Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti eltudnátok képzelni házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti eltudnátok képzelni házasságot és családalapítást egy katonával?

Figyelt kérdés

A kérdés abból a megfontolásból született, hogy nővérem egy katonával készül összeházasodni. Már 5 éve Angliában él és ott jött össze egy Angol (vagyis walesi, de mindegy) fickóval aki katona. Ráadásul nem is akármilyen katona, az SAS tagja. Ez ilyen különleges alakulat.

Én valahogy nem tudnék egy katonával élni. Nem tudnék attól elvonatkoztatni, hogy már biztos ölt embereket. Most az mindegy milyen célból. Akkor is!

Na meg ha elmenne valami más országba biztos azon rágódnék, hogy lehet éppen most ölt meg valakit vagy éppen öt ölték meg. Meg én eléggé elítélem az erőszak minden formáját.


Ti ezzel, hogy vagytok? Ti eltudnátok képzelni az életeteket egy katonával? Vagy titeket ez nem befolyásolna?


2013. júl. 26. 11:01
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
34%
A férjem katona,volt külszolgálaton is...és?Ugyanolyan vele a házasság,mint bárki mással.....
2013. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag katonát tényleg nem kellene egy kalap alá venni az ilyen félterminátor gyilkológépekkel akiket hosszú időn keresztül képeztek az ölés művészetére.
2013. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
18%
De hogy lehet olyan nagy harci tapasztalatuk mikor alig volt pár háború az utóbbi években?
2013. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
84%

"De hogy lehet olyan nagy harci tapasztalatuk mikor alig volt pár háború az utóbbi években?"


Ez egy összetett dolog, de megpróbálom elmagyarázni.


Nagy Britannia például tagja az úgynevezett Nemzetközösségnek (korábbi nevén Brit Nemzetközösség). Ezek az egykori Brit Birodalom kialakult államok hozták létre. Ennek jelenleg 54 tagállama van. Annak ellenére, hogy Nagy Britannia hivatalosan nem gyakorol hatalmat ezekben az államokban elég erős gazdasági és politikai befolyása van, hogy beleavatkozzon bizonyos ügyekbe. Ebben a Nemzetközösségben van közel 20 afrikai állam, 10 körül vannak jelen Ázsiából, meg még néhányan Közép és Dél Amerikából. Ezekben a térségekben aztán rendre előfordulnak különböző lázadások, időről-időre megjelenek különböző önjelölt diktátorok és hadvezérek. Gerilla és terrorista szervezetek működnek, emberrablások történnek, tengeri kalózkodás történik, megesnek puccs kísérletek. Kisebb-nagyobb harcok és összecsapások történnek. Meg minden amit ellehet képzelni. Számtalan ilyen esetben pedig Nagy Britannia beavatkozik az eseményekben. Vagy az adott ország kérésére vagy akár önhatalmúlag. Ilyen esetben pedig kivétel nélkül az SAS megy. Nem véletlenül nevezik őket a "dárda hegyének".

Néhány elképzelt példa:

Az egyik afrikai országban egy lázadás van kibontakozóban az elnök ellen. Százak készülődnek az egy csirke áráért vásárolt géppisztollyal a kezükben megdönteni az elnök hatalmát. Aki történetes olyan politikát folytat ami szimpatizál az angolokéval. Ez az elnök segítséget kér a lázadás leverésére. Megy az SAS aztán rendet tesznek és fél évig-egy évig csönd és nyugalom van.

Egy békésen nyaralgató Brit családot elrabolnak egy ázsiai államban. A hatóságoknak a tudomására jut, hogy hol rejtőznek feltétezhetően az elkövetők és a túszok. A Brit kormány nem bízok a helyi hatóságokban. Félnek, hogy elrontják az akciót. Hát megy az SAS...


Persze ezekkel nincs tele a sajtó. Az ilyen ügyeket igyekeznek fű alatt intézni. Ezek a fedett akciók! Aztán néha kibukik egy-egy ügy. Ilyen volt az is mikor az SAS három IRA terroristát szó szerint kivégzett Grenadán. Az ügy még az Emberi Jogok Európai Bíróságát is megjárta. Az lett a vége, hogy végül Angliát "elmarasztalták". Ez ilyen ejnye-bejnye körülbelül. Az akcióban részt vevő katonák nevét soha nem adták ki. Ment a szőnyeg alá az ügy.


Ezekkel az ügyekkel is éppen elég munkájuk van! Aztán néha becsúsznak kicsit nagyobb volumenű ügyek mint pl Afganisztán, vagy Irak. Ahol egyébként egyes híresztelések szerint elég hatékonyan üldözik az Al-Kaida tagokat.


Meghát az USA hű szövetségeseként alkalomadtán részt vesznek az ő általuk szervezett "bulikon" is. És hát maradjunk annyiban, hogy az USA sem csak Afganisztánban és Irakban volt jelen katonailag az utóbbi években.


Na hát így van nekik óriási harctéri tapasztalatuk!


Az SAS, a 22. Regiment 4 úgynevezett squadronból áll. Ezek egyenként 64 főből állnak. Ezek a squadronok különböző feladatköröket látnak el, és bizonyos időközönként változik a squadron feladatköre.

Az egyik ilyen egység pihenőszolgalaton van, a másik kiképzésen, a harmadik terrorelhárító feladatokat lát el, a negyedik pedig harci kiküldetésben van valahol a világban. Gyakorlatilag évtizedek óta nem volt arra példa, hogy mind a 4 squadron otthon legyen. Az egyik mindig valahol harci bevetésen van.


Így mennek arrafelé a dolgok:)

2013. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 Morzsa ***** válasza:
35%
Nekem is katona párom van,aki jelenleg is külföldön teljesít szolgálatot,sokadjára!És igen,eltudnám vele képzelni a házasságot,és a családalapítást is!Soha nem találkoztam ennyire nyugodt,megfontolt emberrel.
2013. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
22%
Az én férjem katona. Volt már külföldön többször is, nem tudom, hogy csinált-e valami olyat vagy sem de őszintén nem is érdekel. Taláb addig jó ameddig nem tudok róla. Persze borzasztóan féltem amikor kint vab de nem tudok mit tenni, ő ezt szeretné és hiába is próbálnám lebeszélni róla. Sokszor beszéltem már vele erről de ha nem, akkor nem. A halállal úgy vagyok, hogy ha ne adj isten kint meghal, akkor itthon is meghalt volna. Egyébként minden jó vele, nem bántam meg, hogy hozzá mentem és gyereket szültem neki, és hamarosan még egyet. Szerintem ezen nem múlik :)
2013. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 /Anita_'94/ ***** válasza:
59%
Én igen, el tudnám képzelni egy katonával az életem. Rendőrrel viszont nem.
2013. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
42%
Vannak olyan ismerőseim akik katonák. /többek közt az egyik nagybáty szerűm is az meg többen a baráti körömben/ Mind nagyon nyugodt emberek de ahogy elmesélnek inkább amiatt tartanék, hogy rátudnék e arra segíteni arra, hogy még kiegyensúlyozattabb élete legyen.
2013. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 egyszervolt02 válasza:
33%
Ti honnan veszitek, hogy minden katona harcol, meg ilyenek? Nagybáyám és a felesége is katona, egyik se harcolt még soha az életben ember ellen, pedig nagybátyám külszolgálatban is volt....
2013. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó!


A katonaságnál is vannak bohócok, akik az árnyékuktól is besz@rnak!!!

2013. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!