Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Eltartott feleségek! Nálatok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltartott feleségek! Nálatok, hogy mennek a pénzügyek?

Figyelt kérdés

Annyit költötök amennyit akartok? Nem szól bele a párotok? Vagy kaptok egy havi x összeget és azt költhetitek el? Vagy mindig kérni kell pénzt?

Nálatok, hogy van?


2013. júl. 13. 14:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
52%
Mondhatni én is csak "el vagyok tartva"...Nevelem itthon az első közös gyermekünket , várom a másodikat , aki nem sokára megérkezik.De persze megcsinálok itthon mindent amit kell és mindig próbálok a párom kedvében járni.Igaz kapom a GYES-t meg a CSP.-t , de az nem sok.Ő tart el minket , mert ő dolgozik , de mivel én még 2-3 évig nem fogok tudni dolgozni menni ez így normális.Nem?A lényeg , hogy elméletileg ideadja a fizetését , hogy osszam be én , de ebből mindig az szokott lenni , hogy neki kell gyors kajára ilyen-olyan nasira(Napi szinten kb 2-3.000ft , Havonta kb: 20-30.000ft).Meg is értem , hogy párszor elkölti a pénzt ilyenekre , de mikor már szinte pelenka alig van itthon a gyereknek és azt mondom , hogy légyszíves ne cseszd el a pénzt kiveri a balhét , hogy azt ő kereste meg.Őszinte legyek még mindig nem tudom eldönteni , hogy neki van-e igaza , hogy az a pénz mind őt illeti , vagy valamilyen szinten igazam van , hogy az első dolog amire a pénzt költeni kellene az a saját közös gyerekeink szükségleteinek illetve igényeinek kielégítése lenne.Megköszönném , ha valaki véleményezné ezt.(Hozzáteszem magamra nem szoktam költeni , ha valami édességet eszek esetleg , az az a maradék , amit esetleg a kislányom meghagy maga után.)
2013. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
70%

Engem is a férjem tart el. Minálunk úgy van, hogy van egy saját bankszámlám, amire a férjem átutal minden hónapban x forintot. Azt arra költöm, amire akarom, ruhák, cipők, szórakozás, stb. A férjem nem kér számon, mire megy el, az csak az enyém.

Aztán a férjem minden hónapban ad x forintot kb-ban, az megy a háztartásra.

Persze ha kell még pénz, akkor is ad, és nem harapja le a fejemet, ha az ő kártyájával fizetek.

Nálunk sincs én pénzem, csak MI pénzünk. Házasságban élünk. Szerintem szánalmas, hogy egyes válaszadók még a párjuktól is sajnálják a lóvét. Az a pénz, amit a zuram keres, ugyanúgy az enyém is. Neki is ez a véleménye. Ha fordítva lenne a dolog - vagyis én lennék a pénzkereső -, akkor is ugyanaz lenne a helyzet.

2013. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy tudom,most majd megcáfolsz! előre látom :D

de pont ezek az olyan kapcsolatok,amikben x év után jön egy szebb,és vonzóbb nő (mondom tudom!te vagy álmai nője) majd

az veszi át a staféta botot :P


hiszen a férje pénzét költeni tudó nőből igazán sok van,de vannak ám szebbek is,ezért mondom h választék van ám,nyugi :)

2013. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
96%

a pénz közös, hiába vagyok eltartott (sajnos jó ideje nincs munkám)

ennek ellenére a bankszámlánk közös néven van, nem kérdezem meg mit vehetek nem kapok pénzt, hanem fogom magam és bevásásárolok, megveszem azt ami kell. amíg kerestem addig is megbeszéltük, ha nagyobb összegű dolgot akarunk venni (10e felett, ez lehet egy ruha, vagy cipő is)

Annak ellenére, hogy eltartott vagyok nem változott semmi.


(amúgy senkit nem érdekel váláskor, hogy csak az egyik fél keresett, akkor is vagyonközösség van, ha nincs szerződés....tehát ebből következik, hogy a házasság alatt is közös...)

2013. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
62%
13/14es, baromira semmi közötök se hozzám, se a férjemhez, a körülményeinket sem ismeritek. Látom, itt savanyú a szőlő, de nagyon. Nem is magyarázkodom, pedig tudom ám, hogy azt szeretnétek. Még az írásotokból is süt, hogy nem ismeritek a szeretetet, szerelmet, és kuporgató, garasoskodó, rosszindulatú pöffeteggomák vagytok.
2013. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
87%

Mit jelent eltartottnak lenni? Aki otthon van a pici gyerekekkel, és neveli őket, és megteheti, hogy a kisgyerekekkel legyen, és a háztartást is vezesse, sőt akár kertet műveljen, állatokat etessen, ezáltal pedig akár pénzre is átszámítható értéket állítson elő a családja számára, az miért is lenne eltartott?


Nekem az eltartott szóról az jut eszembe, hogy semmit nem csinál a nő otthon, takarítónő takarít helyette, és babysitter gondozza a gyerekeket, ha vannak, csak sütteti a hasát, és várja, hogy kiszolgálják.


Az nem "eltartott", aki otthon dolgozik, hanem a család gazdasági egységének az aktív dolgozó tagja.


Egy ilyen gazdasági egységben pedig nincs én pénzem, te pénzed, én kapáltam ezért a paradicsomért, ezért az enyém, te nem ehetsz belőle stb. Ott közös vagyon van.


Miért kéne kérni abból ami mindenkié? És miért költenék csak magamra, ha egyszer családban élek?

2013. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
32%

"Engem is a férjem tart el."


Úristen!!!


Te most büszke vagy erre,vagy mi?

Ezek a semmirekellő nők miatt néznek le minket!

2013. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
23%

Igen!


Itt biztos mindenki féltékeny,és irigy rád!

Mire?

Arra hogy kitartott vagy,vagy tényleg arra h ilyen sokra vitted?

Kitart egy pasi?

2013. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
49%
15:22es vagyok. Vazze, honnan veszitek, hogy nincs gyerekem?! Mert van, képzeljétek. És tudjátok, mim van még? Ötven százalék esélyem arra, hogy daganat van a pajzsmirigyemben. Ismétlem, semmit nem tudtok rólam, de ha mindenáron szidni akartok, tegyétek. Csókolom, mehettek vissza melózni a pénztárhoz.
2013. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell kérnem, nekem is van kártyám a számlánkhoz. Annyit költök, amennyit akarok. Én szoktam bevásárolni, én főzök, én tudom, mikor, miből és mennyi kell. Persze ezzel nem élek vissza, nem költöm el az egész fizetését ruhákra, meg erre-arra, de nincs belőle probléma, ha fodrászhoz megyek, és veszek 1-2 dolgot mondjuk a lakást díszíteni, vagy egy új cipőt. Ő ugynaúgy költ magára. Nem ész nélkül költöm a pénzt, de nincs rámparancsolva, hogy igénytelenedjek el, és vonjak meg magamtól mindent.
2013. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!