Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjemmel összevesztünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel összevesztünk a gyerekvállalás miatt. Vélemények?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a fiunk. Úgy terveztük, hogy kis korkülönbséggel jönnek egymás után a gyerekek.

A férjemet viszont sajnos kirúgták, talált másik állást de most sokat utazik, sokat vagyok egyedül a fiunkkal.

Ez a munka elvileg csak átmeneti, keres közben de én így nem szeretnék még több gyereket. Tudom, hogy sokan nevelnek több gyereket is egyedül, de én nem vállalkoznék rá, ha van más lehetőség.


4 év múlva lejár a hitelünk, legkésőbb akkor kereshet olyan munkát ami kevesebb fizetéssel jár, de többet lenne otthon. Szeretném ezt megvárni és akkor szülni. Úgy nem látom értelmét, hogy én évekig egyedül vagyok otthon két gyerekkel. És ez még a könnyebbik rész, ha majd oviba fognak járni én meg megyek vissza dolgozni, még nehezebb lesz. Nem akarom egyedül csinálni, ez van.


Nagyon önző vagyok? Ti mit tennétek?


2013. szept. 3. 12:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző, és a férjed sem az, egyszerűen annak ellenére, hogy okosan előre megbeszéltétek a gyerekvállalás kérdést, mégis adódott egy váratlan szituáció amibe most hirtelen nem egyeztek. Szerintem megbeszélés kérdése az egész. Ha higgadtan leültök megbeszélni, biztos találtok olyan kompromisszumot, ami mindkettőtöknek megfelel. Pl. gyerekvállalás 2 év múlva, akkor neki nem kell még 4 évet várnia csak kettőt, neked meg nem kell 4 évig csak 2 évig majdnem egyedül vinned a terhet. Egyéb megoldások is léteznek, csak meg kell találni. Amúgy kívülállóként azt gondolom, ez nem olyan nagy probléma, sokan cserélnétek veletek, ha csak ez lenne a megoldandó kérdés az életükben :)
2013. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet előre mindent eldönti, hogy mi mikor lesz. Nincs kőbe vésve semmi. Az igaz, hogy a gyerekeknek nagyon jó a kis korkülönbség (az enyémek között 15 hónap van), de ha te úgy érzed, hogy nem bírnád, akkor ne vállald! Semmiről nem késel le!
2013. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy a gyereknek jobb a kisebb korkülönbség. Megvannak ugyan az előnyei, pl. tudnak együtt játszani, de 4-5 év korkülönbség jobb, mert ha pl pont 2-3 éves korában a dackorszakát éli, és nemet mondást próbálgatná, és akkor csöppen be a kistesó, az nagyon rossz lehet az idősebb gyereknek, aki hajlamos lehet ezt a kort nem megfelően megélni, és visszahúzódóvá, túl segítőkésszé válhat, ami amiatt van, mert azt gondolhatja, hogy őt akkor szeretik, ha jó gyerek, és minél kevesebb figyelmet igényel (hiszen ott a tesója, aki kisebb, és többet kel rá figyelni).


Ez akkor küszöbölhető ki, ha az anyuka (és az apuka) mindkét gyereknek biztosítani tudja ilyenkor is az elegendő figyelmet. Nem tudom, hogy végül miben maradtatok a gyerekvállalással kapcsolatban, de a hozzáállásod szerintem jó volt, és hogy tudtad magadról, hogy mennyit bírsz.

2014. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!