Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy okos feleség eltűri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy okos feleség eltűri évekig, ha a férje csalja. A XXI. században is érvényes lehet ez? Mi a véleményeket?

Figyelt kérdés
Hogyan dolgozza fel ezt egy okos feleség úgy, hogy a gyerek ne igazán érezzen belőle semmit és a házasságuk úgymond szép és hosszú legyen?

2013. aug. 15. 13:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Ja és nem rég az exférj jött volna, hogy felvegye a tini korú gyerekeivel a kapcsolatot, de a gyerekek elküldték őt rendőrséggel fenyegetve.

Mindenről tudnak, az egész történetről és számukra azt a legnehezebb megbocsájtani, hogy az apjuk szó nélkül lemondott róluk..

2013. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%
Egy igazán okos nő tartja magát annyira, hogy nem lesz belőle megalkuvó házicseléd. Egy igazán okos nőnek elvárásai vannak, és ebbe beletartozik a monogámia is. A XXI. században pláne! N30
2013. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

Okos alatt azt érted, akik taktikázás miatt(értsd: pénz) marad együtt a férjével?


Ennek csak annyiban van köze az évszámhoz, hogy régen a házasság mást jelentett. Inkább volt anyagi közösség, és keret, amibe a gyerekek születhettek, mint kölcsönös érzelmeken alapuló "szeretetközösség" - manapság ugyanis inkább ezt értjük alatta, bár egyik sem teljesen reális, ha a házasságok természetét nézzük...

Mindenesetre ma már - elvileg - egyenlő a nő és a férfi azaz egyik sem alázhatja meg ilyen módon (sem) a másikat. Magyarán ez olyasmi, amit felesleges és nem is szabad tűrni. A gyerekekkel a gyenge emberek takaróznak, hiszen kiváló ürügy. A félrelépőnek is, mert félti a biztonságát, de kell neki a kaland, és a megcsaltnak is, aki retteg szembenézni azzal, hogy a férje sz.rba se nézte. A gyerek úgyis megérzi, sőt ezt a mintát látja, és kevés az a szerencsés eset, aki a szülei hibáiból valóban tanul.


Ha létezne definíció az okosra, akkor én az önbecsüléssel rokonítanám. Az meg nem fér össze azzal, hogy bármit elnézek az "ellenem vétkezőnek". A gyerek csak kibúvó. Rengetegen szerettünk volna olyan anyát, aki fogja magát és elhagyja azt, aki bántotta. Persze ideális esetben nem jut egy kapcsolat idáig. Csakhogy valakiért a lelkünket kitehetjük, ha egyszerűen a természetéből adódóan nem képes/hajlandó dönteni a családja mellett, még mielőtt(!) letolná a gatyát. Ha meg sz.r a házasság, akkor:

"Ha megdöglött a lovad, szállj le róla."

2013. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

Az okos feleség hozzámegy egy jómódú férfihoz, aki mellett mindenen megvan és csalja a férjét egy tüzes szeretővel..

Na jó viccet félretéve, ez egy baromság, hogy okos nő eltűri, ha megcsalják. Az okos nő nem szorul rá arra, hogy egy görénnyel élje le az életét. Függetlenként is nagyon jól boldogul, úgyhogy még az anyagiak miatt sem marad együtt egy hűtlen férjjel.

2013. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16%

Na jó sok felszarvazott feleség osztja itt az észt, az látszik a pontozásból! :D:D:D


Mit is kell itt válaszolni?

Ja igen! Ne tűrd! Rúgd ki a 3,14csába azt a férjet!

2013. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem,okos nő alatt itt azt érti a Kérdező,hogy aki nem akkora egoista,hogy azt higyje mindennél fontosabb az csakis saját maga...stb. Nyilvánvaló volt,hogy egy ilyen kérdésnél,azokat akik nem a beskatulyázó többséghez sorakoznak,le lesznek pontozva,lásd. 7-es 9-es.


Csak 13-asra reagálnék még,amikkel nem értek egyet (gyerekekkel való takarózásban mondjuk igaza van).Fentebb már írtam mit értünk okos alatt.Te szerinted ha ennek a szónak szinonímájának kéne lennie az önbecsülésnek akkor Te is egoista vagy.Ami nem azt mondom hogy baj,mert a mai világban így lehet előrébb jutni,de Én nem tudnék ilyen lenni illetve nem vagyok ilyen. Pont Te idézel a miatyánkból?:) Ez a rész pont a megbocsátásról szól,amit kiemeltél.... Ha pedig a természetéből adódóan nem tudja tűrtőztetni magát az meg pláne nem azt jelenti,hogy ne a családja legyen az első.


Még annyit,hogy viszont amit 10-es ír,az nagyon durva,na az ilyen tűrést elítélem.Valamiért a kurvinyek (fennakadtam a trágárságszűrőn) szó jut erről eszembe.Pénzért házasságban élni semmivel sem különb.Azon már meg sem lepődöm,hogy a Gyerekeit is az Apjuk ellen nevelte.

2013. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
Van, aki gyerek nélkül is évekig tűri. Hogy miért? Én sem értem.
2013. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

13-as vagyok.

1.: Az "okos" szónak egyszerűen nincs olyan definíciója, amit mindenki maradéktalanul igaznak fogad el. Nem olyan, mint a "labda" vagy a "kalapács". Amit valaki okos dolognak/tettnek/mondatnak gondol, azt lehet, hogy valaki más hülyeségnek tartja. Az, hogy te leírtad fentebb, hogy mi az okos, az csak a te szemszöged. Más: a "szinonima" és a "rokonítás" szerintem nem ugyanaz. Az okos nőknek általában(!) van önbecsülése is(így értettem), mindamellett képes arra, hogy bár a férje nem tudott csomót kötni a farkára, nem uszítja a gyerekeit ellene. Mivel felfogja, hogy attól senkinek nem lesz jobb. És azt is megérti, hogy hiába a "megbocsátás", valójában a legtöbb esetben ez beletörődést jelent, mégtöbb szexuális problémát és begyógyíthatatlan lelki sebet és akkora távolságot, amit még kettejük együttes erejével is marhanehéz áthidalni. Egyszóval: szép dolog a megbocsátás, csak kevés helyen működik. A legtöbb ember képtelen rá. Nem azért, mert aljas hitetlen, hanem mert az emberi lélek nem így működik. Ez nem akarat kérdése. A hűség viszont az.

2.: Nem vagyok vallásos, de mivel mikor írtam a válaszom, nem jutott eszembe jobb ennél a két szónál - amit alaposan az ember fejébe vertek -, ezért leírtam így, utalgatás minden szándéka nélkül.

3.: Miért ne várhatná el az ember a házastársától, hogy hűséges legyen? Igazából itt már kettőn áll a vásár. Miért van az, hogy a szerelemtől elvakultan összekötik sokan az életüket valakivel, akiről lerí, hogy képtelen a monogámiára? Itt is megjelenik az okosság, vagy annak hiánya. Elvileg egy hűtlen társnál mindenki jobbat érdemel, és csakis önbecsülés kérdése, hogy erre ráébred-e valaki a kapcsolat komollyá válása előtt.

4.: Nem tudom, hogy jön ide az egoizmus, de még ha az lennék, az sem lenne elég vagy szükséges a boldoguláshoz. Ahhoz manapság inkább rafináltság kell.


Egyébként nem szeretnék vitát nyitni, így is undorító, ami a Gyakorin megy néha, csak tisztázni akartam az esetleges félreértéseket. Remélem, nincs harag.

2013. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon hasznos válaszokat adtok, szerintem mindegyikünk sokat tanul belőle és talán egy-egy kő gördül le a szívéről. Minden elismerésem azoknak a nőtársaimnak, akik lelki erejüket megőrizve küzdenek meg a hétköznapokkal. Mi nők tényleg nagyon erősek vagyunk, szinte egy pasi sem bírná ki ezt a terhet.

Várjuk további véleményeteket.

2013. aug. 15. 16:56
 20/21 anonim ***** válasza:

16 vagyok,Én sem akarok vitázni,egyszerűen más a felfogásunk - véleményünk az egészről,nincs ezzel semmi baj.Rengeteg mindenre tudnék reagálni,de pont ezért nem teszem,hisz ebből úgyis csak az lenne,mint eddig,hogy a saját igazunkat magyarázzuk,tehát közös nevező ebből úgysem lesz.:)

19-el egyet értek.

2013. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!