek volna érte hanem mert szereti a tarsat s együtt építik tovább az életüket mint két felnőtt komoly egzisztenciaval rendelkező ember.szánalmas.rosszul lennék ha nem lenne saját életem saját anyagi forrásom.
2017. ápr. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!