Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férfiak rosszul érzik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak rosszul érzik magukat, ha a feleségük többet keres?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 14:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk az sem a legszerencsésebb, hogy direkt a "férfiasságára" rájátszol, elég szánalmas.
2013. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Emberfüggő szerintem, de személyesen tapasztalat a nagybátyám. A felesége bankár, ő pedig bútorszerelő, kb. fele annyit keres. Ezt ő nagyon nehezen tudja feldogozni, vagy talán egyáltalán nem, folyamatosan iszik és cigizik, rossz a hangulata és a közérzete is.

Lehet, hogy egy erősebb személyiség, vagy fiatalabb ember jobban el tudja viselni, az idősebbek akik abban a normában nőttek fel, hogy a férj a kenyérkereső a nő meg a háztartásbeli, azoknak ez nagy érvágás lehet...

2013. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

15:15: Ha szerinted a tapintat szánalmas, akkor te vagy a szánalmas.

Ütnöm kéne inkább, hogy erősebb legyen. Akkor igazi férfi lenne...

2013. szept. 16. 15:34
 14/21 anonim ***** válasza:
94%

Ez abban az esetben szokott gondot okozni, ha más területen nincs kibékülve magával a pasi. Rossz munkája van, nem becsülik meg, esetleg más dolgokban is rosszabbul teljesít az átlagnál (főleg jellemzőek ezek a kevésbé tanult rétegekre) - ilyenkor jellemző a nagyon patriarchális nézet: "női munka", "férfinak kell többet keresnie".


Tapasztalataim szerint is, aki a hivatásában, önmagában megtalálta, amit keresett, az akkor is férfinak érzi magát, ha egész nap főz-mos-takarít és feleannyit keres, mint a felesége.

2013. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 16. 15:40
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

"eddig ügyeltem rá, hogy kevesebbet keressek, mint a vőlegényem"


Ez igenis szánalmas.

2013. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Már miért? Nekem is kényelmesebb így, hogy csak részmunkaidőben dolgozom. Lehet, hogy nem zavarná, ha többet keresnék, de minek kockáztatni? Nem akarunk nagyobb vásárlóerőt képviselni, így is megvan mindenünk. Ha pedig több önbizalma van attól, hogy ő fürdet engem tejben-vajban, és nem én saját magamat, az csak plusz.
2013. szept. 16. 15:53
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt párommal ugyan abban a munkakörben dolgoztunk, de mivel jutalék is jött az alap fizetésre, ezért hol ő kapott többet pár ezerrel, hol én. Amikor én kaptam többet, dührohamot kapott, amikor ő, az arcomba vágta, hogy ő tart el.
2013. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van ilyen is. A bátyám 250-et keres, a felesége 570 körül. Nincs ebből gondjuk, nem érzi magát többnek a felesége sem, nem ő az úr a háznál, és bátyámnak sincs kisebbségi komplexusa miatta, nem próbál máshol kompenzálni. Teljesen jól megvannak, mondhatni "álompár" kevés veszekedéssel, szép gyerekekkel, stb. Jó rájuk nézni. Nagyon jó velük a kapcsolatom, ezért tudom ilyen részletesen a fizetésüket is.
2013. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

És köszönöm a moderátorok lelkiismeretes munkáját!

2013. szept. 17. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!